Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2014 року)
Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. У червні заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Роман Чабановський провів нараду з робочою групою Полтавської ОДТРК «Лтава», яка розпочинає роботу над проектом «Поборники Незалежності Полтавщини». Планується створити ряд документальних фільмів про мешканців Полтавської області, які в різні історичні періоди боролися за створення української держави.
У травні-червні пройшло обласне свято «Козацької слави цілюще джерело» на честь козаків Говтвянської сотні, яке традиційно проходить на Шар-горі у Козельщинському районі.
Полтавка Ольга Колінько отримала головну премію Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «Найкращий прозовий твір для дітей». Лауреатами конкурсу стали також кременчужанка Тамара Чайкіна та письменник із Нових Санжар Юрій Коцегуб. Тамара Чайкіна отримала премію у номінації «Пісенна лірика для дітей», а Юрій Коцегуб нагороджений спеціальною відзнакою за вірність історико-патріотичній темі та її оригінальне художнє втілення.
Полтавський журналіст і письменник Юрій Антипович став лауреатом цьогорічної літературної премії імені Дмитра Нитченка – відомого письменника, літературознавця, нашого земляка із Зіньківщини.
Полтавка Ольга Скікевич подарувала редакції газети «Зоря Полтавщини» родинну реліквію – ювілейне (1814-1934) видання повного зібрання творів Тараса Шевченка та добірку публікацій у періодиці про життя і творчість поета.
В обласному центрі в рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС «Будуймо Європу в Україні» була проведена акція «ЄВРОавтобус: об’єднаймо Україну». На вулиці Жовтневій (поряд з Театральною площею) проходили конкурси, вікторини та буккросинг, просто неба була розгорнута фотовиставка «Євросушка».
В рамках роботи пришкільних таборів для школярів полтавська письменниця та журналіст Оксана Кравченко провела презентацію своєї нової книжки оповідань «Калейдоскоп» (Розсошенська гімназія Полтавського району), а учні та викладачі Чутівської дитячої музичної школи виступили з концертами (Чутове).
У Полтаві на футбольному полі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбувся незвичайний захід – Мистецький футбол між збірними командами поетів та музикантів обласного центру. Перед матчем учасники виступили з концертом.
Юні кременчужани – восьмикласник Богдан Білієнко та його молодша сестра Жанна стали призерами Міжнародного конкурсу для дітей соціально незахищених категорій «Назустріч Мрії». Вихованці Кременчуцької школи-інтернату виступили у вокальному жанрі.
У Каневі на могилі Тараса Шевченка виступив хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. Також тринадцятирічний майбутній кобзар Олексій Васенко, вихованець Полтавської музичної школи №2 імені В. П. Шаповаленка, виконав на бандурі твори М. Лисенка «Колискова» та Моцарта «Багатель». Мати юного музиканта, Тетяна Васенко – член НСМНМУ, лауреат премії імені В. Г. Короленка, майстер витинанки – подарувала одну із своїх робіт музею Тараса Шевченка. В поїздці до могили Тараса Шевченка взяла активну участь і завідувач кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, кандидат філологічних наук Віра Мелешко та полтавська поетеса Галина Вовченко
Вийшли друком книги: «Альбом-путівник народного музею історії СВК «Батьківщина», присвячений 15-річчю створення музею та 85-річчю заснування першого у Котелевському районі колективного господарства; монографія Ігоря Козюри – доктора наук з держуправління, начальника відділу місцевого самоврядування та регіонального розвитку Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України – «Місцеве самоврядування: Канадський досвід для України»; поетична збірка члена літоб’єднання імені О.Донченка при редакції газети «Лубенщина» Сергія Саливона «Патріот» (Лубни, «Інтер Парк»).
Театрально-концертне життя. У приміщенні Полтавського академічного обласного театру ляльок відбулася вистава полтавського самодіяльного єврейського театру «Аідіше Мазл» імені В’ячеслава Бурлаки «Якщо у крані немає води» за однойменною п’єсою Зиновія Сагалова.
Колектив Полтавського театру поезії та пісні «Надежды маленький оркестрик» виступив із програмою «Полночный троллейбус» у приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Захід присвячений пам’яті видатного поета, прозаїка і сценариста Булата Окуджави.
Російський співак, заслужений артист РРФСР, народний артист України та Росії Олександр Малінін взяв участь у концерті, присвяченому Дню медичного працівника. Концерт проходив у приміщенні Полтавського палацу дозвілля «Листопад».
З нагоди Дня журналіста у концертному залі Полтавської ОДТРК «Лтава» відбулися урочистості та концерт за участю симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя. Керівник оркестру – народний артист України Віталій Скакун.
Полтавський колектив «Архів ресторанної музики» взяв участь у ІІІ фестивалі юшки, який проходив у Світлогірському Кобеляцького району. Ведучим культурно-розважальної частини фестивалю був заслужений артист України Валерій Астахов.
У Полтаві місцевий музичний гурт «Онейроїд» презентував черговий альбом «Майдан. Розрита могила».
У Кременчуці артисти Московського Незалежного театру виступили із спектаклем за мотивами роману Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита», а артисти Театру танцю Світлани Шумкової відзначили закриття 20-го сезону свого театру прем’єрою – великим Гран-па із «Пахіті».
У Великій Багачці відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру» на вшанування пам’яті кобзаря-земляка Ф. Д. Кушнерика.
Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулися: колективна виставка творчих робіт трьох випускників Полтавської дитячої художньої школи та вручення їм свідоцтв про закінчення закладу і виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Літо-2014», яку організував Художній салон «Етюд» Творча майстерня В.В.Рожнятовського.
У виставковій залі товариства «Художник» обласного центру проходила третя персональна виставка молодої художниці Тетяни Лимар «Різнобарв’я».
У приміщенні Полтавського будинку обласної ради профспілок діє виставка фоторобіт полтавських фотомайстрів – батька і сина Сергія та Іллі Назаркіних.
У Кременчуці протягом червня відбулася низка культурно-мистецьких подій:
- у міській художній школі відкрилися одразу дві виставки – зібрання робіт художниць Кременчука та Кременчуцького району та виставка вихованців навчального центру «Лідер» і недільної школи при Свято-Покровському храмі села Кам’яні Потоки;
- учні художньої школи відвідали Петриківку Дніпропетровського району та взяли участь у майстер-класі з петриківського розпису;
- художниця-декоратор Анжела Дмитренко створила аерографію – малюнок із дитячої казки на стіні будинку;
- у Придніпровському парку міста експонувалася незвичайна виставка-фотосушка «Первый день лета. Красивые люди. Хорошее настроение»: на білизняній мотузці за допомогою прищіпок були розвішані сотні фотографій.
Бібліотечна справа. У приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського діє виставка художніх робіт обласного конкурсу учнівських малюнків «З пензлем та словом», організованого обласним молодіжним центром. Виставка присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара проходив тематичний комплекс заходів за участю переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Дитинство – територія безпеки», оголошеного Національною бібліотекою України для дітей.
Полтавська обласна бібліотека для дітей імені Панаса Мирного та бібліотеки-філії Полтавської міської ЦБС взяли участь в акції «Користуємося фарбами, а пишемо серцем», яка стартувала на Полтавщині.
В інформагентстві «Новини Полтавщини» відбулася презентація результатів проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування. ІІ раунд», організованого аналітичним центром «Бюро економічних і соціальних досліджень», Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І. П. Котляревського за підтримки програми «Бібліоміст» і департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.
Цікаву акцію провели у Кременчуці міська ЦБС та тролейбусне управління. Містом за маршрутом №5 курсували два «читаючі» тролейбуси. Загалом усім бажаючим роздали близько 500 книг, написаних українською мовою.
У Гребінківський ЦРБ відбувся пізнавальний захід з нагоди відзначення Дня Європи.
В рамках презентації нової книги для дітей «Кобзарик» у Жовтневому парку Кременчука місцевими художниками та співробітниками центральної міської бібліотеки для дітей імені І.Ф.Торубари була проведена акція – виставка колекцій картин та майстер-клас із малювання козака Мамая.
У Шишацькій районній бібліотеці для дітей був проведений урок етики «Давайте дружно жити» для учнів 4-А класу місцевої школи.
Бібліотекарі Лубенської районної бібліотеки для дітей імені О.Донченка організували та провели екскурсії і масові заходи для вихованців табору «Юний технік і натураліст», який діє при Лубенській міській станції юних техніків і натуралістів.
У Великосорочинській сільській бібліотеці Миргородського району для учнів 1-4 класів місцевої школи був проведений захід – віртуальна подорож у часі «Державні та народні символи моєї Батьківщини».
У Снітинській сільській бібліотеці Лубенського району проходила година поезії «Росою травневою вмитий», присвячена творчості поета-фронтовика Олекси Максимейка.
Музейна справа. В обласному центрі відбувся перший етап відкритого конкурсу на кращу ескіз-ідею пам'ятного знаку на вшанування подій та учасників Майдану та пропозицію щодо визначення місця його розташування у Полтаві. Обговорення та голосування почалося 25 червня на офіційних сайтах Полтавської ОДА, облради та управління культури і триватиме місяць.
На приміщенні Гадяцької гімназії відкрито меморіальну дошку колишнім учням – Сергію Білосі та Сергію Швидкому, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в Афганістані та посмертно нагороджені орденом Червоної Зірки.

Кіномистецтво. У приміщенні Полтавської ОДТРК «Лтава» відбулася презентація телефільму «Земля, що торкається неба» із циклу «З одвічністю на «ти». Полтавщина архітектурна». Стрічка створена творчою групою телеканалу «Лтава» і присвячена пам’ятці культури українського народу – Мгарському Спасо-Преображенському монастирю на Лубенщині.
Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві проходив V Всеукраїнський еко-фестиваль «Лель».
До Міжнародного дня захисту дітей були проведені різноманітні святкові заходи у Полтавському РБК (Щербані), Кротенках Полтавського району (концерт учнів Полтавської музичної школи №2 імені В.П.Шаповаленка), Лубенському РБК (фестиваль дитячої творчості), Шишаках (свято «Країна дитинства»), Національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя у Гоголевому Шишацького району (свято «Дитячий світ – країна мрій»), Котелевському палаці дозвілля «Скіфія» (свято «Ми – єдиної Вкраїни діти!»), Миргороді (обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Миргородський квітограй»), Гребінківському РБК, Пирятинському будинку дитячої та юнацької творчості та Жданівській сільській бібліотеці Лубенського району. Також до цього свята одразу в кількох районних центрах Полтавщини, зокрема, в Лохвиці та Гадячі, провели благодійні акції на допомогу хворим дітям та дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах.
День села відзначили у Вільховому Розі та Крюковому Полтавського району, Харенках і Великому Перевозі Шишацького району.
У Кременчуці творча група рольовиків та реконструкторів «Родовід» організувала та відсвяткувала прадавнє язичницьке свято Купала.
З нагоди Трійці у Крем’янці Лубенського району відбулося театралізоване свято «Трійця, Трійця, Пресвята Богородице».
У Ковалівці Полтавського району відзначили 50-річчя Будинку культури.
У Вишняках Хорольського району відбувся регіональний фольклорний фестиваль «Барви Хорольщини».
вгору
 Матеріал підготувала:                            
І. О. Коваленко, провідний бібліограф
відділу інформації з питань культури
та мистецтва
 


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського