Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва


ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  березень 2016 року)


9 березня у Полтаві та області відзначали 202-гу річницю від дня народження видатного українського поета, художника і письменника, основоположника нової української літератури Тараса Шевченка. З цієї нагоди урочистості, літературно-музичні композиції та інші заходи були проведені: у Полтаві, Омельнику Кременчуцького району, Комсомольську, Глобиному, Лохвиці, Пирятині, Диканьці, Лубнах, Гребінці, Котельві, Миргороді, Хоролі. В рамках Шевченківських днів протягом березня артисти пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» Полтавської обласної філармонії подорожували районами області з  концертами. Конкурси читців творів Тараса Шевченка проходили у приміщенні Полтавського ОЦЕВУМу (третій обласний конкурс читців «Тарасовими шляхами»), у приміщенні Диканського БДЮТу (районний конкурс читців «Тарасовими шляхами») та у Пирятині (конкурс читців «Ми – з Кобзаревого роду»). Тематичні заходи проходили у бібліотеках області: у Хорольській ЦРБ – літературно-музичний захід «Я воскрес, щоб з вами жити», у Гребінківській ЦБ для дітей – літературне свято «Ми славимо тебе, Кобзарю», у Лубенській МБ для дорослих імені В.Леонтовича – для учнів ЗОШ №1 – Шевченківські читання «Провісник долі України», у Чутівській РБ для дітей – тематичний захід за участю учнів 3-В класу місцевої школи, в Оржицькій СБ Гребінківського району – захід «Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря», у Біликівській СБ Миргородського району – літературно-музичний вечір «Шляхами долі Кобзаря». До цієї дати у Миргородському районному історико-краєзнавчому музеї оновлено тематичну експозицію. Урочисті та святкові заходи були проведені в обласному центрі та в усіх містах і селах Полтавщини.
18 березня відбулася конференція Полтавської обласної спілки краєзнавців, на якій була розглянута низка організаційних питань.
В обласному центрі та на Полтавщині відзначали 145-річчя від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки Лесі Українки.  З цієї нагоди управління культури Полтавської ОДА, Полтавське відділення Міжнародної організації «Жіноча громада», асоціація «Klaipedos zalieji» (Литовська Республіка), Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ та Полтавський університет економіки і торгівлі (ПУЕТ) провели Всеукраїнську наукову конференцію «Леся Українка – письменниця, перекладач, фольклорист та громадський діяч». Під час пленарного засідання Всеукраїнського наукового зібрання було урочисто презентовано меморіальну дошку поетесі – подарунок місту Друскінінкаю (Литовська Республіка). У бібліотеках Полтавщини були проведені: захід «На крилах Лесиних пісень…» та тематичний захід для учнів професійного будівельного ліцею Комсомольська (Комсомольська центральна міська бібліотека), святковий вечір «Ні, я жива, я буду вічно жити…» (Потоківська СБ Кременчуцького району), тематичний захід (Лубенська ЦРБ), літературне свято «Вічний живий голос» для учнів 8-го класу місцевої школи (бібліотеки Нової Галещини Козельщинського району), бібліочай «Хотіла б я піснею стати», проведене в рамках засідання любительського об’єднання «Слобідські посиденьки» (Слобідська бібліотека-філіал Миргородського району), вечір-спогад «Я маю в серці те, що не вмирає» (Черкащанська СБ Миргородського району), літературна година «В її віршах історія народу» (Великосорочинська СБ Миргородського району), літературно-музична година «Дочка Прометея» (Біликівська бібліотека-філія Миргородського району). У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського управлінням інфраструктури та туризму Полтавської ОДА проведена ІХ Науково-практична конференція «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи. Полтавщина – україніша Україна».
Голова Полтавської ОДА Валерій Головко провів засідання експертної ради з випуску соціально значущих книг місцевих авторів, книги яких видаються за кошти обласних бюджетів. Цього року на розгляд експертної ради подано 34 видання, 16 з яких рекомендовано для включення до плану випуску соціально значущих видань. Видання будуть передані до бібліотек, вишів, шкіл, закладів культури області та творчих спілок.
У Полтавському РБК відбулося розширене засідання ради відділу культури і туризму. З доповіддю про підсумки роботи закладів культури за 2015 рік та завдання на 2016 рік виступив начальник відділу культури і туризму РДА Леонід Тягнирядно. В обговоренні взяли участь працівники клубних, музейних та бібліотечних установ району.
У Миргородському РБК відбувся творчий вечір члена НСПУ, поетеси Наталії Харасайло «Сотворив мене Бог просто жінкою».
Учні Котелевської ДМШ взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Grand Music Fest» (Харків). У своїх номінаціях – хореографія, вокал, інструментальна музика – котелевці отримали найвищі бали. Також у приміщенні Котелевської ДМШ 10 березня відбулося нагородження переможців та учасників першого районного конкурсу виконавської майстерності гри на музичних інструментах «Юний віртуоз Котелевщини».
За високу виконавську майстерність дипломами ІІІ ступеня ХХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь» (Кіровоград) нагороджені учні Хорольської ДМШ – Дарина Мельник (клас баяна, викладач А.І. Темник) та Олександра Рева (клас бандури, викладач Л.М. Мартьян).
Дитячий вокальний дует «Зоряночка» Гребінківської ДМШ (клас сольного співу, викладач Н.О. Гринь) взяв участь у 51-му Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Весняний зорепад» (Київ) та отримав диплом лауреата І-ї премії у номінації «Вокал».
У Гадяцькій ДМШ проходив конкурс «Юний віртуоз Гадяччини-2016». Переможці районного конкурсу взяли участь в обласному конкурсі «Юний віртуоз Полтавщини».
У Чутівській ДМШ для учнів школи та їх батьків були проведені заходи: лекція-подорож, присвячена австрійському композитору Вольфгангу-Амадею Моцарту, конкурс виконавської майстерності серед учнів на краще виконання творів Моцарта і Бетховена та майстер-клас «Барвисті квіти» з нагоди 115-ї річниці від дня народження української художниці Катерини Білокур (для учнів художнього відділення).
Лохвицька ДМШ імені І. Дунаєвського відзначила своє 60-річчя.
Учні Пирятинської школи естетичного виховання Ірина Волошина, Олександр Василенко та Дарина Опанасенко взяли участь у Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос країни» (Київ). Змагання проводилися у вокальному та інструментальному жанрах. Пирятинці отримали почесні нагороди: Ірина Волошина – лауреата І-ї премії у номінації «народний вокал», Олександр Василенко та Дарина Опанасенко (вокальний ансамбль «Соняшник») – лауреатів ІІІ-ї премії у номінації «естрадно-джазовий вокал». На конкурсі також оцінювалися досягнення кожної школи, яка представляла учасників та їх викладачів. Дипломи: за великий внесок у професійну музичну освіту отримала Пирятинська школа естетичного виховання, а за високий рівень підготовки учасників Олімпіади – викладач вищої категорії Пирятинської школи естетичного виховання Олена Добріньова.
У Лубенському видавництві «Інтер Парк» вийшло друком ювілейне видання «Незабутній Володимир Малик». Підготували книгу син письменника – лікар, очільник фонду «Слово» пам’яті Володимира Малика, поет Олександр Сиченко та автори-краєзнавці – Ігор і Валерій Козюри. Видання приурочене до 95-річчя від дня народження письменника.
У видавництві «Українське Народознавство» (Опішня Зіньківського району) вийшла друком монографія «Гра «Крем’яхи» як джерело наукових студій» керамолога, археолога, музеолога Анатолія Гейка.

Культура для АТО.  Полтавці, солістці Національної філармонії України та Заслуженого Ансамблю ЗСУ, заслуженій артистці України Ярославі Руденко в зоні АТО вручили нагороду – медаль «За гідність та патріотизм». Разом із Ярославою медаллю «За доблесть та звитягу» відзначили зірку української естради Алісу Савінську.
В обласному центрі відбулася презентація книги «АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви», у якій розповідається про воїнів АТО –  оборонців Донецького аеропорту.
У приміщенні Полтавської обласної філармонії відбулися урочистості та нагородження найактивніших жінок Полтавщини за волонтерську діяльність та постійну підтримку воїнів-учасників АТО.
У приміщенні Полтавського ОЦЕВУМу Ліга громадських організацій «Громада Полтавщини» підготувала і провела вечір пам’яті земляків-полтавців, які полягли у 2014-2015 рр. у зоні АТО. У художній частині заходу взяли участь митці із Києва – піаністка, лауреат міжнародних конкурсів Людмила Чичук, актор, бард і режисер Олександр Ігнатуша, заслужений артист України, бандурист Тарас Яницький.
У Комсомольському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена подіям на сході України. Виставку підготували працівники музею, воїни-учасники АТО, волонтери.

Театрально-концертне життя.  Указом Президента України Петра Порошенка за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Міжнародного дня театру присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» директорові Полтавського академічного обласного театру ляльок Черніковій Ірині Олександрівні.
 4 березня у Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся концерт заслуженої артистки України Олени Білоконь «Осяяна любов’ю». Участь у концерті взяв також ансамбль «Сувенір».
 4 березня у Максимівському БК Карлівського району був проведений захід з нагоди 16-річчя СТОВ «Світоч». У святковому концерті з цієї нагоди виступили виконавиці українських пісень Наталія і Лариса Ющенко, заслужена артистка України Наталія Май з доньками Олесею і Станіславою, танцювальний колектив «Free Life» та інші виконавці. Заслужена артистка України Наталія Май з доньками виступили також з концертом у Чутовому (з нагоди Міжнародного жіночого дня).
12 березня за сприяння управління культури Полтавської ОДА проведено обласний конкурс виконавської майстерності серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Юний віртуоз Полтавщини».
21 березня, у день святкування Міжнародного дня лялькаря, на базі Полтавського академічного обласного театру ляльок пройшов міні-фестиваль «Прем’єри сезону – 2015» та церемонія нагородження його переможців. Полтавський театр виборов одразу кілька нагород, серед яких Гран-прі, «Краща режисура», «Найкраща сценографія та ляльки», «Краща вистава для дітей шкільного віку». Всі ці нагороди отримала вистава Театру «Івасик-Телесик» у постановці режисера-постановника, заслуженої артистки АР Крим О. Дмітрієвої та художника-постановника Н. Денисової. Присутнім були показані вистави-переможниці театрів ляльок із різних міст України. Полтавські лялькарі виступили з прем’єрним показом вистави «Вінні-Пух, або Куди подівся Крістофер Робін».
 26 та 27 березня в рамках відзначення Міжнародного дня театру творчий колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя презентував полтавському глядачу прем’єру музичної вистави «Опера жебраків» за твором Джона Гея. З цієї ж нагоди у Кобеляцькому центрі культури і дозвілля аматори місцевого народного театру розіграли виставу за твором українського драматурга Олексія Коломійця «Фараони».
Протягом березня у приміщенні Полтавського МБК проходили:
- спільний концерт відомих полтавських гуртів «Фрістайл» та «Діти Фрістайлу» (25 березня);
- відбірковий конкурс XV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2017», участь у якому взяли близько 50-ти гуртів та солістів. Конкурс у Полтаві – перший із 25-ти, які пройдуть з березня по листопад цього року в усіх обласних центрах України. У номінації «Рок-музика» фестивалю переможцем став гурт «Теорія Інших» (Гадяч). 
Акторка Полтавської обласної філармонії, лауреат Всеукраїнського конкурсу артистів естради, лауреат Республіканського конкурсу читців імені Т. Г. Шевченка, дипломант першого ступеня Всеукраїнського конкурсу сатири і гумору «Вишневі усмішки» Наталія Іванченко провела творчу зустріч для учнів та педагогів Жданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лубенського району. Захід присвячений творчості поетів Лубенщини.
У приміщенні Полтавського палацу дозвілля «Листопад» відбувся святковий концерт за участю заслуженої артистки України Олени Білоконь, переможниці талант-шоу «Україна має талант» Олени Ковтун, тріо бандуристок «Вишиванка» (Полтавська обласна філармонія), міського духового оркестру «Полтава», народного ансамблю танцю «Світанок», танцювальної сім’ї «Спіріт», зразкового хореографічного колективу «Каприз» та інших виконавців. Концерт був проведений для працівників ЖКХ з нагоди їх професійного свята – Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. З цієї нагоди концерт за участю аматорів художньої самодіяльності був проведений також у приміщенні Полтавського РБК.
У Кременчуці стартував фестиваль «Театральна весна-2016». Показом драми за романом Е.-Е. Шмідта «Оскар и Розовая дама» Фестиваль відкрив Чернігівський молодіжний театр. Актори Троїцького театру виступили з прем’єрним показом – виставою «Гніздо зозулі» за романом Кена Кізі. Театр комедії «МО» (колишній «Аскал») у приміщенні Кременчуцького МБК представив комедію-абсурд «Стриптиз» за однойменною п’єсою Славомира Мрожека. З концертами у Кременчуці виступили українська співачка Наталія Могілевської (нова концертна програма «Все хорошо») та англомовний український гурт «The Hardkiss».
У Гребінківському РБК проходили гастролі Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка. Для наймолодших глядачів артисти Театру показали постановку казки «Коза-дереза», а для старших – постановку повісті І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».
У Калайдинцівському БК Лубенського району була проведена літературно-мистецька акція за участю відомих майстрів поетичного слова та музичних виконавців з Києва. Акція присвячена 15-річчю створення історико-краєзнавчого музею місцевої ЗОШ І-ІІІ ступенів імені генерал-майора Ф.Д. Рубцова.

Образотворче мистецтво.   У приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом березня відбулися:
- відкриття сьомої персональної виставки робіт заслуженого майстра народної творчості України Ольги Літус «Сичі в гаю перекликались». Роботи мисткині виконані в техніці флористичної мозаїки – об’ємні яскраві тематичні панно створені із насіння і рослинних кісточок;
- презентація учасниками творчого об’єднання «Художник» проекту «Ілюзії» – книги поезій журналіста, поетеси і телеведучої Олени Никифоренко. Книга ілюстрована роботами художника Валерія Войтюка. В рамках проекту також розгорнута персональна виставка картин художника  та проведений концерт гурту «Jazz Parnas»;
- відкриття першої персональної виставки молодого полтавського художника Вартана Маркар’яна «Urban»;
- церемонія нагородження переможців конкурсу есе на тему «Які вони – славні доньки Полтавщини?», організованого для дітей та молоді міста;
- відкриття виставки «Мандрівка в минуле і сучасність», на якій представлені скульптури і композиції з опішнянської глини, виконані учнями Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені В. Г. Кричевського Зіньківського району.
Організатори мистецьких проектів «Кадетаріум» та «Арт Платформа 11» запрошують креативних людей до участі у форумі сучасного мистецтва (напрямки: інсталяція, декоративно-прикладне мистецтво, вироби Hand Made, фуд-зали, експозиція дитячих робіт). Форум сучасного мистецтва «P.ART.TER» (PoltavaArtTerritory) відбудеться 9-10 квітня цього року.
У Полтавській галереї актуального мистецтва «АРТ-МІСІЯ» в рамках проекту «Жіночі ініціативи» розгорнута виставка «Кольє принцеси», на якій представлені роботи полтавських художниць Руслани Анічиної, Анни Бегункової, Анни Величко, Марини Герасименко, Ганни Грибан, Ольги Гриценко, Наталії Гуденко, Тетяни Завгородньої, Олени Зозулі, Лариси Лукаш, Юлії Мохірєвої, Марії Панченко, Галини Рідної, Тетяни Шуляк, Олени Одарич.
У Комсомольській міській виставковій залі розгорнута персональна виставка живопису місцевого художника Олександра Грідіна.
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася виставка «Мир красі земній», на якій представлені роботи художника Володимира Яковлєва та фотохудожника Ігоря Носова.
У виставковій залі картинної галереї імені Марії Башкирцевої (Диканський історико-краєзнавчий музей імені Д.М. Гармаша)  відбулося відкриття виставки робіт відразу трьох диканських майстринь – Нелі Гордівської, Ірини Кикоть та Оксани Фесенко.
У Лубенській галереї мистецтв розгорнута виставка декоративно-прикладного мистецтва. В експозиції виставки представлені дипломні, курсові та творчі роботи студентів та викладачів Гадяцького училища культури імені І.П. Котляревського.
У фойє Лубенської міськради експонується виставка картин члена Національної спілки архітекторів України, художника Володимира Семенюти.

Бібліотечна справа.   Із метою підвищення компетентності та соціальної значущості професії бібліотекаря у суспільстві проводиться щорічний обласний конкурс професійної майстерності «Бібліотекар року Полтавщини». Конкурс заснований управлінням культури Полтавської ОДА і проводиться за ініціативи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. У конкурсі беруть участь працівники бібліотек області незалежно від стажу, досвіду роботи, освіти та віку.
У приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського протягом березня проходили:
- творчий вечір чутівського співака і композитора Анатолія Одаренка та презентація його музичного диску «На високому крилі»;
- презентація книги американського історика, професора Єльского університету (США) Тімоті Снайдера «Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним», яку провела директор видавництва «Дулібі» (Київ), доктор історичних наук, письменниця Марина Гримич;
- засідання у форматі круглого столу за участю екскурсоводів музейних закладів Полтавщини, працівників турфірм Полтави та Харкова, науковців у галузі туристичної інфраструктури ПУЕТу та студентів вишу. Присутні обговорили шляхи зміцнення туристичного іміджу як чинника конкурентоспроможності регіону, розглянули досягнення та наболілі проблеми.
Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара оголосила конкурс на кращу пізнавально-патріотичну віртуальну екскурсію (мандрівку) рідним краєм серед молодих користувачів бібліотек області «Полтавським краєм – на вітрилах часу».
У Комсомольській центральній міській бібліотеці відбулася презентація нової мобільної книжкової виставки-інсталяції «Книжковий BIG-BEN».
На базі Глобинської ЦРБ для дітей для бібліотекарів Глобинської ЦБС був проведений районний семінар «Бібліотека – центр спілкування та розвитку творчих нахилів читачів-дітей».
У Лубенській міській бібліотеці для дорослих імені В. Леонтовича протягом березня проходили заходи:
- літературний вечір члена НСЖУ, лауреата багатьох премій та конкурсів, літератора-пісняра Олександра Печори з нагоди 65-річчя митця. На заході були презентовані нові поетичні збірки письменника та колективний збірник « …Обереги-береги» (захід за участю Олександра Печори відбувся також у Гребінківській світлиці м. Гребінки);
- для студентів лісотехнічного коледжу та учнів ЗОШ №1 – вечір пам’яті «Свіча, запалена від серця», присвячений 95-й річниці від дня народження письменника Володимира Малика (до цієї дати також у Лубенській міській бібліотеці для дітей імені О. Донченка проведена літературна година «Добрий чарівник з тихої Лубенщини»);
- для учнів ЗОШ №10 – правовий експрес «Закон застерігає».
У Котелевській ЦРБ імені С.А. Ковпака з нагоди Всесвітнього дня поезії відбувся літературний захід «Краса і сила поетичного слова». Також на базі бібліотеки за участю завідуючих бібліотеками-філіалами району був проведений семінар «Сучасні вимоги в роботі з бібліотечним фондом».
В рамках Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2016» у Пирятинській ЦРБ для дітей проходив другий (районний) етап конкурсу «Найкращий читач Полтавщини».
У Миргородській ЦРБ протягом березня пройшли:
- музична година «Злились в мені мелодія і слово воєдино…» та інформаційне повідомлення «Так і живу між звуками й словами», присвячені 85-річчю від дня народження народного артиста УРСР, Героя України, лауреата Шевченківської премії, українського композитора та громадського діяча Олександра Білаша;
- краєзнавча літературна година «Шануймо їхні імена», в якій йшлося про перебування письменника Тараса Шевченка на Миргородщині та про поета-миргородця Антона Шевченка; із збірками для дітей поета Антона Шевченка ознайомилися учні 5-го класу НВК «Гелікон».
У приміщенні Чутівської ЦРБ для учнів місцевої школи був проведений захід – зустріч із чутівськими письменниками. Захід приурочений до Всесвітнього дня поезії.
У Райозерській СБ Оржицького району на засіданні клубу за інтересами «Надвечір’я» було проведене родинне свято.
У Єрківській СБ Миргородського району відбулося відкриття клубу дозвілля для жінок «Єрківчанка», а для учнів 5-9-х класів з нагоди Міжнародного дня рідної мови проведена пізнавальна година «Диво, створене людиною».

Музейна справа.   У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського розгорнута виставка «Україно, моя любове», на якій представлені картини заслуженого художника України Павла Волика. Виставка присвячена 75-річчю митця.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І. П. Котляревського відбулася творча зустріч із однією з нащадків давнього шляхетного роду, донькою української актриси Марії Капніст – Радославою.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка проходила презентація третього випуску збірника «Наукові записки Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка». Збірник вийшов друком у видавництві «АСМІ» накладом 100 екземплярів за сприяння відомого полтавського краєзнавця Валерія Волоскова.

Кіномистецтво.   6 березня студія дитячого телебачення «Разом» телеканалу «Лтава» відзначила своє 20-річчя.
Маргарита Мелешко (Миргород) та Віталіна Мусієнко (Котельва) взяли участь у головному вокальному проекті України «Голос Країни-6» телеканалу 1+1, а 15-річний студент Лохвицького технологічного технікуму (Заводське Лохвицького району) Вадим Палаженко – у третьому кастингу телешоу «Україна має талант».
Перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк в рамках проекту по збереженню земських шкіл відвідала школу у Млинах Лохвицького району.

Аматорство. Просвітництво.   Високу нагороду Президента України – орден «За заслуги» III ступеня – отримали відразу троє лубенців - учасників народної аматорської групи патріотичної пісні «Контингент». Нагороду Президент України вручив особисто.
З нагоди Міжнародного жіночого дня в обласному центрі були проведені святкові заходи та концерти: колективів Полтавського ОЦНТ КОР та учнів Полтавської ДМШ №1 імені Платона Майбороди (Полтавська ЦРЛ), театралізоване шоу за участю кращих музикантів, співаків та хореографів обласного центру (Полтавський палац дозвілля «Листопад»), учасників художньої самодіяльності Полтавського РБК (РБК), мистецький захід «Жінко, ти завжди велична!» (підготовлений терцентром соцобслуговування спільно з ПОУНБ імені І.П. Котляревського). На Полтавщині з нагоди цього свята відбулися: концерти за участю аматорів художньої самодіяльності та художніх колективів – у Лубнах, Решетилівці, Чутовому, Оржиці, Диканьці, Пирятині, Лохвиці, Миргороді, Хоролі, Котельві та селах районів: Супрунівці (Полтавський район), П’ятихатках, Демидівці, Ялинцях та Потоках (Кременчуцький район), Покровському (Лубенський район), Малому Бакаї (Решетилівський район), Гряковому, Первозванівці, Вільховатці (Чутівський район), Старому Іржавці, Райозері (Оржицький район), Криниці (Лохвицький район), Микілці, Милорадовому, Лихачівці (Котелевський район), Великому Байраці, Полив’яному, Попівці, Слобідці, Ярмаках (Миргородський район). Тематичний концерт в рамках районного огляду народної творчості «Слався, Миргородщино рідна!» відбувся у Семеренках Миргородського району. Тематичні заходи були проведені і в інших закладах культури: Комсомольській дитячій художній школі (виставка малюнків вихованців та викладачів закладу «Жінки і квіти»), Миргородській ЦРБ (книжкова виставка «Тонке мереживо жіночої душі»), Супрунівському БК Полтавського району (виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва, виконаних місцевими жителями), Пирятинському краєзнавчому музеї (святковий захід «Весна іде, красу несе…»), Пирятинському БДЮТ (соціально-мистецький захід «Сучасна бабуся»), Лазірках Оржицького району (літературно-музична композиція «Жінка, весна, Україна», підготовлена силами працівників Лазірківського ЗБК, бібліотекарів Лазірківської СБ, вихованців БДЮТ).
У березні проходило святкування Масляної. На Театральній площі обласного центру відбулося етно свято за участю: Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка (виставки книжкової та музейної продукції), Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського (презентація альбому ретрофотографій), Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка ( майстер-клас з прядіння), Полтавської міської ЦБС (виготовлення квітів та фігурок тварин із природних матеріалів), Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» (майстер-клас із створення ляльки-масниці). У святковому концерті взяли участь: заслужений ансамбль пісні і танцю України імені В. Міщенка «Лтава», вихованці Творчого центру Наталії Май, зразковий ансамбль танцю «Гарний настрій», танцювальний колектив «Каприз», гурт «В ретро тільки дівчата», танцювальна сім’я «Спіріт» та багато інших талановитих полтавців. Святкові заходи, народні гуляння та театралізовані тематичні заходи проходили також у Комсомольську, Кременчуці, Потоках і Омельнику Кременчуцького району, Оржиці, Диканьці, Вищому Булатці (Лубенський район), Ульяновці (Гребінківський район), Солонцях (Миргородський район), Чернечому Яру (Диканський район).
18 березня в обласному центрі відбувся заключний концерт фестивалю «Світ дитячих захоплень-2016».
В рамках обласного огляду-конкурсу народної творчості «Слався, Полтавська мистецька родина!» проходили творчі звіти колективів художньої самодіяльності Великорублівського, Деревківського та Ковалевського СБК (Котелевський район), СТОВ «Агрофірма «Оржицька», Лукімської, Круподеринської, Сазонівської та Денисівської територіальних громад, Лазірківської громади та Зарізького БК (Оржицький район).
В рамках районного огляду-фестивалю народної творчості «Родослів» відбулися творчі звіти учасників художньої самодіяльності Давидівського Березоворудського, Вишневецького, Повстинського, Малютинського, Вікторійського, Сасинівського, Смотриківського СБК, Леляківського, Кейбалівського, Кротівського, Гурбинського, Грабарівського, Новомартиновицького, Олександрівського та Крячківського СК Пирятинського району.
В рамках огляду-конкурсу художньої самодіяльності у Воронинцівському СБК Оржицького району відбувся звітний концерт сільських аматорів сцени.
У приміщенні Гребінківського РБК проходив зональний етап обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Веселка-2016». У концерті взяли участь виконавці та художні колективи Лубенського, Оржицького, Пирятинського, Чорнухинського, Гребінківського районів та міста Лубни.
В рамках загальнодержавного проекту культурної інтеграції «Український Донбас» самодіяльні артисти Диканського РБК виступили з концертами у Маяках та Хрестищі Слов’янського району Донецької області.
У Пирятинському РБК проходив IV районний мистецький фестиваль творчості людей з особливими потребами «Крила надій».
Кобеляцька районна ГО «Літератор» відзначила 5-ту річницю діяльності.
У Лубнах відбувся звітний концерт майстрів аматорського мистецтва – народного хору «Родослав» та ансамблю народного танцю «Юність», а у Лубенському РБК – традиційний конкурс «Моє село» за участю юних аматорів сцени із сіл Хорольського, Лубенського та Оржицького районів та сільрад, що входять до агропромхолдингу «Астарта Київ «СТОВ «Мусіївське».
Оржицький дитячий танцювальний колектив «Нон-стоп» (художній керівник – Любов Зайкова) виступив з концертом з нагоди свого 3-річчя.
В Опішні Зіньківського району за підтримки народного депутата України Олега Кулініча та політичної партії «Відродження» проведене традиційне свято «Україна починається з тебе».
У Загребельському СБК Чорнухинського району відбувся концерт баяніста Олега Лисенка та його батька Івана «Погляд з майбутнього в минуле».
Аматорський драмгурток, що діє при Войнихівському БК Лубенського району, виступив із виставою «Подарований білет».
Савинцівський СБК Миргородського району відзначив своє 40-річчя.
У Мусіївському БК Хорольського району відбувся творчий конкурс учасників художньої самодіяльності шкіл Хорольського, Лубенського та Оржицького районів.    Матеріал підготувала:                                                         І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net
2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського