Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2015 року)
Аматорство. Просвітництво

Загальні питання. У Полтаві відзначили День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Духовенство, представники влади, громадськість міста, ветерани зібралися біля Меморіалу Солдатської Слави. Сотні полтавців пройшли скорботною ходою до обеліску. Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх полеглих на фронтах другої світової війни.
У Державному архіві Полтавської області для студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка підготували відкритий урок «Не прощаюсь з тобою, моя Україно», присвячений 90-річчю від дня народження видатного українського літературознавця, краєзнавця, письменника, архівіста, письменника Петра Ротача.
У приміщенні Полтавській ОДА до Дня Конституції України розгорнута виставка архівних документів «Конституційний процес в Україні: мовою документів».
23 червня у Корпусному парку обласного центру більше сотні волонтерів з різних куточків Полтавщини приєдналися до акції «Ланцюг єднання». У її рамках ті жителі різних міст країни, які допомагають українській армії, залишають свої підписи та побажання на десятиметровому прапорі єдності. Містами України волонтерський прапор мандруватиме аж до Дня Незалежності України. Тоді його розгорнуть у Києві.
У рамках інформаційної кампанії «ЄВРОавтобус: об`єднаймо Україну», яку проводить Представництво ЄС, у Полтаву приїхав ЄВРОавтобус, який розташувався на Театральній площі. Волонтери роздавали інформаційні буклети, пропонували долучатися до вікторин та отримувати подарунки. Були проведені найрізноманітніші заняття та майстер-класи; розгорнута фотовиставка Департаменту Гуманітарної допомоги та цивільного захисту Європейської Комісії (ECHO) на тему «Україна: лихо, втрати та надії». Полтавці долучилися до роботи вуличної бібліотеки з обміну книжок і стали частинкою світового руху «Bookcrossing». Всьго ЄВРОавтобус відвідав чотири міста України: Дрогобич, Ужгород, Харків та Полтаву.
Розпочато прийом матеріалів на здобуття у 2015 році обласної премії імені І.П.Котляревського, заснованої Полтавською обласною радою для вшанування громадян, які своєю професійною, культурно-освітньою та громадською діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва, української класичної та сучасної музики. Документи на здобуття премії приймаються до 15 серпня.
У Великій Багачці відбулося традиційне обласне свято кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру».
6 червня на Шар-горі у селі Приліпці Козельщинського району відбулося обласне культурно-мистецьке свято «Козацької слави цілюще джерело!».
5 червня Гадяцьке училище культури імені І. П. Котляревського відсвяткувало 80-річний ювілей.
Півтораметрова писанка з Полтавщини, у створенні якої брала участь кременчужанка, керівник гуртка «Берегиня» ОДЮК Ольга Сокур виборола «бронзу» серед величезних писанок з усієї України. 10 червня організатор фестивалю «Folk Ukraine» Ігор Добруцький завітав на Полтавщину. Він відзначив педагогів-майстрів, які відтворили символи та образи, притаманні писанкарству нашого регіону.
У лютому в Кременчуці був зареєстрований рекорд України. Діти з учбово-наукового центру «Лідер» під керівництвом Дмитра Короля зліпили найбільше пластилінове панно в Україні «Дерево життя» - 2м 44 см на 1 м 20 см. Про цей рекорд дізналися в Києві і запросили маленьких кременчужан приїхати з виставкою до них на фестиваль пластилінових робіт, який зараз діє у столиці України. Також у Кременчуці проходив двотижневий культурний проект Transformersss, учасниками якого стали діячі мистецтва із Брюсселя та Кременчука. Протягом проекту українські та бельгійські художники, кінорежисери, фотографи провели в Україні дві виставки і показали перформанс про переосмислення радянської спадщини міста.
З нагоди 80-річчя журналіста, письменника Василя Симоненка у столиці відкрили пам’ятний знак вірному синові українському народу. Погруддя встановили у дворі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
З нагоди 125-річчя від дня народження Миколи Зерова в київському Музеї літератури відбулася презентація однотомника вибраних творів українського поета. Водночас із презентацією в Музеї літератури відкрилася виставка унікальних фото- та інших експонатів, пов’язаних із постаттю Зерова.
У відділенні Всеукраїнського фонду культури (Київ) відбулася презентація першої поетичної збірки Ольги Бовдир із Більська Котелевського району. До її книги «Струна» увійшло близько 180-ти віршів та сім пісень на музику полтавського композитора О. Чухрая та Н. Біленької.
У Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя на факультеті культури і мистецтв проходив XIV Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності. Лубенську музичну школу гідно представили вихованці викладача Людмили Самойленко, які вибороли призові місця: Євгеній Черненко – Золотий диплом (І місце); Віталій Кольвашенко – Срібний диплом (ІІ місце); Юлія Остапенко – Бронзовий диплом (ІІІ місце).
У Луцьку відбувся IV-й Всеукраїнський конкурс виконавців на сопілці та цимбалах «Волинська гуковиця». Полтавщину представили учні викладача вищої категорії Вячеслава Мисника Лубенської музичної школи – Марія Мисник (І місце), Володимир Адаменко (ІІІ місце) та Анастасія Шмонденко (ІІІ місце).
6-7 червня відбувся восьмий Всеукраїнський фестиваль «Мамай-fest» у Музеї історії Дніпродзержинська. Культурна когорта митців із Кременчука була найчисельнішою.
У Баку з 14 по 18 червня проходила виставка «От мусора к искусству», на якій 28 художників із різних країн представляли своє бачення проблеми утилізації сміття. Україну представила кременчуцька художниця Тетяна Кравченко разом з чоловіком Микитою Гавриленком.
У Рацибужі (Польща) 11-13 червня проходив IV-й європейський фестиваль пісні Raciborz-2015, участь у якому взяв учень Комсомольської школи №6 Яків Ткаченко. Він здобув почесну нагороду Фестивалю.
Культура для АТО. Актори Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя на чолі з директором Олексієм Андрієнком підготували концертну програму для військовослужбовців у Слов’янську Донецької області. Артистів супроводжував начальник управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій.
У Духовно-культурному центрі ім. прп. Паїсія Величковського, що при Свято-Успенському кафедральному соборі УПЦ КП полтавські художники підбили підсумки другої виставки-продажу робіт полтавських митців, яка тривала понад два місяці. Більше 33 художників і майстрів ужиткового мистецтва віддали на благодійність понад 70 своїх творів. Зусиллями полтавських майстрів і шанувальників мистецтва зібрано понад 17 тисяч гривень. Кошти передали вдовам загиблих воїнів, які залишилися із малими дітьми.
Учасники ГО «Злам стереотипів» обласного центру вже втретє організували благодійний захід «Бандерленд. Розваги по-українськи». За всі розваги відвідувачі та учасники жертвували гроші для допомоги воїнам АТО.
Знімальна група ОДТРК «Лтава» обласного центру долучилась до акції «Схід і Захід разом – разом переможемо!», в рамках якої спільно з колегами з Хмельницької та Харківської ОДТРК відвідала Сєверодонецьк, Щастя та Артемівськ Донецької області і на зібрані колективами кошти доправила волонтерську допомогу.
Кременчуцькому художньому салону НСХУ із штаб-квартири Майдану міста були передані 4 величезні картини із радянською символікою. Їх планують виставити на міжнародний інтернет-аукціон, а отримані кошти передати для надання допомоги воїнам АТО.
Театрально-концертне життя. Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М.В.Гоголя традиційно завершив свій 79-й театральний сезон виставою «Наталка Полтавка». Також у Театрі відбулися урочистості з нагоди Дня журналіста.
18 червня у Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся концерт українського співака Олега Винника з нагоди Дня медичного працівника.
7 червня на сцені Кременчуцького МБК актори «Театру без кордонів» представили виставу «Майстер та Маргарита» за романом М. Булгакова.
Образотворче мистецтво. 4 червня в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка поетеса і заслужений діяч мистецтв України Марія Бойко разом із заслуженою артисткою України Ярославою Руденко провели спільний літературно-музичний вечір «Благословиться». На ньому презентували нові пісні та вірші. Також у закладі відбулася церемонія офіційного закриття проекту «Молодь обирає бізнес», організованого Обласним молодіжним центром.
У Художньому салоні Полтави відкрилася персональна виставка картин члена НСХУ, художника Віктора Володька «Наївний абсурдизм». Також у закладі розгорнута виставка картин, присвячених перебуванню Тараса Шевченка у нашому краї.
2 червня у Духовно-культурному центрі ім. прп. Паїсія Величковського у Свято-Успенському кафедральному соборі обласного центру відкрилася персональна виставка робіт художника Сергія Заварзіна (псевдонім – Заваррзін) «Мім. Філософія митця».
У Комсомольській міській виставковій залі відкрито першу авторську виставку графічного малюнку молодої кременчуцької мисткині Тетяни Зубової.
2 червня в міській художній галереї Кременчука відкрилася виставка живопису під назвою «Дві реальності». На виставці представлені роботи двох майстринь – Ольги Гриценко та Зоряни Дашко.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відкрилася персональна виставка художнього текстилю «Ласка сонячного проміння», на якій представлені роботи члена Полтавської молодіжної організації НСХУ, учасниці понад десяти всеукраїнських та міжнародних виставок, призера та переможниці численних національних та міжнародних виставок і конкурсів  Аліни Гончарової-Цівінської. Виставка організована з нагоди ювілею — 25-річчя з дня народження мисткині.
У галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею відбулося офіційне відкриття VII Всеукраїнської виставки «Лубенська художня весна – 2015». Після 30-річної перерви виставка відновила свою роботу та підтвердила статус Всеукраїнської. Також у закладі був проведений захід – творча зустріч із настоятелем та протоієреєм Свято-Стрітенського храму села Сулимівка Київської області, автором та виконавцем духовних пісень, лауреатом першого українського та міжнародних конкурсів духовної пісні та поезії Сергієм Кисельовим.
Полтавські художники, члени НСХУ Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко та Галина Рідна представили свої роботи на виставці абстрактного мистецтва «Рондо», яка відкрилася 16 червня у галереї «АВС-арт» на Андріївському узвозі (Київ).
Бібліотечна справа. У центральній міській бібліотеці обласного центру відбулося засідання клубу сімейного дозвілля, на якому заслужений майстер народної творчості України, полтавка Ольга Літус представила свої роботи з флора-мозаїки – картини з кісточок плодових дерев, зерен та насіння.
У Полтавській бібліотеці-філії №7 міської ЦБС відбулася презентація виставки народних ляльок майстра народної іграшки, солістки ансамблю «Оберіг» реабілітаційного центру Жовтневого району Полтави Антоніни Пелепець.
Напередодні трагічного для України дня – початку Великої Вітчизняної війни – у Кременчуцькій ЦМБ імені М.Горького була проведена низка тематичних заходів: бібліосутінки «Ніч без війни», майстер-клас з витинанки, акція «Вони подарували нам життя», куточок для фотографування та виставка-діорама «Відкрий книгу – спіймай час».
У читальному залі Оржицької ЦРБ була проведена гра-квест «Читацькі перегони» за участю учнів 7-Б класу Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
У Чутівській ЦРБ проходило засідання круглого столу з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій.
У Лубенській центральній районній бібліотеці імені В.Малика відбулася творча зустріч за участю львівських гостей – просвітянина, кандидата технічних наук, головного редактора щорічного альманаху «Український вісник», члена НСЖУ Ярослава Гелетія та майстра естампної графіки та екслібрису Бориса Дроботюка. Також у закладі проходив черговий семінар бібліотекарів району.
4 червня до Лубенської міської бібліотеки для дорослих імені В.Леонтовича завітали діти оздоровчого літнього табору, що працює при школі №1. Для них була проведена літературно-розважальна гра «Читати модно, читати престижно». У заході взяла участь поетеса, член Полтавської спілки літераторів та літературного об’єднання імені О.Донченка Лариса Назаренко, яка презентувала свою творчість. Також у закладі для студентів Лубенського медичного училища була проведена творча зустріч «Мистецькими стежками рідного краю» за участю місцевих поетів.
В рамках акції «Українська молодь читає», започаткованої Державною бібліотекою України для юнацтва, працівники відділу обслуговування користувачів Пирятинської ЦРБ провели регіональне дійство.
Музейна справа. До 75-ї річниці від дня створення музею Панаса Мирного в садибі письменника відбулося свято під назвою «Стоїть садиба – пам’ятник Панасу, перлина його духу і надії».
Протягом червня були відкриті меморіальні дошки:
    - 9 червня у Пирятині – на честь краєзнавця, колишнього редактора газети «Пирятинські вісті» Михайла Мельниченка до 80-річчя від дня народження журналіста;
- 23 червня у Кременчуці – на честь загиблих в АТО випускників Кременчуцького вищого професійного училища №7 Олексія Древаля та Дмитра Назаренка; ескіз для меморіальної дошки створив кременчуцький художник Сергій Брильов;
- у Безсалах Лохвицького району – на честь загиблого в АТО Лебеденка Івана Анатолійовича, уродженця села Мехедівка.
28 червня, на день Конституції України, у Кременчуці відкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні.
Кіномистецтво. У кафе-барі «Villa Крокодила» обласного центру з 10-ї години вечора 27 червня до 3-ої ранку 28 червня вже вчетверте відбувся фестиваль короткометражного українського кіно «Відкрита ніч». У програмі фестивалю були представлені 47 фільмів, серед яких ігрові (художні), неігрові (документальні), рекламні ролики та анімаційні фільми.
У Києві та Михайликах Шишацького району відбувся прем’єрний показ повнометражного документального фільму «Наївне малярство Михайла Онацька», присвяченого заслуженому майстру народної творчості України, лауреату премій імені Данила Щербаківського, Олени Пчілки, Григорія Сковороди, Марії Приймаченко, самобутньому шишацькому художнику Михайлу Онацьку. Автором сценарію, режисером і продюсером картини виступив лауреат багатьох професійних кінематографічних премій, заслужений працівник культури України, режисер Михайло Лебедєв. Проект планується показати на фестивалях у Середній Азії, Білорусії, Австрії, Франції, Німеччині, США та презентувати на щорічному кінематографічному фестивалі у Каннах.
Аматорство. Просвітництво. До Міжнародного дня захисту дітей на Полтавщині пройшли різноманітні заходи: 1 червня у Полтаві організували свято з ініціативи міського голови Олександра Мамая; 2 червня обласна рада влаштувала для дітей святковий концерт, майстер-класи, різноманітні конкурси та веселі старти; 4 червня в будинку Полтавської обласної ради профспілок відкрилася виставка робіт фотохудожників з Полтави Сергія та Іллі Назаркіних «Дитячі усмішки», на ній було представлено 77 світлин; у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів актори театру підготували виставу «Летючий корабель»; у Кременчуці свято відзначили традиційним парадом колясок; у Пирятині святкування тривало протягом двох днів – 1 червня відбувся концерт, що підготували вихованці школи естетичного виховання, 2 червня у Будинку дитячої та юнацької творчості відбувалася театрально-розважальна програма «Хай птахом сміх дитячий лине над мирним небом України»: у Крячківці Пирятинського району пройшов концерт народного самодіяльного колективу «Древо» та учасників художньої самодіяльності сільського клубу; у Котельві – свято «Усі ми – українці»; у Чутовому районне свято мало назву «Весела посмішка дитини»; у Гребінківському РБК пройшов святковий концерт «Казкове літо»; у селищі Комишня Миргородського району свято було організовано й проведено при підтримці селищного голови Володимира Харченка і генерального директора ТОВ «Агротех-Гарантія» Олександра Троцька; у Круподеринському СБК Оржицького району – свято-веселу мандрівку до країни «Розваг та Забав». Тематичні заходи були проведені також у бібліотеках: інтерактивне ігрове шоу «Світ барвистий веселковий різно-різнокольоровий» (Чутівська районна бібліотека для дітей) та дитячий ранок «Дітям світу – сонце й мир!» (Райозерська сільська бібліотека Оржицького району).
День села святкували у Филенковому Чутівського району та Архипівці Лохвицького району.
У Чутівському РБК був проведений конкурс-фестиваль дитячої та юнацької творчості «Крила надії».
У Лубенському РБК відбувся ювілейний концерт колективу східного танцю «Аміра».
Вихованці творчого об’єднання «Юний журналіст» Полтавського ОЦЕВУМу разом із зразковим театром шоу «Силует» презентували звітний концерт під назвою «Кругосвітня подорож театру мод очима юних журналістів».
«Повір у себе» – під такою назвою пройшов у Полтаві обласний фестиваль, який об’єднав навколо себе талановитих дітей з особливими потребами. В ньому взяли участь понад 200 вихованців 72 навчальних закладів і центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
вгору
Матеріал підготувала  
                                 
Л. В. Шибітченко, завідувач відділу інформації
з питань культури і мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського