Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  серпень 2014 року)


Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. 8 і 9 серпня у Полтаві проходив благодійний марафон під назвою «Україна починається з тебе». Його ініціатором виступила Полтавська обласна державна телерадіокомпанія «Лтава», телеканал «Лтава», обласне радіо та радіо «Ваша хвиля». На спеціально змонтованій сцені виступили кращі колективи і виконавці Полтавщини.
У Кременчуці відбулася серія благодійних концертів на підтримку кременчужан-патріотів, які захищають територіальну цілісність України на Сході країни.
У Великих Сорочинцях відбувся традиційний Сорочинський ярмарок. На великій сцені виступали Дзідзьо, Павло Зібров, «Лісапетний батальон», Наталія Гордієнко та Наталія Май.
Цьогорічний День Незалежності нашої держави пройшов у всіх містах і селах області із особливим відчуттям У Полтаві біля пам’ятника загиблим козакам провели народне віче з нагоди 23-ї річниці незалежності України; на площі під стінами облдержадміністрації близько сотні людей вишикувалися у формі тризуба; на Театральній площі обласного центру відбувся концерт, благодійна фотосесія «Полтавський патріот», мета якої – за фото на фоні українського прапора зібрати якомога більше коштів для військових АТО; 22 серпня на Театральній площі обласного центру відбулася прем’єра танцювально-театралізованої етно-вистави «Україна. Дух Волі» - масштабного проекту, над яким працювали режисери, хореографи та актори з усіх куточків нашої країни; До Дня Незалежності України приурочили традиційну виставку ляльки-мотанки у залі дитячої творчості імені Саші Путрі Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Серед експонатів – старовинні рушники з приватної колекції Лариси Пілюгіної, баранці Євгена Пілюгіна, ляльки-мотанки Наталії Свиридюк, Ольги Кузьменко та Алли Тимошенко. На виставку представили свої роботи сестри Анюта і Злата та їхня мама Олена Киви. Найменшою ж учасницею була Яна Сторожева, якій виповнилося три рочки. Також у цьому закладі відкрилася ювілейна виставка творів заслуженого художника України Івана Новобранця до Дня Незалежності України і з нагоди 75-річного ювілею народного майстра.
У районних центрах області також відзначили День Незалежності України, зокрема: у Пирятині провели акцію – територія біля районного краєзнавчого музею на деякий час перетворилася на справжній музей просто неба, експонати були виставлені на стільчиках надворі; у селищі Опішня Зіньківського району та в селі Абазівка Полтавського району було відкрито пам’ятники Тарасові Шевченку, а в селі Великі Будища Диканського району – пам’ятник Героям Небесної Сотні; у Нових Санжарах відбувся марш єдності, учасники маршу урочистою ходою пройшли від пам’ятника Тарасу Шевченку до стадіону «Нові Санжари», співаючи Гімн України; відзначення Дня Незалежності у Гадячі проходило у форматі «все в одному»: святкування державного свята, відзначення хліборобів, вручення паспортів шістнадцятирічним жителям міста, богатирські ігри, фестиваль творчих колективів «Пісенні скарби Гадяччини»; у Гребінці влаштували велопробіг Миру та акція «Кольори моєї країни»; більше 20 авторів представили свої фотороботи у Придніпровському парку Кременчука. На мотузках «сушилися» фото краєвидів, тварин, людей і навіть зізнань у коханні.
Полтавка Наталія Свиридюк – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер народної ляльки, лауреат премії імені В.Г. Короленка – взяла участь у Тижні культури, а в його рамках – у Міжнародній виставці мистецтв, що проходила у Туркменістані. Участь у ньому взяли митці із 18 країн світу.
У Мар’янівці Гребінківського району відбулася презентація книги Бориса Харитонова «Усе відверто». ЇЇ автор – заслужений артист України Борис Степанович Харитонов підготував до друку четверту книгу своїх творів на честь свого життєвого ювілею.
У польському місті Люблін відбувається Ягеллонський ярмарок – фестиваль традиційної культури. Близько 30 народних умільців з Полтави представляють свої вироби.
Театрально-концертне життя. У серпні музичний подарунок полтавцям зробив переможець міжнародних конкурсів, музикант Брюссельского філармонійного оркестру полтавець Антон Скакун. У дуеті з Антоном виступила також піаністка Тетяна Пащенко. Вперше у спільному дуеті скрипаль та піаністка виконали музичні твори всесвітньо відомих композиторів.
У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) відбувся благодійний мистецький вечір «Душа менестреля» за участю театру поезії та пісні «Надежды маленький оркестрик».
Концерт симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. Гоголя відбувся на ПАТ «Завод «Лтава».

Образотворче мистецтво. 12 серпня у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) відбувся благодійний аукціон з продажу картин полтавських митців. Виручені кошти планують направити на потреби військових, які перебувають у зоні АТО. Всього за картини, які безкоштовно принесли художники, отримали 39 тисяч 150 гривень.
У Полтаві відкрилася персональна виставка художника Івана Малича, приурочена 57-річчю творчої діяльності та 80-й річниці від дня народження митця.
У Кременчуцькій картинній галереї ім. Н. Юзефович представлені роботи вишивальниць Світлани Ялової, Євдокії Третяк та Яни Яремчук.
Бібліотечна справа. 20 серпня відбулась нарада бібліотечних працівників Миргородщини. На ній було висвітлено ряд нагальних питань з організації роботи публічних бібліотек.
У Полтавській обласній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського презентували книги Євгена Маланюка «Вибрані вірші, есе, статі» і Тараса Шевченка «Три літа». Книги профінансувало обласне товариство «Просвіта» і його голова Микола Кульчинський. Також у літературній вітальні Бібліотеки відбувся кіновечір «Павло Загребельний і кінематограф», присвячений 90-річчю від дня народження Павла Загребельного, письменника, Героя України, лауреата Державної премії СРСР, Шевченківської премії.
Полтавський композитор, заслужений діяч мистецтв України Олексій Чухрай у бібліотеці-філії № 7 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи презентував збірку пісень під назвою «Утоптала стежечку».
У Котелевській центральній районній бібліотеці ім. С. А. Ковпака провели День інформації: «Книга і комп’ютер з’єднані часом». До уваги відвідувачів були представлені: книжкова виставка «Книги і комп’ютер: за чим майбутнє?», відеоролик «Винаходи, що змінили життя людства», бесіда «Чи витіснить Інтернет друковану книгу?», бібліографічний огляд «Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві».
Музейна справа. У виставковій залі Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору м. Полтави до 100-річчя початку Першої світової війни відкрилась виставка унікальних матеріалів «Велика війна».
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся захід-меморіал, присвячений Небесній сотні та загиблим полтавцям у зоні АТО. Музей запропонував дві виставки – «Країну підняли з колін» (про Небесну сотню) і «Туди, де бій за єдність» (про бійців АТО).
9 серпня на вулиці Київській м. Кременчука урочисто відкрито пам’ятник жертвам Голокосту.
На честь загиблого на Майдані 18 лютого 2014 року в Києві на барикадах Ігоря Сердюка в Кременчуці встановлять меморіальні дошки. Одну з них буде розміщено на будинку, в якому жив Ігор, друга – на школі, в якій він навчався.
20 серпня у Великосорочинському літературно-меморіальному музеї Миргородського району відбулася презентація виставки «Т. Г. Шевченко - 200», на якій представлено роботи юних художників ХСШ № 133.
Кіномистецтво. 16 серпня у Полтаві громадська організація «Злам стереотипів» та волонтерське об’єднання «Полтавський батальйон небайдужих» провели Ніч Кіно.

Просвітництво і художня самодіяльність. У виставковій залі по вулиці Чапаєва обласного центру відкрилася перша персональна виставка живописних картин полтавки Наталії Бутенко.
У Карлівському історико-краєзнавчому музеї урочисто вшанували заслуженого майстра народної творчості, вишивальницю Тамару Смородінову з нагоди її 80-річчя.
22 серпня у художньому салоні Кременчука відкрилася виставка вишивки хрестиком, бісером та «діамантами» Тетяни Корольової.
16 серпня в селищі Опішня Зіньківського району вперше пройшов всеукраїнський гастрономічний фестиваль «Борщик у глиняному горщику». Мета заходу – вивчення традицій, регіональних особливостей борщоваріння, популяризація і реанімація культурних традицій Полтавського регіону.
День села відзначали: Крута Балка Новосанжарського району; Михайлівка Перша Котелевського району; Пасківка Полтавського району; Слобідка Миргородського району.

Матеріал підготувала:                                                   Л. В. Шибітченко, завідувач
                                                                                     відділу інформації з питань
                                                                                     культури і мистецтва
вгору



Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського