Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Пошук по електронному каталогу

Сенсорний інтерфейс
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ
ВІРТУАЛЬНА ДОВІДКА
ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ
Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотеки

Основні послуги

Додаткові послуги

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
 Полтава Історична

История Полтавы - сайт Бориса Тристанова

Безоплатна правова допомога


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за грудень 2000 року)

У Лубнах  відбулося  засідання оргкомітету із присудження щорічної премії імені Василя  Симоненка,  заснованої  районною радою з  ініціативи районного відділу культури,  літоб'єднання при редакції газети "Лубенщина", літературно-мистецького клубу імені Василя Симоненка.
Творчості і пам'яті двох талановитих  художниць  -  Марії Башкирцевої та Ліни Шинкаренко-Безуглової було присвячено чергове засідання полтавського Слов'янського клубу.
Полтавські видавництва "Книгодрук" і "Полтавський літератор"  випустили  в  світ  книгу  Наталки  Фурси  "Страсть   по Страсті".
Член Спілки журналістів України Оксана Кравченко в музеї-садибі В.Г.Короленка  презентувала  свою  виставку  картин "Ріднокрай", а також книгу п'єс  "Ксеніни  вечори"  та  збірку оповідань "Асорті"; в обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного журналістка  представила  свою  нову  літературну працю "Ноктюрн".
У Мар'янівському сільському Будинку культури Карлівського району відбулося  вшанування  директора  цього  закладу  Марії Тімченко з нагоди її ювілею.
Управління юстиції  у  Полтавській  області зареєструвало обласну організацію Національної спілки композиторів України.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ. У грудні в рамках  обласного фестивалю  мистецтв "Зимова фантазія-2000" відбулися:  вистави "Юнона і Авось", "Орфей і Еврідика", "Казка про мертву царівну й  семеро багатирів" Санкт-Петербурзького театру рок-опери;  у музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя - вистава  "Театральні мелодії",  концерт "Ювілейні фанфари" міського духового оркестру "Полтава",  присвячений 5-річчю  творчої  діяльності; творчий  вечір  заслуженого  артиста України  Тараса Духнича, присвячений пам'яті народного артиста України А.Солов'яненка; моновистава "Відьма" (за Коцюбинським),  яку виконала артистка обласної філармонії  Катерина  Юрченко.  Завершився  фестиваль творчим  звітом  переможців  Всеукраїнського  огляду  народної творчості, присвяченого 10-й річниці незалежності України "Дорога вічна до краси".
У Полтавському  музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся вечір   музики  "Дзвени,  моя  гітаро!",  присвячений 15-річчю відкриття класу гітари у мистецькому закладі.
В приміщенні обласної філармонії відбувся   концерт "Харків-квартету", лауреата І  премії  міжнародного конкурсу імені С.Прокоф'єва.
У Кременчуці відбувся виступ української рок-групи "Брати Карамазови".

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. 7 грудня в галереї мистецтв відбувся вечір,  присвячений 100-річчю від дня народження  ук-
раїнської художниці Катерини Білокур. В галереї демонструються чотири роботи народної художниці. В обласному краєзнавчому музеї відкрита виставка в жанрі розпису на виробах із дерева Тетяни Зацеркляної,  присвячена цій же даті. Пошанували  художницю і в обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного. Тут відбулося літературно-мистецьке свято "Диво-квіти Катерини Білокур". Працівники Лубенської центральної районної бібліотеки імені В.К.Малика  разом  з  поетесою  О.І.Хало завітали  до технікуму Полтавської аграрної академії, де провели літературну годину,  присвячену землячці;  в читальному залі Лубенської ЦРБ оформлено  книжкову виставку "Чарівниця з Богданівки".
У Полтавській галереї мистецтв також відкрилися: виставка художніх  робіт переможців обласного фестивалю "Повір у себе" та вернісаж "З вірою,  надією,  любов'ю - в нове тисячоліття", на якому  свої  роботи  експонували члени обласного відділення Спілки художників України.
12 грудня  в  художньому  салоні  відкрилася  персональна виставка Олени Одарич  -  художника-ілюстратора  журналу  "Зарубіжна література в навчальних закладах" (Київ). Цей вернісаж показав творчий доробок художниці за 10 років.
У фойє обласної філармонії відкрилася персональна виставка "Полтавщина-2000" художника Володимира Кривого.
У художній  галереї  Української медичної стоматологічної академії відкрито виставку художньої фотографії "Побут,  культура та народні традиції в Україні".  На виставці представлено понад 60 робіт фотохудожників України з Києва,  Ялти, Севастополя, Дніпропетровська, Феодосії, Івано-Франківська та Львова.
У Полтавському художньому салоні  відкрилася  персональна виставка фотохудожника  Едуарда  Странадка  "Нестерпна радість буття".
На вечорі "Нове  століття  -  століття  мистецтва",  який відбувся  в художньому салоні по вул.Чапаєва обласного центру, відвідувачі привітали самодіяльну живописицю Лілію  Янишину  з 60-річчям.
У музеї  Полтавського  державного технічного університету імені Юрія  Кондратюка  розгорнута  виставка  робіт художника-різьбяра Ж.Радіонова.
Як подарунок до Новорічних свят для кременчужан та гостей міста працівники міської виставкової зали відкрили експозицію "Різдво - 2001" та виставку-конкурс дитячих  робіт  "Різдвяна казка - 2001".

МУЗЕЙНА СПРАВА. У музеї-садибі письменника В.Г.Короленка відбулися чергові короленківські читання.
"Горнусь до тебе,  батьку", - літературно-мистецьке свято з такою назвою пройшло в  обласному  краєзнавчому  музеї, воно присвячене батьку.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. В обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відділом технічної літератури  спільно з управлінням освіти  облдержадміністрації проведено День спеціаліста на тему: "У ХХІ століття - з новими будівельними матеріалами і технологіями". В стінах цієї ж бібліотеки у клубі "Цікавих зустрічей"  проведене  засідання,  присвячене пам'яті поетеси та художниці Тамари Пряхіної та відбулося  новорічне шоу "У королівствах розумбонії та забумбонії".
Перед днем  святителя  Миколая  в  автовому залі обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного  відбувся святковий захід для дітей-інвалідів та їхніх батьків.  "Спіши добро зробити вчасно",  -  під такою назвою у цій же бібліотеці пройшла благодійницька акція "Діти -  дітям",  організована  дирекцією закладу і організацією Червоного Хреста. Мета акції – проявити увагу і турботу до хворих дітей,  піднести їм подарунки з  рук ровесників.
У обласній  бібліотеці  для  юнацтва  імені Олеся Гончара відбувся міський конкурс читців серед учнів профтехучилищ Полтави "О мово моя, душа голосна України".

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. У Лохвицькому районному Будинку культури відбувся вечір вшанування творчих людей району.
Самодіяльному народному хору Новоаврамівського сільського Будинку культури  Хорольського  району  виповнилося 50 років з часу заснування і 30 років - з дня присвоєння  звання  "народний".  З нагоди цих ювілеїв у Новоаврамівському сільському Будинку культури 23 грудня відбувся вечір вшанування  цього колективу.Матеріал підготувала:            Л. В. Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтва


Режим роботи:
З 10.06.2020 по 31.08.2020 бібліотека працює за літнім графіком.
Понеділок-п'ятниця, неділя: 10.00 – 18.00
Вихідний: субота

Санітарний день: останній понеділок кожного місяця
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського