Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за жовтень 2015 року)
Загальні питання
Культура для АТО
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Аматорство. Просвітництво

Загальні питання. Відбулося засідання організаційного комітету з присудження Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова, заснованої обласною радою на підтримку української мови та писемності. Відповідно до рішення оргкомітету, за значні досягнення в галузі сучасної української літератури, вагомий внесок в утвердження української мови, гуманістичних цінностей у суспільстві лауреатами обласної премії імені Леоніда Бразова у 2015 році стали:
- у номінації «Поезія» – Наталія Харасайло (Виноградова), поетеса, член НСПУ – за книгу поезій «Два голоси для флейти»;
- у номінації «Проза» – Віктор Сердюк, член Полтавської спілки літераторів – за книги для дітей: «Чарівне скельце, або подорож за сміливістю», «Таємниця різдвяних подарунків»;
- у номінації «Драматургія» – Сергій Циба, артист, провідний майстер сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок – за творчу діяльність з відродження українських національних традицій, вагомий особистий внесок у розвиток професійного театру;
- у номінації «Публіцистика» – авторський колектив у складі Вадима Демиденка та Тетяни Демиденко – за збірник нарисів «Слов’янські портрети - 2»;
- у номінації «Критика і літературознавство» – Олена Гнізділова, доктор педагогічних наук, професор кафедри початкової і дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – за монографію «Володимир Короленко: педагогічні ідеї та досвід педагогічної діяльності».
У Полтаві відбулися урочистості з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня Українського козацтва. В рамках відзначення цих свят були проведені:
- у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя – вистава «Остання любов Гетьмана»;
- у Палаці дозвілля «Листопад» – урочистий патріотичний концерт за участю українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, заслуженого артиста України Валерія Соколика, артистів Наталії Дяченко, Данила Ревеки, зведеного хору ДМШ, полковника міліції Юрія Сулаєва та майора міліції Віталія Тітенка, заслуженої артистки України Наталії Сулаєвої та найкращих ансамблів і колективів міста;
- на Соборному майдані – презентація пам’ятника гетьману Івану Мазепі;
- на Театральній площі – виставка бойової техніки та шикування силовиків і концерт творчих колективів. Святкові концерти аматорів художньої самодіяльності до цих дат були проведені у Комсомольську; Чутівському РБК; Пирятинському РБК; Гребінківському РБК; Миргородському РБК; у Любівщинському СК, Біликівському СК, Великобайрацькому СБК, Великосорочинскьому СБК, Попівці та Великій Грем’ячій Миргородського району і у Сторожовому Чутівського району.
У приміщенні Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка проходив фестиваль-конкурс спортивного бального танцю «Осіння зустріч-2015».
В рамках проекту «Літературний Ruh Dlya Diy» у Кременчуці з презентацією дебютної книги «Листи з того світу» виступив львівський письменник Сергій Бут.
У Комсомольському районному центрі дитячої та юнацької творчості відбувся перший районний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні». Міський етап конкурсу пройшов 8 жовтня у Полтавській ЗОШ № 26.
Культура для АТО. В обласному центрі з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня Українського козацтва Полтавський батальйон небайдужих організував традиційний, вже 6-ий, благодійний ярмарок. В рамках свята були проведені веселі козацькі розваги, нові цікаві майстер-класи, Свято коваля, шоу лучників та інші цікаві заходи. На ярмарку на потреби АТО було зібрано понад 63 тисячі гривень. На Чутівській автостанції волонтери також провели благодійний захід – Свято галушки, в рамках якого проходила концертна програма за участю місцевих аматорів художньої самодіяльності. На потреби бійців АТО було зібрано 3,6 тисяч гривень.
У Полтаві пройшов сольний концерт лауреата міжнародних конкурсів, співачки (мецо-сопрано), киянки Тетяни Асадчевої «Ave Maria». Концерт був присвячений воїнам АТО, волонтерам та їх сім’ям.
У приміщенні ТРЦ «Київ» обласного центру розгорнута виставка фотографій «Герої поміж нами», на якій представлені світлини із життя 16-го окремого мотопіхотного батальйону, сформованого із мешканців області.
У Решетилівському РБК відбувся патріотичний захід та концерт аматорів художньої самодіяльності, присвячений воїнам-землякам та місцевим волонтерам.
Театрально-концертне життя. 14 жовтня з нагоди дня народження народної артистки України, Героя України, повного кавалера ордена княгині Ольги, лауреата Державної премії України імені Т.Г.Шевченка Раїси Кириченко біля пам’ятника співачці в обласному центрі були проведені урочистості. Також урочистості були проведені у Землянках та Корещині Глобинського району, а у Землянківському БК – святковий концерт «Голос рідної землі» пам’яті співачки.
У приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя проходив творчий вечір письменника, поета-пісняра, лауреата Міжнародної літературної премії імені Г.С.Сковороди, Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка, заслуженого працівника культури України Леоніда Вернигори з нагоди 50-річчя творчої діяльності.
У приміщенні Полтавського МБК з нагоди Дня вчителя відбулися урочистості та святковий концерт за участю відомих хореографічних колективів області. Перед полтавськими освітянами у Полтавському палаці дозвілля «Листопад» виступив український співак, композитор та автор пісень Олег Винник.
Симфонічний оркестр Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя під керівництвом народного артиста України Віталія Скакуна вперше взяв участь і виступив з концертом у музичному форумі – XXVI Міжнародному фестивалі «Київ Музик Фест 2015».
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» з гала-концертом «Всі секрети оперети» виступив творчий колектив Харківського академічного театру музичної комедії.
У приміщенні БК ПТМЗ обласного центру відбулася творча зустріч із провідним актором Київського національного театру імені І.Франка, кіноактором, народним артистом України Богданом Бенюком.
Полтавки – заслужена артистка України Ярослава Руденко та заслужений діяч мистецтв України Марія Бойко – презентували пісенно-поетичний вечір у Будинку письменника (Київ). Участь у заході взяли також співак і композитор Юрій Васильківський, заслужений діяч мистецтв  України, поет Микола Луків, народний артист України, режисер Дмитро Мухарський. Ярослава Руденко виступила також у Колонному залі Національної філармонії України (Київ) з концертом «Слава Україні».
У Кременчуці протягом жовтня відбулися:
- у Кременчуцькому МБК – спектакль «Маски в кубе» у виконанні артистів театру «Маски-шоу»;
 - концерт українських гуртів «Антитіла», «Made in Ukraine» та співачки Наталки Карпи на підтримку кандидата на посаду міського голови Оксани Піддубної;
- комедія «ЛЕТОргический СЛОН» у виконанні акторів Кременчуцького театру «Аскал». Після прем’єри режисер Театру – Максим Воробйов – повідомив глядачам про зміну назви Театру, тепер він називатиметься «МО».
У Комсомольську артисти Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені І.Озаркевича виступили із спектаклем «Фараони».
Переможець телешоу «Україна має талант», український гурт «Лісапетний батальйон» виступив з концертом у Глобиному.
Чоловічий вокальний квартет «Гетьман» (Київ) виступив з концертом у Малому Бакаї Решетилівського району з нагоди Дня села.
Образотворче мистецтво. У приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом жовтня проходили:
- виставка робіт українсько-американського маляра та графіка Якова Гніздовського до 100-річчя від дня народження митця;
- виставка робіт народного художника України Володимира Колєснікова пам’яті митця;
- зустріч із всесвітньо відомим економістом, громадським діячем, меценатом, учасником ініціативної групи «Перше грудня», засновником власного фонду Богданом Гаврилишиним, який презентував полтавцям програму «Молодь змінить Україну».
У виставковій залі Полтавського творчого товариства «Художник» розгорнута персональна виставка робіт художника-кераміста Святослава Пашинського.
У Художньому салоні Полтавського обласного осередку НСМНМУ розгорнута вже друга виставка робіт полтавця Валерія Боняківського, який загинув у зоні проведення АТО.
У фойє залу засідань Полтавської обласної ради відкрито виставку живопису полтавських художників «Осінній вернісаж». Виставка організована спільно з галереєю актуального мистецтва «Арт-місія», штаб-квартира якої нещодавно була відкрита по вулиці Паризької комуни, 20/1 обласного центру.
У Кременчуці відкрився творчий простір для реалізації культурних проектів Adapter, реалізований завдяки гранту німецького культурного центру Ґете-Інститут в Україні.
У Кременчуцькій картинній галереї Наталії Юзефович розгорнута виставка робіт кременчужанки Олександри Шатохіної.
У Супрунівці експонується фотовиставка «Яскравий світ», на якій представлені світлини полтавського фотохудожника, члена НСЖУ, колишнього редактора газети «Вісті» Аркадія Славуцького.
У Шишаках демонструється фотовиставка «Народ мій є, народ мій завжди буде», на якій представлені унікальні світлини з особистих архівів місцевих жителів – учасників АТО.
Бібліотечна справа. У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася творча зустріч із художником-аматором Миколою П’ятенком – митцем із Карлівського району.
Представники «МТС Україна» презентували проект «Мобільна бібліотека» для власників смартфонів та організували і провели акцію «Обміняй одну паперову книгу на 300 електронних», в рамках якої принесені полтавцями друковані книги передали до Полтавської ЦМБ для проекту «Книга українському воїну».
Клуб «Сива ластівка», що діє в Оржицькій районній бібліотеці для дорослих, провів захід до Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана.
У Пирятинській ЦРБ була проведена літературно-музична година «Усе любов’ю зміряне до дна», присвячена 94-й річниці від дня народження поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка Дмитра Луценка.
У Лучанській СБ Лохвицького району проходив захід для учнів першого класу місцевої ЗОШ з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня Українського козацтва.
Музейна справа. У приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського проходив відкритий регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла». В рамках заходу була проведена науково-практична конференція «Становлення та розвиток професійної європейської музики та духовно-моральний та релігійний аспект». Всього у мистецькому форумі взяло участь 200 виконавців з 16 колективів. Це представники з Кременчука, Комсомольська, Києва, Львова, Великої Багачки, Лохвиці, Котельви та Полтави, яка була представлена колективами найбільше.
У Миргородському краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті екс-мера Миргорода Василя Третецького. На заході була презентована збірка «Сім спогадів про Василя Третецького». Також на будинку, де жив патріот, встановлено меморіальну дошку на його честь.
У галереї Вовчицького районного краєзнавчого музею імені І.Саєнка Лубенського району триває виставка творів талановитих художників-земляків «Осінні барви».
Протягом жовтня відкрито меморіальні дошки на честь воїнів, які загинули в зоні проведення АТО:
- у Полтаві – на честь полтавського «кіборга» Святослава Горбенка;
- на будівлі Полтавської ЗОШ №9 – на честь колишнього учня закладу Сергія Лимаря;
- на будівлі Кременчуцької ЗОШ №31 – на честь колишніх учнів закладу Богдана Гавелі, Антона Кирилова, Олексія Борищака та Юрія Гудзенка;
- на фасадах шкіл у Великіх Будищах та Рашівці Гадяцького району – на честь колишніх учнів закладів Миколи Прудія та Юрія Кириєнка.
У Глобиному відбулися урочистості з нагоди відкриття пам’ятника Захисникам України. Він має вигляд скульптури Святого Архистратига Михаїла, покровителя та захисника українського воїнства і встановлений у Свято-Михайлівському парку міста.
У Мацківцях та Вовчику Лубенського району відкрито пам’ятний знак учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та воїнам-інтернаціоналістам.
Кіномистецтво. Полтавські артисти взяли участь у концерті «Героям Слава!», який транслювався у прямому ефірі на Першому Національному каналі з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня Українського козацтва.

Аматорство. Просвітництво. У центрі Полтави 21-річний Микола Векленко малює і демонструє свої роботи. Картини виконані у незвичному напрямку мистецтва – spray paint art.
Актори колишнього театру В’ячеслава Бурлаки «Під сходами» обласного центру під новим ім’ям «Театральна майстерня – «друге життя «Компанії під сходами» восьмий раз показали постанову режисера-аматора Олени Гопей «Місяць у калюжі». Вистава проходила у приміщенні ресторану «Рай».
У приміщенні ДПІ обласного центру розгорнута виставка творчих робіт ветеранів податкової служби.
Полтавський народний хореографічний колектив «Міленіум» взяв участь у V Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтва і творчості (Дніпропетровськ) і виборов гран-прі фестивалю та був відзначений нагородами у різних номінаціях.
Урочистості та святкові заходи з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана проходили у Полтавському РБК; Шишацькому РБК; Лохвицькому РБК, Чутівському РБК, Козачому, Куйбишевському СБК, Савинцівському СБК та Новому Іржавці Оржицького району.
День села святкували у Мачухах Полтавського району; Крячківці, Верхоярівці та Калиновому Мості Пирятинського району; Полуніївці Оржицького району; Попівці та Варварівці Карлівського району; Новооріхівці Лубенського району.
У Смотриках Пирятинського району проходило Свято сала.
Фольклорний ансамбль «Древо» із Крячківки Пирятинського району у жовтні святкував 55-річчя та випустив свій перший альбом «Наша хатка не з краю…».
В рамках проведення щорічного огляду-конкурсу «Родослів» у Харківецькому СБК Пирятинського району відбувся звітний концерт учасників сільської художньої самодіяльності.
вгору
Матеріал підготувала:                            І.О.Коваленко, провідний   бібліограф       
                                                                  відділу інформації з питань культури і
                                                                  мистецтва



Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського