Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за грудень 2014 року)
Загальні питання
Культура для АТО
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. Відповідно до указу Президента України від 7 листопада 2014 року № 856/2014 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва" за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність композиторові-пісняру, нашому земляку Недовінчаному Анатолію Олександровичу присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України».
Відповідно до указу Президента України від 21 жовтня 2014 року №818/2014 «Про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ, організацій» за вагомий особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, значні трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю артистці-вокалістці Національної філармонії України (Київ), нашій землячці Кривошеєвій (Руденко) Ярославі Василівні присвоєне почесне звання «Заслужений артист України».
3 грудня у Полтавській ОДА були обговорені першочергові заходи із відновлення пам’ятки архітектури національного значення – Полтавського кадетського корпусу, який є комунальною власністю обласного центру.
В обласному центрі проходили тематичні заходи, присвячені відзначенню 80-річчя від дня народження українського поета і журналіста, шестидесятника Василя Симоненка:
- 19 грудня відбулася 25-та сесія Полтавської обласної ради шостого скликання, на якій, зокрема, депутати підтвердили пропозицію обласного організаційного комітету з підготовки та відзначення в області знаменної дати оголосити 2015 рік у Полтавській області Роком українського поета Василя Симоненка;
- визначені лауреати журналістської премії імені Василя Симоненка, заснованої громадською журналістською організацією «Лубенський медіа-клуб». Цього року ними стали журналістка, президент Полтавського обласного медіа-клубу Людмила Кучеренко та письменник, краєзнавець, журналіст Олександр Панченко з Лохвиці;
- у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Василь Симоненко: погляд крізь час і простір»;
- у приміщенні актового залу Лубенського фінансово-економічного коледжу відбувся щорічний конкурс читців поезії Василя Симоненка. Конкурс проводиться з 2003 року Лубенським літоб’єднанням імені Олеся Донченка.
У Полтаві проходили заходи із вшанування нашого земляка, преподобного Паїсія Величковського. Зокрема, у Палаці дозвілля «Листопад» були проведені:
- презентація фільму «Сучасники: Паїсій Величковський» (створений студією «Місто», автор – полтавська поетеса, заслужений діяч мистецтв України Марія Бойко);
- нагородження лауреатів премії Паїсія Величковського;
- концерт духовно-патріотичної музики за участю українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
У Державному архіві Полтавської області історики, науковці і практики провели круглий стіл, на якому були розглянуті історичні і нинішні особливості самоврядування.
В рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Україна – разом!» у музеї українського рушникарства Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбувся захід за участю студентів вишу, відомих полтавських майстринь-вишивальниць та учасниць фольклорно-етнографічного гурту «Чорнобривці» із Хитців Гадяцького району. Присутні взяли участь у вишиванні найбільшої мапи України, яка претендує на національний рекорд у Національному реєстрі рекордів України у номінації «Мистецтво» – «Карта України, вишита вручну найбільшою кількістю вишивальників».
У пабі «Хмільний Бик» обласного центру одним із членів незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» Денисом Стерном був організований захід – літературний вечір «Творчий салон».
У Полтавському обласному комунальному агентстві «Новини Полтавщини» розгорнута тематична фотовиставка редактора відділу фотоілюстрації газети «Зоря Полтавщини» Анни Чапали «Майдан Полтава».
Оголошується конкурс на здобуття літературно-мистецької премії імені Володимира Малика (Лубни) для письменників, літераторів, журналістів, науковців, працівників освіти, культури, митців, ділових людей, громадських і державних діячів за кращі творчі здобутки, присвячені темі історії України та рідного краю. Премія присуджується за праці й досягнення, що опубліковані та оприлюднені протягом останніх п’яти років за номінаціями: література і публіцистика, краєзнавство і народна творчість, мистецтво і монументальна скульптура.
У приміщенні Чутівського РБК відбувся святковий концерт до 156-ї річниці від дня народження художниці Марії Башкирцевої. Під час заходу було названо та нагороджено переможців районного конкурсу художників імені Марії Башкирцевої.
У видавництві «ПП Шевченко Р.В.» обласного центру вийшла друком нова книга науковця і письменника, ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Миколи Степаненка «Сучасні письменники Полтавщини».
У приміщенні Українського фонду культури (Київ) відбувся ювілейний вечір нашого земляка, заслуженого діяча мистецтв України, композитора Олексія Чухрая «Розкотилися літа».
Культура для АТО. Артисти Полтавської обласної філармонії – народна артистка України Наталія Хоменко, лауреат міжнародного конкурсу ансамбль «Чураївна», солісти Ігор Година, Лідія Кретова, Олександр Дубовий – виступили з концертом з нагоди Дня Збройних Сил України у Полтавському військовому шпиталі перед пораненими бійцями, які знаходяться на лікуванні.
У мистецькій галереї «Арта» обласного центру розгорнута виставка-продаж «Українська осінь», на якій представлені роботи полтавських художників та їх колег із Києва та Львова. Мета виставки – зібрати кошти для учасників АТО.
У Художньому салоні (виставковій залі Полтавської обласної організації НСХУ) обласного центру експонується виставка картин Валерія Боняківського – художника-аматора, учасника АТО, нагородженого орденом Богдана Хмельницького (посмертно).
Колектив Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського зібрав і передав теплі речі та продукти харчування полтавським міліціонерам, які беруть участь в АТО.
На заняттях гуртка «Українські вечорниці», які проводяться у творчій вітальні бібліотеки-філії №7 Полтавської міської ЦБС, рукодільниці-учасниці гуртка плетуть для потреб армії маскувальні сітки та в’яжуть речі. Майстрині також створюють оригінальні вироби на продаж, а виручені кошти направляють на допомогу учасникам АТО. Керівник гуртка – завідувач бібліотеки Людмила Заливча.
Колектив Полтавської ОДТРК «Лтава» зібрав майже 10 тисяч гривень і придбав на ці кошти генератор, термобілизну та обладнання для 28-ї і 93-ї бригад, які знаходяться в зоні АТО.
У Полтавському ТРЦ «Київ» проведений благодійний ярмарок на підтримку українських військовослужбовців. Для продажу були запропоновані: глиняний посуд (виготовлений майстрами із Опішні Зіньківського району), ляльки-мотанки (виготовлені учнями школи мистецтв), картини (виготовлені учнями художньої школи) та різноманітні вироби і сувеніри, виготовлені небайдужими полтавцями. На зібрані кошти були закуплені прилади нічного бачення та тканини для маскхалатів, які пошиють вихованці зіньківського й першого полтавського професійних училищ.
У приміщенні «Muza-бару» обласного центру відбувся благодійний літературно-музичний вечір «Вірші & музика» за участю поетів незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus». Кошти, зібрані під час проведення заходу, були передані Полтавському Батальйону Небайдужих.
У Кременчуці за ініціативи викладачів музичної школи №3 імені Михайла Калачевського був проведений благодійний концерт. Зібрані кошти були передані волонтерам для придбання найнеобхіднішого для бійців спецроти «Кременчук».
У Диканському РБК проходив благодійний концерт місцевих аматорів художньої самодіяльності на підтримку воїнів АТО.
У Зіньківському РБК відбувся благодійний аукціон на підтримку української армії. На аукціоні були представлені картини, опішнянська кераміка та інші мистецькі вироби.
У Лубенській спеціалізованій школі №6 презентували збірку поезій загиблого у АТО бійця Владислава Бєлоруса «Душа, перелита у слово». На приміщенні Школи була також встановлена меморіальна дошка на честь героя.
У Чорнухах відбувся благодійний концерт «Повернися, будь ласка, додому живим». Зібрані кошти були направлені на потреби 16-го батальйону територіальної оборони «Полтава».
У Малютинцях Пирятинського району була проведена благодійна акція «Тепло наших сердець – воїнам АТО», на зібрані кошти від якої для бійців АТО були куплені солодощі. Місцеві жителі придбали також бронежилет.
У Великобудищанському СБК Диканського району відбувся благодійний концерт, проведений під гаслом «Стань Миколаєм для воїнів АТО».
Театрально-концертне життя. У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя протягом грудня відбулися:
- прем’єрна вистава «Наталка Полтавка» та мюзикл «Новорічні пригоди Маші та Віті»;
- обласний фестиваль людей з особливими потребами «Зірка надії»;
- святкові програми Головної ялинки області для дітей пільгових категорій;
- виставка творчих робіт учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних класів (шкіл естетичного виховання) Полтавщини. Також колектив Театру взяв участь у фестивалі жіночої творчості імені Марії Заньковецької (Ніжин Чернігівської області). У Ніжинському академічному українському драматичному театрі імені М. М. Коцюбинського полтавці показали виставу – комедію «Ханума» за Авксентієм Цагарелі і отримали «Приз глядацьких симпатій», яким нагородили акторський жіночий склад вистави.
У Полтавському МБК протягом грудня проходили:
- концерт за участю камерного оркестру імені Дмитра Ахшарумова обласної філармонії під керівництвом Олександра Абрамова та призера чемпіонатів України, Європи та світу – народного ансамблю спортивного бального танцю «Грація» (з нагоди Міжнародного дня танго);
- святковий концерт духового оркестру «Полтава» (керівник – заслужений артист України Едуард Головашич) та урочистості (з нагоди Дня місцевого самоврядування);
- традиційний, 26-й конкурс «Красуня Полтави-2014»;
- театралізоване ювілейне дійство з нагоди 60-річчя Театру на Павленках.
У приміщенні Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка проходив обласний фестиваль виконавської майстерності викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Серце, віддане дітям».
Колектив дитячо-юнацької театральної студії «Ну і дітки» (керівник – Лада Лабзова) Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді взяв участь у щорічному фестивалі молодіжних театрів «Театральна сесія» (Дніпропетровськ). Полтавський колектив презентував глядачам осучаснену версію старовинного водевілю «Біда від ніжного серця» і виборов перемогу у п’яти номінаціях: «Краща сценографія», «Краще костюмоване рішення», «Краща жіноча роль другого плану», «Король епізоду» і «Королева епізоду». Були вручені також три спеціальні дипломи «За акторську роботу». За ініціативою організаторів та господарів фестивалю – Національного університету імені Олеся Гончара – під час кожної вистави проходив збір коштів на лікування пораненого в районі Донецького аеропорту співробітника університету Сергія Книша.
Стартував ексклюзивний музичний проект «POCHEP BEAT», що презентує публіці світові хіти в живому виконанні. До складу тріо увійшли: соліст колективу, скрипаль Роман Почеп, ударник Микола Михно та клавішник і гітарист Володимир Галаган.
У Кременчуці протягом грудня відбувся концерт українського рок-гурту «Антитіла» та камерної групи симфонічного оркестру Resonanse (Дніпропетровськ) із програмою «Red tour», яка складається із легендарних рок-хітів, виконаних на струнних інструментах.
На базі Гадяцького училища культури імені І. П. Котляревського був проведений обласний конкурс виконавської майстерності гри на народних інструментах «Веселкові акорди» та «Душі пісенної криниця».
У концертному залі Лубенської дитячої музичної школи виступила з благодійним концертом відома українська скрипалька, старший викладач кафедри скрипки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, володар премії Глодоський скарб Мирослава Которович разом із своїм новим проектом – камерним ансамблем «ArteХаттА».
З нагоди дня Святого Миколая в обласному центрі були проведені наступні заходи:
- у Полтавському академічному обласному театрі ляльок – тематичний захід та вистава «Лисичка-сестричка»;
- у МБК – розважально-ігрова програма «Чарівне свято Миколая» для дітей з особливими потребами;
- у Палаці дозвілля «Листопад» - концерт «Святий Миколай запалює зірки» за участю міського духового оркестру «Полтава» під керівництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича та учнів музичних шкіл та інших позашкільних закладів обласного центру;
- у обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді – виставка дитячих робіт «Новорічна іграшка» (кращі роботи, які взяли участь у конкурсі «Новорічна іграшка», прикрасили ялинки на території Національного заповідника «Софія Київська біля резиденції Святого Миколая»);
- у приміщенні «Львівської майстерні шоколаду» – тематичне свято для найменших полтавців, організоване поетами незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus». Святкування завершилося театралізованим дійством на Театральній площі обласного центру та відкриттям головної ялинки. Святкові заходи з цієї нагоди були проведені також у Комсомольську, Пирятині, Хоролі, Миргороді.
Образотворче мистецтво. У Полтаві відбулася презентація першого каталогу робіт заслуженого художника України Миколи Підгорного. Видати альбом накладом 200 примірників допомогла меценат Олена Сілютіна. Більшість примірників автор та меценат вирішили подарувати бібліотекам і художнім школам.
У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом грудня пройшли:
- урочистості та святковий захід з нагоди 15-річчя закладу та 95-річчя діяльності в обласному центрі. В рамках заходу була розгорнута виставка з фондів Музею «Дар на віки. 15 років у мистецькому просторі» та виступив філармонійний камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова під керівництвом Олександра Абрамова;
- благодійний Всеукраїнський фестиваль дитячої краси і творчості «Новорічна казка». Під час конкурсу були зібрані кошти на подарунки для вихованців спеціалізованої ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів №2 імені Н.К.Крупської Полтавської облради;
- у залі дитячої творчості імені Саші Путрі – традиційна щорічна виставка «Моя Україна», на якій представлені роботи учнів Полтавської дитячої художньої школи;
- новорічний дитячий ранок «Весела ялинка для Кози Яринки», організований ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» імені Анатолія Кукоби.
У Лубнах відбулися урочистості та святкові заходи з нагоди відкриття оновленого приміщення Лубенської галереї образотворчого мистецтва.
Бібліотечна справа. Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського виповнилося 120 років від заснування. У Бібліотеці протягом грудня відбулися наступні заходи:
- презентація есеїстичної повісті письменника, журналіста, лауреата Державної премії імені Івана Франка, премії НСЖУ «Золоте перо» Олександра Балабка «Рай і пекло Коцюбинського» (книга присвячена 150-річчю Михайла Коцюбинського);
- презентація нової книги української поетеси, уродженки села Рокита Великобогачанського району Тетяни Домашенко «Небесна сотня воїнів Майдану»;
- вечір пам’яті поета Анатолія Гальченка;
- фотовиставка «Дерев'яні церкви Полтавської губернії: фотографії з особистого архіву С.А.Таранушенко» (Інститут рукописів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського);
- нагородження переможців щорічного обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини-2013-2014». Гран-прі Конкурсу в рік 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка отримала книга Олександра Білоуська і Тараса Пустовіта «Тарас Шевченко і Полтавщина»; серед видавництв найбільше нагород отримали «Асмі», «Гадяч» та «Дивосвіт»;
- відкрито два пункти безкоштовного обміну книг (буккроссингу) українською та іноземними мовами.
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся захід – творча зустріч із Ларисою (Лесею) Лісовською, донькою Юрія Городянина-Лісовського, більш відомого як Горліс-Горський. Гостя презентувала автентичне видання історико-документального роману «Холодний Яр» та маловідомі видання батькових творів – «Отаман Хмара» та «Ave dictator!».
У Полтавській ЦМБ відбулося ювілейне засідання клубу «Книголюби», який працює в місті вже сорок років.
У бібліотеці-філії №2 Полтавської міської ЦБС відбувся захід за участю різьбяра, столяра, скульптора, художника, майстра лісової скульптури і водночас талановитого поета і прозаїка, активного учасника засідань міського клубу «Книголюби» Івана Долюка.
Бібліотекарі й читачі Лохвицької ЦРБ відзначили 125-річчя закладу.
У бібліотеках Миргорода були проведені:
- у ЦБС – засідання круглого столу, присвячене 360-річчю від дня народження військового і політичного діяча, гетьмана Данила Апостола;
- у читальному залі ЦРБ – чергове навчання працівників публічних бібліотек району, присвячене вдосконаленню бібліотечно-інформаційного сервісу;
- у РБ для дітей – тематичний захід, присвячений дню Святого Миколая. Учні 3-го класу ЗОШ №1 вирізали витинанки, які співробітники Бібліотеки передали воїнам АТО.
У Гадяцькій ЦРБ імені Лесі Українки відбулося урочисте закриття Шевченківських читань. У заході взяли участь слухачі обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури, що проходили на базі Гадяцького училища культури імені І. П. Котляревського, члени клубу «Панянка+» та користувачі Бібліотеки.
У приміщенні Гребінківської ЦРБ проходили:
- вечір пам’яті одного з Героїв Небесної Сотні – Героя України Андрія Черненка;
- вечір пам’яті шестидесятників – Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого.
У Лубенських бібліотеках проходили:
- у Лубенській ЦРБ імені В.Малика – черговий семінар бібліотечних працівників району, які обговорювали основні напрямки діяльності бібліотек у наступному році;
- у Лубенській МБ для дорослих – захід пам’яті лубенського краєзнавця, заслуженого журналіста України Бориса Ванцака та година правових знань «Право на кожен день».
У бібліотеках Чутівської ЦБС з 8 до 13 грудня був проведений Всеукраїнський тиждень права.
Читачі Чутівської РБ для дітей на чолі з бібліотекарем О.Федоренко виготовили для воїнів АТО жовто-блакитні обереги та передали їх до районного пункту волонтерів.
Васильківська СБ Чутівського району взяла участь у громадських обговореннях «Бібліотека у житті громади: йдемо у майбутнє разом», організованих Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І.П.Котляревського, обласним відділенням УБА за підтримки управління культури Полтавської ОДА.
На базі Засульської СБ Лубенського району розпочав роботу Університет третього віку.
Музейна справа. У виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського розгорнута виставка світлин лубенського фотографа Володимира Білоуса, присвячена пам’яті письменника Володимира Малика (справж. – Сиченко). У день відкриття у Музеї був проведений вечір пам’яті «Чорнобривці Володимира Малика».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка експонувалася виставка авторської ляльки майстрині Надії Юрченко.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відбувся вечір театрального мистецтва, приурочений до Міжнародного дня інвалідів.
В рамках екскурсійного проекту «Таємнича Полтава» (організатор – туристичний клуб «InGreen») була проведена тематична екскурсія «Тарас Шевченко на Івановій горі», приурочена до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Всі бажаючі змогли відвідати Музей-садибу І. П. Котляревського.
У Полтавському музеї авіації і космонавтики відбулася презентація кліпу «Шляпа» у виконанні колективу «Jazz Parnas». Музику до пісні написав композитор Олександр Жуков, слова – ведуча шоу та автор телепрограм Олена Никифоренко.
У Диканському історико-краєзнавчому музеї імені Д.Гармаша експонувалася виставка фарфорових виробів заслуженого майстра декоративно-прикладного мистецтва Бориса П’яниди та його колег. А у картинній галереї Музею проведений майстер-клас із декупажу.
У приміщенні оновленої після ремонту галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею експонувалася ювілейна виставка творів лубенського художника Володимира Мірошниченка, приурочена до 50-річчя митця; розгорнута святкова виставка-ярмарок виробів майстрів ручної роботи та проведені майстер-класи.
У Хорольському районному краєзнавчому музеї відкрилася виставка творчих робіт людей з обмеженими фізичними можливостями «Душі людської глибина».
У виставковій залі Карлівського районного історико-краєзнавчого музею проходила зустріч з художником із Варварівки М.П.П’ятенком.
Протягом грудня були відкриті меморіальні дошки:
- на честь співробітника центру спецоперацій СБУ «Альфа», полтавця, капітана Геннадія Біліченка (приміщення Управління СБУ) та меморіальний комплекс пам’яті співробітникам Управління СБУ в Полтавській області, які загинули під час виконання службових обов’язків;
- на честь організатора дослідної справи, вченого в галузі агрономії, землеробства, селекції рослин, методики дослідної справи в агрономії Віктора Сазанова (приміщення адміністративного будинку Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені М.І.Вавилова Інституту свинарства і АПВ НААН України по вул.Шведській, 86) (це вже друга меморіальна дошка, відкрита на честь науковця в рамках святкування 130-річчя від дня заснування Полтавського дослідного поля);
- на честь Владислава Кучеренка, який загинув під час проведення АТО (Новаки Лубенського району);
- на честь Романа Крутька, який загинув під час проведення АТО (Вовчик Лубенського району, приміщення школи №7, у якій навчався герой).
Кіномистецтво. У приміщенні Полтавської ОДТРК «Лтава» відбулася ділова розмова генерального директора Євгена Лопушинського та співробітників ТРК із головою управління радіо «МДР» у головному офісі Національної німецької медіа-компанії «АРД» Франком Айшманном, в ході якої обговорювалися актуальні питання діяльності радіо і телебачення. Гість дав інтерв’ю в прямому ефірі для радіо «Ваша хвиля» ОДТРК «Лтава». Заступник директора творчо-виробничого об’єднання художньо-розважальних програм і трансляцій ТРК Олена Никифоренко взяла участь у Міжнародній конференції працівників ЗМІ, яка проходила в Ізраїлі. Своїми враженнями та міркуваннями про робоче відрядження вона поділилася у передачі «Ранок на «Лтаві». Також ОДТРК «Лтава» оновила свій сайт.
У кінотеатрі імені І.П.Котляревського обласного центру відбулася презентація фільму «Сильніше, ніж зброя» від творчого об’єднання #BABYLON’13. Фільм присвячений подіям Євромайдану та захисникам Донецького аеропорту; також в фільмі представлені свідчення людини, що побувала в полоні днрівців.
У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася презентація документального фільму про Полтавський Батальйон Небайдужих «7 годин до війни» (автор стрічки Олександр Коба). Фільм знятий Eney.TV за підтримки ГО «Злам стереотипів».
Просвітництво і художня самодіяльність.  Урочистості та святкові концерти до Дня Збройних Сил України проходили у Чутовому, селах Попівка та Черкащини Миргородського району.
У кафе «Чао-Какао» обласного центру фотохудожник Юлія Пашковська організувала тематичний захід з нагоди Дня Андрія – Андріївські вечорниці.
Урочистості та заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС проходили у Комсомольську, Гребінці, Миргороді, Диканьці, Оріхівці і Тарандинцях Лубенського району, Хоролі та селах району.
У залі Лубенської дитячої музичної школи відбувся звітний концерт учнів викладача по класу фортепіано Олени Чигріної, а учні та викладачі Великосорочинської дитячої музичної школи Диканського району виступили із святковим концертом у місцевій школі-інтернаті санаторного типу І-ІІІ ступенів.
У залі творчого товариства «Художник» обласного центру, що працює при обласному відділенні Українського фонду культури, експонується перша персональна виставка картин донецької художниці-аматора Таїсії Лепехи.
У магазині «Полтавська книга» (при видавництві «Дивосвіт») розгорнута виставка «Діти проти війни», на якій представлені роботи патріотичної тематики учнів Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко.
У Духовно-культурному центрі імені Паїсія Величковського Свято-Успенського собору обласного центру розгорнута Всеукраїнська виставка робіт самобутнього майстра іконопису Григорія Ксьонза з нагоди 140-річчя від дня народження митця.
У Комсомольській міській виставковій залі розгорнута виставка робіт молодої дніпропетровської мисткині Анна Дроздової, виконаних у техніці енкаустики (малювання фарбами з воском).
У Кременчуцькій картинній галереї імені Наталії Юзефович відкрилася виставка «Обличчям до обличчя», на якій представлені живописні та вишиті хрестиком картини подружжя з обмеженими можливостями Сергія і Олени Литвишків.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» для вимушених переселенців із східної України та Криму був організований святковий новорічний концерт за участю талановитих дітей Полтави та вручена матеріальна допомога.
У селах Полтавського району протягом грудня проходили:
- на оновленій сцені Супрунівського БК – святковий концерт;
- у Полтавському районному будинку культури (Щербані) – другий щорічний фестиваль народної творчості самодіяльних художніх колективів Щербанівської сільради «Щербанівські джерела 2015»;
- у Супрунівському СБК – інформаційно-мистецький захід «До серця кожної людини»;
- у Мачухах відкрито перший на Полтавщині та в Україні інтерактивний музей історії олії.
У Кременчуцькому ТРЦ «Галактика» проведений захід – розгорнута фотосушка, на якій представлені роботи професіоналів та любителів фотозйомки. В рамках фотосушки відбулося також відкриття фотовиставки «Роковинам Євромайдану присвячується…».
У Кобеляках протягом грудня відбулися:
- бенефіс пісняра, літератора, краєзнавця Леоніда Митька. Під час заходу присутні могли ознайомитися із виставкою прозових та краєзнавчих творів письменника;
- щорічний шоу-конкурс «Надворсклянська україночка-2014» (у Кобеляцькому районному центрі культури і дозвілля).
У Чорнухинській галереї мистецтв розгорнута вже друга персональна виставка робіт місцевої жительки Ольги Розсохань. Роботи майстрині виконані у техніках «малюнок на склі» та «ошибана» (пресована флористика).
Лубенський чорнобилець-ліквідатор В’ячеслав Марченко взяв участь у восьмому Міжнародному фестивалі пісні «Чорнобильські мотиви» (Дніпропетровськ), де представив авторську пісню «Сповідь чорнобильця» та виконав, як соліст-вокаліст, пісню «Чорний біль». Він нагороджений дипломами фестивалю в номінаціях «Краща авторська пісня» та «Кращий соліст-вокаліст».
У Засульському БК відбувся традиційний Відкритий регіональний фестиваль творчості людей з обмеженими фізичними можливостями «Сузір’я мрій».
У Єнківському СК Лубенського району відбулося чергове засідання клубу «Надвечір’я».
Матеріал підготувала:                              І. О. Коваленко, провідний
                                                              бібліограф відділу інформації з питань культури та мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net
2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського