Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  липень 2014 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. Управління культури, департамент інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, комунальна установа «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» оголошують про проведення протягом серпня-вересня 2014 року обласних заходів: фестивалю бардівської пісні «Пісенні мандри», огляду-конкурсу фольклорних ансамблів, народних музик, гармоністів та бандуристів «Чиста криниця». З Положенням про обласні заходи можна ознайомитися на офіційному сайті управління культури Полтавської ОДА, в «Обласному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи», структурних підрозділах сфери культури райдержадміністрацій, міськвиконкомів.
Колектив дитячо-юнацької театральної студії «Ну і дітки» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді  став володарем Гран-прі Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» (Очаків Миколаївської області) та був нагороджений ювілейною медаллю «До 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка» Миколаївської ОДА.
У мистецькій крамниці «Сто доріг» обласного центру відбулися заходи:
- творчий вечір дніпропетровської поетеси Катерини Батушан, яка презентувала свою збірку аудіовіршів «Homo sapiens любят по Фрейду» (за підтримки колег по перу – харків’янина Сергія Савченка та полтавця Ярослава Борути);
- благодійні поетичні читання на підтримку громадського діяча, засновника громадської організації  «ЗЛАМ стереотипів», соліста гурту «Пан Коцький» Олександра Коби, організовані членами незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus».
Між Полтавою та Гоголевим Шишацького району за ініціативи Полтавського обласного громадського Шевченківського комітету, який нині очолює заслужений працівник культури України Валентина Шемчук, був проведений міжобласний марафон єдності «Шевченко – Гоголь». Дводенна міжобласна Хода Єдності була присвячена вшануванню 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка та на ознаку світлої пам’яті громадського діяча, голови  Полтавського обласного громадського Шевченківського комітету Володимира Степанюка, котрий мріяв про цей марафон.
Відділ культури та архівної справи Гребінківської РДА започаткував соціальний проект «Нова молодь», метою якого є організація і проведення змістовного дозвілля.
У Гребінці проходив 16-й мото-рок-фестиваль «Небеса». У традиційному концерті взяли участь рок-клуби з різних міст України.
На Лубенщині побував заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Роман Чабановський, який відвідав історичні об’єкти району. Разом з головою Лубенської РДА Романом Сидоренком та начальником управління культури Полтавської ОДА Геннадієм Фасієм було обговорено ряд питань, зокрема, проведення заходів по підготовці та відзначенню 80-річчя від дня народження поета Василя Симоненка та створення науково-демонстраційного центру на основі цікавих знахідок на Гінцівській стоянці (пам’ятка археології доби пізнього палеоліту).
В рамках інформаційно-просвітницького проекту «Поборники незалежності Полтавщини», зініційованого департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА, у Шишацькому РБК відбулися урочистості з нагоди 70-річчя утворення Головної Визвольної Ради (УГВР), президентом якої був уродженець Шишак Кирило Іванович Осьмак. З цієї нагоди була розгорнута також тематична книжкова виставка «Кирило Осьмак – будівничий Української держави».
Поетеса і вчителька із Новосанжарського району Ганна Демиденко видала дві поетичні збірки – «Калинова сопілка» та «Три сонця».
Театрально-концертне життя. Колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя виступив в оздоровчому таборі «Соснова поляна» Великобагачанського району із спектаклем «Кіт у чоботях».
Артисти Полтавської обласної філармонії виступили у Миргороді з концертом «Полтавські митці – захисникам Вітчизни» на підтримку військових, задіяних у проведенні АТО на сході України.
Вихованці творчого центру Наталії Май виступили з концертом у приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка до Дня архітектора України. А сама заслужена артистка України Наталія Май разом з дочками Олесею та Станіславою виступили з концертом перед військовослужбовцями-полтавцями, які перебувають на сході України в зоні бойових дій.
Творчі колективи спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського – тріо бандуристів, струнний квартет, ансамбль «Барвисті веселки» та ансамбль скрипалів – взяли участь у І відкритому фестивалі-конкурсі оркестрів, інструментальних ансамблів і мажореток «Яскрава симфонія Прикарпаття» (Трускавець Львівської області). Тріо бандуристів у номінації «Ансамблі народних інструментів» посіло друге місце, ансамбль «Барвисті веселки» у номінації «Ансамбль струнних інструментів» – друге місце, а ансамбль скрипалів та струнний квартет у цій же номінації – третє місце.
Образотворче мистецтво.  У приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом липня проходили:
- презентація «Гетьманського килима», створеного решетилівською майстринею, членом НСХУ та НСМНМУ Ольгою Пілюгіною на Грант Президента України за сприяння НСМНМУ та виставка килимових творів та витинанок майстрині. На виставці були представлені також роботи членів мистецької родини Пілюгіних: вишиті рушники мами – Лариси Пілюгіної, живописні портрети тата – Євгена Пілюгіна та народні іграшки сестри – Наталії Дмитренко (Пілюгіної);
- літературно-музичний вечір «З гітарою біля багаття», проведений театром поезії та пісні «Надежды маленький оркестрик».
У виставковій залі творчого товариства «Художник» при обласному відділенні Українського фонду культури відкрилася перша персональна виставка науковця і художника, викладача Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Миколи Лахижі.
У липні експонувалися одразу дві персональні виставки полтавського художника, члена НСХУ Григорія Волкова: у духовно-культурному центрі імені Паісія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору обласного центру – виставка «У пошуках істини», а у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П. Котляревського - виставка портретів, виконаних у техніках олійного живопису та пастелі.
У приватній галереї «Арта» (власниця – Юлія Петушинська) обласного центру експонувалася виставка творів полтавських художників «Українська весна». На кошти, зібрані під час благодійної виставки, були куплені п’ять бронежилетів та передані українським військовим, які беруть участь в АТО на сході України.
Полтавський художник Дмитро Білокінь та члени ультрас ФК «Ворскла» створили на кількаметровій стіні Полтавської державної аграрної академії графіті-меморіал героям, загиблим за Україну.
Кременчуцький художник Вадим Каторгін привіз до Кременчука виставку живопису і мейл-арту (поштової творчості).
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва експонувалася виставка робіт трьох художників – Василя Лапушкіна (Лубни), Сергія Шаматріна (смт Ромодан Миргородського району) та Анатолія Шкурка (Миргород).
Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського протягом липня проходили заходи:
- перша персональна виставка робіт студентки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, випускниці Полтавської дитячої художньої школи Ірини Кузуб «Лабораторія молодих»;
- інформаційно-краєзнавча година, присвячена 165-річчю від дня народження скульптора Леоніда Позена;
- третій номер усного журналу «Територія живопису», присвяченій темі «Портрети письменників на полотнах відомих художників»;
- започатковано нову традицію – відтепер Бібліотека раз на три місяці збиратиме у своїх стінах прихильників сучасної драматургії.
У бібліотеках Полтавської міської ЦБС протягом липня проходили:
- у бібліотеці-філії №5 – акція «Напишіть листа захиснику Вітчизни!», ідею якої запропонувала заслужений журналіст України, співробітник Полтавської ОДТРК «Лтава» Наталія Святцева;
- у бібліотеці-філії №7 для дорослих – вечір «Шана полтавців Кобзарю», під час якого відбулася презентація вишитого бісером оберегу «Українські дороги Тараса Шевченка» та виступ колективу «Оберіг» під керівництвом заслуженого діяча культури України Олексія Чухрая.
В рамках програми «Книга приходить у гості», започаткованої Лубенською єврейською громадою, представники громади та бібліотекарі Лубенської ЦРБ ім. Володимира Малика провели спільний захід, присвячений журналісту та письменнику Євгену Наумову та його книзі «Черная радуга».
У Клепачівській СБ Лубенського району бібліотекарем Наталією Карпець разом із найактивнішими юними читачами було створено ляльковий театр та показано виставу «Коза-дереза».
Луценківська СБ Лохвицького району отримала у подарунок від народного депутата України Тараса Кутового нові книжки українського видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».
Музейна справа. У Полтавському літературно-меморіальному музеї І. П. Котляревського експонувалася  персональна виставка етюдів та картин-мініатюр художниці Марини Рожнятовської «Рідній Полтаві присвячую».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного проходило театралізоване свято Івана Купала за участю вихованців творчого центру Наталії Май та кращих колективів Полтавського МБК.
Експозиції музеїв Кременчука поповнилися новими експонатами:
- краєзнавчого музею –  роботами художника Віктора Шингура, які передали кременчужани Віктор Кобеляцький та Анатолій Нонка (роботи вважалися знищеними);
- музею авіації і космонавтики – експонатами, переданими небайдужими кременчужанами.
У Кобеляках встановили меморіальну дошку на честь Героя України, бандуриста Григорія Китастого, а у Чутовому – на честь народної артистки СРСР, кіноактриси Клари Лучко.

Кіномистецтво. У Кременчуці вперше пройшов фестиваль соціального кіно «32 травня». Організатори фестивалю також влаштували місцеве свято нового формату, зокрема, були проведені різноманітні заходи (клуби за інтересами, майстер-класи для дітей тощо).

Просвітництво і художня самодіяльність. У Лубнах, Шишаках, Пирятині, Червонозаводському Лохвицького району та у Гребельках Миргородського району на Івана Купала проходили театралізовані дійства.
У Ватажковому Полтавського району, Забрідках Новосанжарського району, Шилівці Зіньківського району та Халепцях Лубенського району відзначали День села.
У Пирятині відбувся фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Таланти, даровані нам…». Також у Пирятинському РБК були проведені дискотеки в українському стилі, в рамках яких пройшли конкурси «Голос Пирятина» та «Пирятин має таланти». Остання із проведених дискотек мала назву «Українські вечорниці»; молодь прийшла на захід у вишиванках та з українською символікою, а музика виконувалася виключно українських композиторів.
вгору

Матеріал підготувала:                                                 І. О. Коваленко, провідний           
                                                                                 бібліограф відділу інформації 
                                                                                 з  питань  культури та мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського