Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Бібліографічний покажчик «Духовна скарбниця національного самоусвідомлення та гідності: Полтавський краєзнавчий музей ім. В. Кричевського» (pdf.)


Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського
Від укладачів
1. Скарби, що відкриті людям
2. Місток між минулим і прийдешнім
2.1.Тут дихає історія
2.2. У спадок нащадкам
3. Правда історії мовою експонатів
4. Хранителі пам’яті Полтавського краю
Іменний покажчик персоналій
Іменний покажчик авторів


Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

Восени 2016 р. виповнюється 125 років із часу заснування Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Заклад заснований у 1891 році за рішенням Полтавського губернського земського зібрання з ініціативи визначного ученого, професора-грунтознавця В. В. Докучаєва. Основним напрямком його діяльності було визначено як природничо-історичний, що і відбилося у назві новоствореної установи – «Природничо-історичний музей Полтавського губернського земства». Основу колекції закладу склали зразки грунтів, гірських порід та гербарій зібрані експедицією В. В. Докучаєва на території Полтавської губернії в останній чверті ХІХ століття.
Значний вплив на формування музейної колекції та становлення закладу як наукової установи справила передача 1906 р. до його складу зібрання приватного музею К. М. Скаржинської – понад 20 тисяч експонатів та 4 тисячі томів наукової бібліотеки. Впродовж 1894 – 1913 років завдяки зусиллям полковника П. П. Бобровського було сформовано народознавчу колекцію – збірку старожитностей та предметів мистецтва і побуту народів країн Близького Сходу, Ірану, Індії, Індонеії, Китаю, Японії, зібрано колекцію із кількох сотень предметів давньоєгипетського мистецтва. У 1915 р. Полтавська єпархія подарувала музею зібрання старожитностей Полтавського єпархіального давньосховища – унікальну збірку церковної старовини зібраної на теренах історичної Полтавщини.
Первісно музей розташовувався у приміщенні флігеля на подвір’ї Полтавського губернського земства. У 1902 – 1908 рр. за проектом В. Г. Кричевського у Полтаві було збудовано новий земський будинок у мансардному поверсі якого розташувався музей. Із 1920 року будинок повністю було віддано під музейні експозиції та колекції.
Із історією музею пов’язано чимало відомих як у вітчизняній так і світовій науці імен. У різні роки тут працювали біолог М. О. Олеховський (1855 – 1909), етнограф і археолог І. А. Зарецький (1857 – 1936), орнітолог М. І. Гавриленко (1889 – 1971), археолог і мистецвознавець В. М. Щербаківський (1876 – 1957), етнограф і мистецтвознавець Н. Х. Онацький (1875 – 1940), поет М. Г. Філянський (1873 – 1938), етнограф і архітектор К. В. Мощенко (1876 – 1963), археолог М. Я. Рудинський (1887 – 1958). З музеєм тісно співпрацював визначний учений-природознавець, перший президент Всеукраїнської Академії Наук В. І. Вернадський (1863 – 1945).
Перед початком тимчасової німецької окупації Полтави частина експонатів була евакуйована в Уфу та до Тюмені, однак основна їх частина залишилася в місті. Увесь період 1941 – 1943 років заклад працював і виконував свої функції як музейна установа. Працювала експозиція, а науковці таємно від німецької влади здійснювали пошук нових експонатів та поповнення ними фондової збірки. З початком наступу радянських військ та визволення Полтавщини частина музейної колекції була вивезена окупантами до Німеччини, а сама будівля у вересні 1943 р. була підпалена гітлерівцями. Після триденної пожежі залишилися лише стіни унікального будинку та невелика частина зібрання, що знаходилася поза межами основної будівлі або перебувала в евакуації.
Після війни експозиція була відновлена у малопристосованому приміщенні флігеля. Комплектування фондів розпочалося у перші ж дні після визволення Полтави у вересні 1943 р., 20 тисяч експонатів було зібрано на згарищі, організовувалися експедиції по збору матеріалів пов’язаних із нацистською окупацією Полтавщини. Повернулась евакуйована до Уфи та Тюмені частина збірки, поступово було розшукано та повернуто частину вивезених до Німеччини цінностей із музейного зібрання. 1964 року закінчено відбудову основного приміщення музею і відкрито нову експозицію.
Сьогодні фондові збірки нараховують близько 300 тисяч одиниць зберігання. Це колекції полтавської народної вишивки, ткацтва, килимарства, речей культового призначення; археологічні, нумізмантичні, продничі. Серед раритетів колекція давньоєгипетського мистецтва, групи пам’яток античного та східного мистецтва, козацькі старожитності.
Заклад – учасник багатьох міжнародних виставок: у Німеччині, Італії, Болгарії, Російській Федерації, Індії, Австрії, Польщі та ін.
Музей нагороджено Дипломом Міністерства культури України за кращу науково-дослідну та видавничу роботу, одержав першу премію ім. Д. І. Яворницького, учасник та дипломант І Всеукраїнського музейного фестивалю (м. Дніпропетровськ, 2005 р.).
У різні періоди музей носив назви: Природничо-історичний музей Полтавського губернського земства (1891 – 1917), Полтавський музей бувшого губернського земства (1917 – 1920) Центральний Пролетарський музей Полтавщини (1920 – 1927), Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка (1928 – 1930), Полтавський Державний музей (1931 – 1941), Державний обласний історико-краєзнавчий музей (1943 – 1964), Полтавський краєзнавчий музей (з 1964 р.).
Сьогодні музей активно працює. Діє оновлена експозиція, проводяться наукові дослідження маловідомих чи заборонених раніше сторінок історії України та Полтавщини. Ведеться активна видавнича діяльність. За часи незалежності України вийшло кілька десятків видань підготовлених до друку працівниками закладу. Світ побачило дванадцять випусків видання «Звід пам’яток історії та культури України. Полтавська область», присвячених об’єктам культурної спадщини Великобагачанського, Гадяцького, Глобинського, Диканського, Козельщинського, Лохвицького, Новосанжарського, Оржицького, Пирятинського, Решетилівського, Семенівського районів, Комсомольської міської ради, 11 випусків щорічника «Полтавський краєзнавчий музей. Збірник наукових статей» та інші видання.

В.О. Мокляк, заслужений
працівник культури України, заступник директора
Полтавського краєзнавчого музею
імені Василя Кричевського

вгоруПрацівники відділу краєзнавства Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського з нагоди 125-річчя від дня заснування Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського підготували бібліографічний покажчик «Духовна скарбниця національного самоусвідомлення та гідності: Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського».
Його мета – ознайомити сучасного читача із історією створення та сучасними напрямами діяльності Полтавського краєзнавчого музею, розкрити цінність та унікальність його фондів, надати відомості про різнопланову видавничу діяльність музею.
Відкриває видання вступна стаття.
Покажчик складається із 4-х розділів: «Скарби, що відкриті людям», «Місток між минулим та прийдешнім», який включає 2 підрозділи («Тут дихає історія» та «У спадок нащадкам»), «Правда історії мовою експонатів», «Хранителі пам’яті Полтавського краю» та допоміжного апарата, до якого входять іменні покажчики.
Матеріал в розділах розташований за алфавітом. Безпосередньо після бібліографічного опису подається анотація.
Позиції (299) у покажчику пронумеровано.
Основним джерелом пошуку літератури був Зведений краєзнавчий каталог відділу краєзнавства.
Хронологічні рамки добору літератури: 1893-2015 рр. Добір матеріалу завершено у червні 2016 року.
Бібліографічний опис здійснено за ДСТУ 7.1.2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання», ДСТУ 7342:2013 «Видавнича анотація. Правила складання та подання у виданнях», ДСТУ 3582:2013 «Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила», ГОСТ Р 7.0.12-2011 «Библиографическая запись. Сокращение слов и словосочетаний на русском языке. Общие требования и правила».
Покажчик орієнтовано на широке коло читачів. Видання стане у нагоді науковцям, освітянам, музейним та бібліотечним працівникам, а також всім, хто цікавиться музейною справою Полтавщини.

вгору

1. Скарби, що відкриті людям

1. Археологические исследования на Полтавщине : сборник научных трудов / Полтавское областное управление культуры, Полтавский краеведческий музей. - Полтава : б. и., 1990. - 118 с. : ил.

2. Археологические памятники территории Полтавы и окрестности : каталог / А. Б. Супруненко. - Полтава : б. и., 1988. - 23 с.

3. Археологічний збірник Полтавського краєзнавчого музею. Вип. 2 / Полтавський краєзнавчий музей. - Полтава : б. в., 1992. - 15 с.

4. Археологічний збірник Полтавського краєзнавчого музею / ред. О. Б. Супруненко. - Полтава : б. в., 1992. - 152 с. - (Полтавський краєзнавчий музей).

5. Видання Полтавського краєзнавчого музею за 100 років : бібліографічний покажчик / упоряд. Н. І. Пасько. - Полтава : б. в., 1991. - 64 с.

6. Гладыш К. В. Полтава. Памятники еврейской культуры : историко-архитектурный очерк / К. В. Гладыш, Е. З. Цирульник. - Полтава : б. и., 1996. - 88 с.

7. Екскурсійний довідник по Полтаві та Полтавській окрузі / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка. - Полтава : Полтава-Поліграф, 1927. - 68 с. - (Серія екскурсійних видань).

8. Збірник. Т. 1 : Присвячений 35-річчю музею / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка ; ред.: В. Бендеровський, Я. Риженко, М. Гавриленко. - Полтава : б. в., 1928. - 295 с.

9. Збірник. Т. 2 : Полтавщина / упоряд. М. Філянський ; ред. М. Криворотченко. - Полтава : б. в., 1927. - 419 с.

10. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : Полтавський літератор, 2010. - Великобагачанський район / упоряд. В. О. Мокляк. - 203 с. : іл.

11. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : АСМI, 2013. - Гадяцький район / упоряд. В. О. Мокляк. - 779 с. : іл.

12. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : АСМІ, 2014. - Глобинський район / упоряд. В. О. Мокляк. - 711 с.

13. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : АСМІ, 2011. - Диканський район / упоряд. В. О. Мокляк. - 359 с. : іл.

14. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : АСМІ, 2012. - Лохвицький район / упоряд. В. О. Мокляк. - 440 с. : іл.

15. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : Дивосвіт, 2007. - Новосанжарський район / ред. В. О. Мокляк. - 178 с. : іл.

16. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область Полтава : АСМІ, 2015. - Оржицький район / упоряд. В. О. Мокляк. - 400 с.

17. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : АСМI, 2013. - Пирятинський район / упоряд. В. О. Мокляк. - 411 с. : іл.

18. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : АСМІ, 2010. - Решетилівський район / ред. В. О. Мокляк. - 224 с. : іл.

19. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : АСМІ, 2013. - Семенівський район / ред. В. О. Мокляк. - 396 с. : іл.

20. Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. - Полтава : Полтавський літератор, 2008. - Комсомольська міська рада / уклад. О. Б. Супруненко. - 148 с.

21. Писанка : українське народне мистецтво / Полтавський краєзнавчий музей ; уклад. Г. І. Галян. - Полтава : Дивосвіт, 2011. - 12 с. : іл.

22. Полтавський археологічний збірник : збірник наукових праць / Центр охорони та досліджень пам’яток археології управління культури Полтавської облдержадміністрації ; ред. О. Б. Супруненко. - Полтава : Полтавський літератор, 1993. -
Ч. 1 : Пам’яті Г. О. Сидоренко (1918-1984). - 1993. - 136 с.;
Ч. 2. - 1994. - 220 с.;
Ч. 3. - 1995. - 248 с.;
Ч. 4 : Пам’яті В. М. Щербаківського (1876-1957). - 1995. - 208 с.;
Ч. 5 : До 1100-ліття м. Полтави за результатами археологічних досліджень. - 1999. - 384 с.

23. Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей. - Полтава : Дивосвіт, 2004. -
2001-2003 рр. - 2004. - 432 с.;
2004 р. - 2005. - 798 с.;
2005 р. - 2006. - 632 с.;
Вип. IV, Кн. 1. - 2008. - 500 с.;
Вип. IV, Кн. 2. - 2008. - 472 с.;
Вип. V. - 2010. - 664 с.;
Вип. VI. - 2011. - 600 с.;
Вип. VII. - 2012. - 664 с.;
Вип. VIII. - 2013. - 616 с.;
Вип. IX. - 2014. - 764 с.

24. Полтавщина : короткий довідник-путівник / Р. Ф. Гузій, Г. П. Черевань. - 2-ге вид. - Х. : Прапор, 1969. - 258 с. : іл.

25. Полтавщина. Природа. Історія краю : короткий довідник-путівник / відп. ред. Є. Я. Мовчан. - Х. : Книжкове вид-во, 1961. - 219 с. : іл. - (Полтавський державний краєзнавчий музей).

вгору

2. Місток між минулим та прийдешнім

26. Вечерський В. В. Будинок губернського земства : (м. Полтава) / В. В. Вечерський // Пам’ятки архітектури та містобудування України : довідник Державного реєстру національного культурного надбання. - К. : Техніка, 2000. - С. 195-196, 175. : фот.

27. Галян Г. Дім Василя Кричевського як вияв національної ідентичності / Г. Галян // Край. - 2013. - Лют. (№ 106). - С. 11-12.
Наведено архітектурно-художній опис приміщення Полтавського краєзнавчого музею.

28. Галян Г. Полтавський земський дім (краєзнавчий музей) і родина Кричевських / Г. Галян // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2004 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2005. - С. 551-567.

29. Губернський земський дім в Полтаві : альбом художніх фотографій / фотограф Й. Ц. Хмелевський. - Репр. відтворення видання Й. Ц. Хмелевського 1908 р. - Х. : САГА, 2009. - 106 с. : фотоіл.
Альбом «Губернский земский дом в Полтаве» Йозефа Целестиновича Хмелевського є одним із найбільш цікавих витворів класика вітчизняного мистецтва. Його створенню передувала тривала робота над серією фотознімків присвячених будинку Полтавського губернського земства, спорудження якого було закінчене восени 1908 р. Споруда була виконана у новому, як на той час, архітектурному стилі, що отримав назву українського модерну в архітектурі. Автором проекту будівлі став молодий харківський архітектор Василь Григорович Кричевський. Саме незвичність форм, використання в декорі кераміки та майоліки, як на той час досить незвичних матеріалів у монументальному будівництві, новизна у розробці проекту зробили споруду унікальним витвором мистецтва свого часу. Саме вона, і незвичність будівлі привернули до неї увагу відомого фотомитця.

30. Краєзнавчий музей // Полтава : путівник. - Полтава : Арта, 2009. - С. 21. : фот. Наведено текст українською, російською та англійською мовами.

31. Лобановський Б. Б. Українське мистецтво другої половини XIX - початку XX ст. / Б. Б. Лобановський, П. І. Говдя. - К. : Мистецтво, 1989. - 204 с. : іл. - (Нариси з історії українського мистецтва).
На сторінці 28 наведено опис архітектурного стилю будівлі Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського.

32. Маричевська О. Український архітектурний модерн Василя Кричевського : 100-річчя з часу спорудження будинку Полтавського земства / О. Маричевська // Образотворче мистецтво. - 2003. - № 4. - С. 56-57. : фот.

33. Певний Б. Невже назворот? : [згадується художник В. Кричевський та будинок Полтавського земства] / Б. Певний // Певний Б. Майстри нашого мистецтва : роздуми про мистців та мистецтво / Б. Певний. - К. : Сучасність, 2005. - С. 363-372.

34. Полтавський краєзнавчий музей = Poltava Museum of Local Lore : путівник / Г. П. Білоус, Г. М. Величко-Березова, Р. Ф. Гузій. - Х. : Прапор, 1985. - 89 с. : іл.

35. Полтавський краєзнавчий музей = Poltava Museum of Local Lore : путівник / Г. П. Білоус, Г. М. Величко-Березова, Г. І. Галян. - 2-ге вид., допрацьов. і доп. - Х. : Прапор, 1989. - 139 с. : іл.

36. Полтавський краєзнавчий музей. - Полтава : Археологія, 1996. - Буклет.

37. Полтавський краєзнавчий музей / авт. тексту Г. П. Білоус. - Полтава : Криниця, 1993. - 19 с. : іл.

38. Полтавський краєзнавчий музей // Музеї Полтави = Museums of Poltava : путівник. - Полтава : Говоров С. В., 2015. - С. 12-17. : фот.
Текст подано українською та англійською мовами.

39. Полтавський краєзнавчий музей : путівник. - Х. : Прапор, 1978. - 119 с. : іл.

40. Полтавський краєзнавчий музей : путівник / упоряд. М. Л. Каплун. - К. : Мистецтво, 1970. - 24 с. : іл.

41. Полтавський краєзнавчий музей : путівник / ред. М. Л. Каплун ; уклад.: Р. Ф. Гузій, Л. Г. Землянкіна, О. П. Котлик. - Х. : Прапор, 1967. - 138 с. : іл.

42. Полтавський краєзнавчий музей : путівник / ред. М. Л. Каплун ; уклад.: Г. М. Величко, Р. Ф. Гузій, О. П. Котлик. - Х. : Прапор, 1971. - 152 с. : іл.

43. Полтавський краєзнавчий музей : фоторозповідь про Полтавський краєзнавчий музей / авт. тексту І. С. Бокий. - К. : Мистецтво, 1976. - 24 с. : іл.

44. Полтавський краєзнавчий музей отримав своє... ім’я // Полтавська думка. - 2013. - 10 жовт. (№ 41). - С. 1. Про рішення Полтавської облради, згідно з яким Полтавському краєзнавчому музею присвоєно ім’я В. Кричевського.

45. Полтавський обласний краєзнавчий музей // Материк краєзнавства : збірник присвячений лауреатам Премії імені Дмитра Яворницького Національної спілки краєзнавців України. - Донецьк : Промінь, 2013. - С. 120-123.

46. Фесик К. Будинок Полтавського земства : [архітектура] / К. Фесик, О. Сулима // Пам’ятки України: історія та культура. - 2014. - № 6. - С. 20-25. : фот.

47. Фесик К. Нев’януча квітка українського стилю : [про приміщення Полтавського краєзнавчого музею] / К. Фесик, Т. Супрун // Край. - 2008. - Груд. (№ 56). - С. 4-5.

вгору

2.1. Тут дихає історія

48. Білоус Г. П. Втрати Полтавського краєзнавчого музею в роки Великої Вітчизняної війни / Г. П. Білоус, Г. Г. Журавель, В. О. Мокляк // Слов’янська культура: здобутки і втрати : матеріали міжнародної науково-практичної конференції, (14-16 трав. 1996 р.). - Полтава : б. в., 1996. - Т. 1. - С. 110-113.

49. Білоус Г. П. Полтавському краєзнавчому музею - 100 років / Г. П. Білоус // Полтавська наукова конференція (2; 1991; Полтава). Тези доповідей і повідомлень Другої Полтавської наукової конференції з історичного краєзнавства. - Полтава : б. в., 1991. - С. 96-97.

50. Васевич А. Духовна скарбниця краю / А. Васевич // Зоря Полтавщини. - 2008. - 26 лют. - С. 3. : фот.
З історії приміщення Полтавського краєзнавчого музею та про перебування імператора Миколи II та письменника І. Буніна.

51. Галян Г. Етнологічна складова Полтавського краєзнавчого музею / Г. Галян // Пам’ятки України: історія та культура. - 2014. - № 8. - С. 40-45. : фот.

52. Ганжа П. Подих історії / П. Ганжа, М. Поліщук // Зоря Полтавщини. - 1967. - 8 груд. - С. 3.
З історії створення Полтавського краєзнавчого музею.

53. Гузій Р. Ф. 80-річчя Полтавського краєзнавчого музею / Р. Ф. Гузій // Український історичний журнал. - 1971. - № 10. - С. 156-157.

54. Діяльність музеїв // Записки Українського наукового товариства дослідування й охорони пам’яток старовини та мистецтва на Полтавщині. - Полтава : б. в., 1919. - Вип. 1. - С. 96-99.
З історії Полтавського краєзнавчого музею.

55. Документи з історії центрального пролетарського музею Полтавщини : збірник документів / Полтавський краєзнавчий музей ; упоряд. О. Б. Супруненко. - Полтава : б. в., 1993. - 138 с.

56. Документи з історії створення центрального пролетарського музею Полтавщини (1920) // Документи з історії центрального пролетарського музею Полтавщини : збірник документів / упоряд. О. Б. Супруненко. - Полтава : б. в., 1993. - С. 65-74.

57. Дроздова О. В. Краєзнавчо-видавнича та бібліографічна діяльність Лубенського музею К. М. Скаржинської та Полтавського природничо-історичного музею / О. В. Дроздова // Дроздова О. В. Видавнича та просвітницька діяльність освітніх осередків Полтавщини другої половини ХІХ - початку ХХ століття : монографія / О. В. Дроздова. - Полтава : РВВ ПУСКУ, 2008. - С. 38-62.

58. Дубяга Н. Красота по-украински / Н. Дубяга // Арх идея. - 2007. - № 2. - С. 168-173. : фот.
З історії будівництва та проведення реставраційних робіт будівлі Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського.

59. Ежегодник естественно-исторического музея Полтавского губернского земства.1912 год. №1-й. - Полтава : б. и., 1913. - 53 с.

60. Ежегодник музея Полтавского губернского земства : №3/4. 1914-1915. - Полтава : б. и., 1917. - 95 с.

61. Ежегодник музея Полтавского губернского земства 1913 год. - Полтава : б. и., 1915. - 82 с.

62. Естественно-исторический музей Полтавского губернского земства : описание коллекций. - Полтава : б. и., 1899. - 90 с.

63. Естественно-исторический музей Полтавского губернского земства : отчет за 1898 г. - Полтава : Типо-литография М. Л. Старожицкого, 1899. - 14 с., VII.

64. Заметка о Полтавском музее // Володимир Іванович Вернадський і Україна. - К., 2011. - Т. 1 : Вибрані наукові праці академіка В. І. Вернадського, Кн. 2 : Вибрані праці. - С. 115-116.

65. Земскій музей // Доклад ревизионной комиссии Полтавскому губернскому собранию 51 очередного созыва 1915 г. - Полтава : Электрическая  типо-лит. И. Фришберга, 1916. - С. 81-87.

66. Каплун М. Літописець Полтавського краю / М. Каплун // Зоря Полтавщини. - 1966. - 25 верес. - С. 4.
Історія Полтавського краєзнавчого музею.

67. Каплун М. Л. Красень України : до 75-річчя заснування Полтавського краєзнавчого музею / М. Л. Каплун // Народна творчість та етнографія. - 1966. - № 6. - С. 82-85.

68. Кигим С. З історії природничого відділу Полтавського краєзнавчого музею / С. Кигим // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2005 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - С. 415-432.

69. Кигим С. Л. Відділ природи Полтавського краєзнавчого музею від заснування до наших днів / С. Л. Кигим // Сто років Полтавському краєзнавчому музею : наукові читання, 26 верес. 1991 р. : тези доповідей, каталоги ювілейних виставок / ред. О. Б. Супруненко. - Полтава : б. в., 1991. - С. 10.

70. Коваль М. Доля цінностей української культури або залишковий принцип евакуації : [згадується евакуація Полтавського краєзнавчого музею] / М. Коваль // Українська культура. - 1994. - № 9/10. - С. 30-31.

71. Кондратенко Т. Печатки у довоєнній колекції Полтавського краєзнавчого музею / Т. Кондратенко, Н. Кузьменко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Полтавський літератор, 2010. - Вип. V. - С. 502-514.

72. Коротенко В. В. Невідомі документи з історії Полтавського краєзнавчого музею у Державному архіві Полтавської області / В. В. Коротенко // Полтавський краєзнавчий: сторінки історії та колекції : збірник наукових праць. - Полтава : б. в., 1991. - С. 71-75.

73. Мовчан Є. Перлина архітектури / Є. Мовчан // Зоря Полтавщини. - 1969. - 17 серп. - С. 4. Історія будівництва будинку Полтавського краєзнавчого музею.

74. Мовчан Є. Полтавський краєзнавчий музей. Історія виникнення / Є. Мовчан // Комсомолець Полтавщини. - 1962. - 31 серп. - С. 4.
Наведено архітектурний опис будівлі.

75. Мокляк В. Джерела до історії Полтавського краєзнавчого музею / В. Мокляк // Титульний етнос: здобутки, втрати : збірник статей. - Полтава-Опішне : Дивосвіт, 2002. - С. 52-61.

76. Мокляк В. Полтавський краєзнавчий музей у роки окупації : (1941-1943 рр.) / В. Мокляк // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 246-256.

77. Музей Полтавского Губернского Земства : краткій историческій очеркъ музея // Педагогический журнал : для учащихся народных школ Полтавской губернии. - Полтава : Изд-во Полтавского Губернского земства, 1917. - 2(31) - 3(32). - С. 72-79.

78. Наливайко І. Тут дихає історія / І. Наливайко // Вісті ЦССТУ. - 2006. - 13 квіт. - С. 12-13. : фот.
З історії Полтавського краєзнавчого музею.

79. Николаев В. Ф. Из истории Полтавского краеведческого музея : воспоминания : к 100-летию Полтавского краеведческого музея / В. Ф. Николаев ; Полтавский краеведческий музей. - Полтава : б. и., 1991. - 45 с.

80. Ніколаів В. Центральний Пролетарський Музей Полтавщини : його утворення, організація і завдання / В. Ніколаів, М. Гаврилів // Бюлетень губернського відділу народної освіти Полтавського губвиконкому. - Полтава : б. в., 1921. - С. 59-63.

81. Отчет о естественно-историческом музее Полтавского губернского земства за 1903 год. - Полтава : Электрическая типо-лит. И. Фришберга, 1904. - 24 с.

82. Отчет о естественно-историческом музее Полтавского губернского земства за 1906 год. - Полтава : б. и., 1907. - 19 с.

83. Отчет о естественно-историческом музее Полтавского губернского земства за 1907 год. - Полтава : б. и., 1908. - 25 с.

84. Отчет о естественно-историческом музее Полтавского губернского земства за 1908 год. - Полтава : б. и., 1910. - 14 с.

85. Отчет по естественно-историческому музею Полтавского губернского земства за 1911 год. - Полтава : б. и., 1913. - 14 с.

86. Полтавский земской естественный исторический музей. - Полтава : б. и., 1893. – 34 с.

87. Полтавскій земскій естественно-историческій музей : з архіву // Край. - 2005. - Трав. (№ 13). - С. 10-12. : фот.

88. Полтавський державний музей // Екскурсійний довідник по Полтаві та Полтавській окрузі / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка. - Полтава : Полтава-Поліграф, 1927. - С. 49-50.

89. Протокол допроса Глевасского Сергея Константиновича // Пам’ятки України: історія та культура. - 2001. - № 4. - С. 96-103.
Упоминается об изъятии ценностей из фондов Полтавского исторического музея в 20-е годы XX века.

90. Пругло Т. Скарбниця героїчної історії / Т. Пругло // Зоря Полтавщини. - 1971. - 5 верес. - С. 4.
Сторінки історії Полтавського краєзнавчого музею.

91. Пудовкина А. С. Археологічна діяльність музеїв України у 1919-1934 рр.: історіографічний аспект : [у т. ч. згадується Полтавський краєзнавчий музей] / А. С. Пудовкина // Археологія. - 2010. - № 3. - С. 123-133.

92. Путеводитель по музею Полтавского губернского земства : объяснение геологического отдела и исторический очерк музея. - Полтава : Типо-лит. И. Фришберга, 1915. - 38 с.

93. Риженко Я. Полтавський державний музей : [з історії Полтавського краєзнавчого музею] / Я. Риженко // Збірник. Т. 2 : Полтавщина / упоряд. М. Філянський ; ред. М. Криворотченко. - Полтава : б. в., 1927. - С. 406-417.

94. Риженко Я. Полтавський державний музей : історичний огляд / Я. Риженко // Збірник. Т. 1 : Присвячений 35-річчю музею / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка ; ред.: В. Бендеровський, Я. Риженко, М. Гавриленко. - Полтава : б. в., 1928. - Т. 1 : Присвячений 35-річчю музею. - С. 1-15. : фот.

95. Ротач П. Полтавський музей в 1926 році / П. Ротач // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 268-272.

96. Самуйло В. Відроджується музей / В. Самуйло // Зоря Полтавщини. - 1944. - 6 жовт. - С. 3.

97. Скрипник Г. А. Етнографічні музеї України : становлення і розвиток / Г. А. Скрипник. - К. : Наукова думка, 1989. - 299 с. : іл.
З історії Полтавського краєзнавчого музею - С. 31-32, 59-62, 148-150, 158-159, 209, 237.

98. Стадник С. М. Музей у роки Великої Вітчизняної війни / С. М. Стадник // Полтавський краєзнавчий: сторінки історії та колекції : збірник наукових праць. - Полтава : б. в., 1991. - С. 115-117.

99. Супруненко А. Б. Археологические исследования Полтавского краеведческого музея : (к 100-летию со дня основания) / А. Б. Супруненко // Археологические исследования на Полтавщине. - Полтава : б. и., 1990. - С. 5-42.

100. Турчина Н. Літопис краю Полтавського / Н. Турчина // Зоря Полтавщини. - 1965. - 7 серп. - С. 4.
Історія Полтавського краєзнавчого музею.

101. Фесик К. Невичерпність історичної пам’яті / К. Фесик // Культура і життя. - 2003. - 12 листоп. (№ 36). - С. 3.
Сторінки історії Полтавського краєзнавчого музею.

102. Фесик К. Символ пам’яті : (з історії фондових колекцій Полтавського краєзнавчого музею) / К. Фесик, Т. Супрун // Край. - 2010. - Серп. (№ 76). - С. 6-8.

103. Хроніка : [діяльності музею за 1926-27 рр.] // Збірник. Т. 1 : Присвячений 35-річчю музею / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка ; ред.: В. Бендеровський, Я. Риженко, М. Гавриленко. - Полтава : б. в., 1928. - С. 283-289.

104. Цветов Б. Тут промовляє історія / Б. Цветов // Зоря Полтавщини. - 1964. - 24 верес. - С. 4.
Розповідь про відкриття краєзнавчого музею в Полтаві після реставрації будівлі, зруйнованої під час Великої Вітчизняної війни.

105. Центральний пролетарський музей Полтавщини - державний музей Полтавщини (1923-1929) // Документи з історії центрального пролетарського музею Полтавщини : збірник документів / упоряд. О. Б. Супруненко. - Полтава : б. в., 1993. - С. 75-117.

106. Шебеліст С. Полтавський краєзнавчий музей - перлина українського модерну : доля будівлі віддзеркалює перипетії XX століття / С. Шебеліст // День. - 2012. - 13-14 квіт. - С. 10. : фот.

вгору

 2.2. У спадок нащадкам
 

107. Андрієць В. Пам’ять землі полтавської / В. Андрієць, В. Мокляк // Край. - 2007. - Лип. (№ 39) . - С. 4-5.
Про роботу Полтавського краєзнавчого музею у Новосанжарському, Кобеляцькому, Решетилівському та Гадяцькому районах з виявлення і обстеження пам’яток історії та культури.

108. Барська Г. Концептуальні питання створення нової експозиції "Полтавщина в першій половині XIX ст. Утворення Полтавської губернії. Полтава - губернський центр" у Полтавському краєзнавчому музеї / Г. Барська // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 90-92.

109. Білоус Г. Вивчення пам’яток доби визвольних змагань українського народу 1917-1920 років в Полтавському краєзнавчому музеї / Г. Білоус // Виявлення та дослідження пам’яток національно-визвольних змагань українського народу на Полтавщині (1917-1920) : матеріали конференції (25 травня 1995 року). - Полтава, 1995. - С. 3-6.

110. Білоус Г. П. Сьогодення і перспективи музею / Г. П. Білоус // Сто років Полтавському краєзнавчому музею : наукові читання, 26 верес. 1991 р. : тези доповідей, каталоги ювілейних виставок / ред. О. Б. Супруненко. - Полтава : б. в., 1991. - С. 5-7.

111. Віценя Л. "Відроджені скарби Полтавщини" / Л. Віценя // Зоря Полтавщини. - 2009. - 13 лют. - С. 13.
Про відкриття у Полтавському краєзнавчому музеї виставки відреставрованих творів мистецтва.

112. Віценя Л. Український дім - у Полтаві / Л. Віценя // Зоря Полтавщини. - 1994. - 24 берез. - С. 3.
Про відкриття філіалу державного культурно-просвітницького центру "Український дім" при Полтавському краєзнавчому музеї.

113. Гавриленко І. М. Розвиток науки на Полтавщині : (за матеріалами Полтавського краєзнавчого музею) / І. М. Гавриленко, Г. Г. Журавель // Регіональні перспективи. - 1999. - № 2/3. - С. 6-10.

114. Дениско Т. Віра, випробувана часом / Т. Дениско // Зоря Полтавщини. - 2000. - 7 січ. - С. 4.
Про наукові читання, присвячені 2000-літтю християнства, що відбулися у Полтавському краєзнавчому музеї.

115. Дениско Т. Немає в нас іншого дому / Т. Дениско // Зоря Полтавщини. - 2000. - 21 квіт. - С. 1.
Про науково-практичну екологічну конференцію у Полтавському краєзнавчому музеї.

116. Звіт про роботу Полтавського краєзнавчого музею за 2011 р. // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2012. - Вип. VІІ. - С. 602-654.

117. Кигим С. Л. Пам’яті вчених, музеєзнавців / С. Л. Кигим // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2000. - № 1/2. - С. 131.
Про круглий стіл, присвячений вченим, які внесли значний вклад у становлення Полтавського краєзнавчого музею.

118. Маковка А. Полтавськими шляхами Кобзаря / А. Маковка // Зоря Полтавщини. - 2014. - 4 берез. - С. 2.
Нотатки з науково-практичної конференції, що проходила у Полтавському краєзнавчому музеї під назвою "Екскурсійна діяльність - реалії та перспективи. Т. Г. Шевченко і Полтавщина".

119. Михеєва Т. Наукові відкриття, археологічні знахідки / Т. Михеєва // Зоря Полтавщини. - 2012. - 28 верес. - С. 6.
Про наукову конференцію "Полтавський краєзнавчий музей: у ретроспективі археологічних досліджень".

120. Москалюк П. Повернення культурної спадщини / П. Москалюк // Вечірня Полтава. - 2007. - 24 трав. (№ 21). - С. 6. : фот.
Про дарунок Полтавському краєзнавчому музею від сім’ї Кричевських із США.

121. Найстаріший музей України відновлює "горілий фонд" // День. - 2008. - 23 верес. - С. 2.
Про відкриття у Полтавському краєзнавчому музеї виставки "Повернуті до життя".

122. Охорона і дослідження пам’яток археології Полтавщини : тези доповідей / Полтавський краєзнавчий музей ; ред. Г. П. Білоус. - Полтава : б. в., 1990. - 200 с.

123. Охрана и исследование памятников археологии Полтавщины : второй областной научно-практический семинар, 18-19 мая 1989 г. : тезисы докладов и сообщений / Полтавское областное управление культуры, Полтавский краеведческий музей. - Полтава : б. и., 1989. - 130 с.

124. Парасочка О. З досвіду реставрації музейних предметів : [на базі Полтавського краєзнавчого музею] / О. Парасочка // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Полтавський літератор, 2010. - Вип. V. - С. 557-561.

125. Полтавський краєзнавчий: сторінки історії та колекції : збірник наукових праць / ред. Г. П. Білоус. - Полтава : б. в., 1991. - 152 с.

126. Полтавський краєзнавчий музей // Інформаційно-аналітичний звіт за підсумками роботи галузі культури та туристично-рекреаційної сфери у 2009 році. - Полтава : Оріяна, 2010. - С. 37-39.

127. Посухов В. То була війна з нашим народом / В. Посухов // Полтавський вісник. - 2003. - 12 груд. (№ 50). - С. 6.
Про проведення круглого столу у Полтавському краєзнавчому музеї, присвяченого темі "Голодомор 1933 р. і Полтавщина".

128. Пошивайло І. Повернення / І. Пошивайло // Пам’ятки України: історія та культура. - 2014. - № 6. - С. 2-9. : фот.
Згадується виставка "Суцвіття талантів родини Кричевських", відкрита в Полтавському краєзнавчому музеї до 140-річчя від дня народження В. Кричевського.

129. Сергієнко П. Значки про Полтаву / П. Сергієнко // Зоря Полтавщини. - 1970. - 23 серп. - С. 1.
Наведено опис значка "Полтавський краєзнавчий музей", який виготовила Полтавська філія республіканського виробничого творчо-експериментального комбінату.

130. Сидоренко М. Основні заходи, здійснені Полтавським краєзнавчим музеєм за 15 років незалежності України з надання методичної допомоги музеям області / М. Сидоренко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2008. - Вип. ІV, Кн. 2. - С. 134-142.

131. Сидоренко М. Полтавський краєзнавчий музей - методичний центр музейної роботи / М. Сидоренко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 120-124.

132. Сидоренко М. П. Полтавський краєзнавчий музей як методичний центр в роботі громадських музеїв / М. П. Сидоренко // Полтавський краєзнавчий: сторінки історії та колекції : збірник наукових праць. - Полтава : б. в., 1991. - С. 136-141.

133. Скобельський В. День села в музеї / В. Скобельський // Голос України. - 2006. - 22 берез. - С. 13.
В Полтавському краєзнавчому музеї започатковано цікаву акцію - цикл культурно-мистецьких заходів "Моє рідне село".

134. Старченко В. У спадок нащадкам : [про роботу Полтавського краєзнавчого музею] / В. Старченко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Полтавський літератор, 2010. - Вип. V. - С. 561-564.

вгору

3. Правда історії мовою експонатів

144. Античная керамика в собрании Полтавского краеведческого музея : каталог выставки / Полтавское областное управление культуры, Полтавский краеведческий музей ; сост. А. Б. Супруненко. - Полтава : б. и., 1987. - 30 с.

145. Бабенко О. Полтавські колекції килимів / О. Бабенко // Народне мистецтво. - 2001. - № 1/2. - С. 6-7. : фот.
Огляд мистецьких колекцій Полтавського краєзнавчого музею та Полтавського художнього музею.

146. Барська Г. Ялинкові прикраси в музейній колекції / Г. Барська, Т. Кондратенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2012. - Вип. VІІ. - С. 546-549.

147. Берзой В. Збірка фотодокументів Полтавського краєзнавчого музею з теми: "Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років" / В. Берзой, Н. Кондратенко, О. Устименко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2011. - Вип. VІ. - С. 457-485.

148. Васецька Л. Фаянсове блюдо в колекції Полтавського краєзнавчого музею / Л. Васецька // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2011. - Вип. VІ. - С. 385-393.

149. Відроджені скарби Полтавщини : живопис, графіка, метал, кераміка, тканини : каталог виставки творів із фондів Полтавського краєзнавчого музею та Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка, відреставрованих художниками-реставраторами Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України у межах проекту "Реставрація без кордонів". - Полтава : б. в., 2009. - 36 с. : іл.

150. Вільмовська О. Анотований список гнізд птахів нідологічної колекції Полтавського краєзнавчого музею / О. Вільмовська, В. Старченко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2012. - Вип. VІІ. - С. 62-110.

151. Вільмовська О. Мамологічна колекція Полтавського краєзнавчого музею / О. Вільмовська // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Полтавський літератор, 2010. - Вип. V. - С. 514-534.

152. Віценя Л. У пошуках правди про Голодомор / Л. Віценя // Зоря Полтавщини. - 2007. - 14 берез. (№ 38). - С. 3. : фот.
Про виставку архівних документів із фондів СБУ, яку було відкрито у Полтавському краєзнавчому музеї.

153. Власенко І. Ікони на дереві в колекції Полтавського краєзнавчого музею : каталог / І. Власенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2004 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2005. - С. 616-654.

154. Власенко І. Колекція літургійного шитва в збірці Полтавського краєзнавчого музею : (збори Костя Мощенка, Вадима й Данила Щербаківських) / І. Власенко, М. Пісцова // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2012. - Вип. VІІ. - С. 550-556.

155. Власенко І. Колекція рушників у збірці Полтавського краєзнавчого музею : фонд Костя Мощенко, Вадима і Данила Щербаківських / І. Власенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2013. - Вип. VIII. - С. 382-389.

156. Гавриленко І. М. Матеріали Гінцівської палеолітичної стоянки у Полтавському краєзнавчому музеї : (з історії формування колекції) / І. М. Гавриленко, Л. М. Лугова, І. С. Мельникова // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2002. - № 1. - С. 51-64. : фот.

157. Гавриленко М. Збірки природничі : [опис збірок відділу природи] / М. Гавриленко // Збірник. Т. 1 : Присвячений 35-річчю музею / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка ; ред.: В. Бендеровський, Я. Риженко, М. Гавриленко. - Полтава : б. в., 1928. - С. 17-28. : фот.

158. Галян Г. Архітектурно-художній образ етномистецької експозиції в будинку Василя Кричевського / Г. Галян // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 115-117.

159. Галян Г. Вишиті вироби в збірці Полтавського краєзнавчого музею / Г. Галян // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2012. - Вип. VІІ. - С. 518-530.

160. Галян Г. До історії Києво-Межигірського фаянсу / Г. Галян // Український керамологічний журнал. - 2005. - № 1/4. - С. 181-182. : фот.
Згадуються його зразки у колекції Полтавського краєзнавчого музею.

161. Галян Г. До історії колекції писанок у Полтавському краєзнавчому музеї / Г. Галян // Матеріали науково-практичної конференції "Писанка - символ України" з Міжнародного з’їзду писанкарів 2-7 вересня 92 року / Міжнародна науково-практична конференція (Київ, 1993, вересень). - К. : б. в., 1993. - С. 45-48.

162. Галян Г. Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського: живописно-графічний пласт другої половини XX - поч. XXI ст. : [огляд] / Г. Галян // Образотворче мистецтво. - 2014. - № 2. - С. 74-77. : фот.

163. Гетьман / уклад. О. Ковалевська. - К. : Темпора, 2009. - Т. 2 : Осмислення : нариси до історії мазепіани. - 366 с. : іл.
На сторінках 271-272 наведено фото та опис дзвону "Кизикермен", який зберігається у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського.

164. Горбенко М. Літературні матеріали до історії українського козацтва в колекції Полтавського краєзнавчого музею / М. Горбенко // Історія України : маловідомі імена, події, факти : збірник статей. - К. : Рідний край, 2001. - Вип. 12. - С. 348-351.

165. Граб В. "Северянин от песни своей никогда не заплачет..." / В. Граб // Полтавська думка. - 2000. - 12 трав. (№ 19). - С. 8.
Про примірник книги українського фольклориста П. А. Лукашевича, який зберігається у Полтавському краєзнавчому музеї.

166. Етномистецька експозиція Полтавського краєзнавчого музею : путівник / уклад. Г. І. Галян. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - 12 с. : фотоіл.

167. Захожай Г. Збірка античних світильників у Полтаві / Г. Захожай // Третя Полтавська наукова конференція з історичного краєзнавства : матеріали / Полтавська наукова конференція (3 ; 1994 ; Полтава). - Полтава : б. в., 1994. - С. 26-31.
У фондах Полтавського краєзнавчого музею.

168. І оживають у глині... : твори майстрів Полтавщини на гоголівську тематику з фондів Полтавського краєзнавчого музею / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; авт. тексту Г. М. Барська. - Полтава : АСМІ, 2008. - 6 с. : фотоіл.

169. Іллічевський С. Гербарій Полтавського державного музею / С. Іллічевський // Збірник. Т. 1 : Присвячений 35-річчю музею / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка ; ред.: В. Бендеровський, Я. Риженко, М. Гавриленко. - Полтава : б. в., 1928. - С. 141-226. : фот.

170. Каталог робіт В. Г. Кричевського (малярство, графіка) у збірці Полтавського краєзнавчого музею / Полтавський краєзнавчий музей. - Полтава : Дивосвіт, 2007. - 12 с. : іл. - Загл. обл. : Василь Григорович Кричевський.
Вступна стаття - "Василь Кричевський і Полтавщина".

171. Кигим С. Л. Наукова спадщина видатних ботаніків-викладачів Полтавського педагогічного інституту в Полтавському краєзнавчому музеї / С. Л. Кигим // Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у загальноосвітній та вищій школі : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (присвячена пам’яті видатних вчених-ботаніків, які працювали в ПДПУ ім. В. Г. Короленка: Р. В. Ганжі, І. М.Голубинського, Д. С. Івашина, С. О. Іллічевського, Ф. К. Курінного, П. Є. Сосіна). - Полтава : Шевченко Р. В., 2010. - С. 21-25.

172. Кигим С. Унікальні експонати з фонду М. І. Гавриленка в Полтавському краєзнавчому музеї / С. Кигим // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 126-131.

173. Кигим С. Фонд В. І. Вернадського в Полтавському краєзнавчому музеї : розбудова, стан та тематичний каталог / С. Кигим // В. І. Вернадський і Полтавщина : факти, документи, бібліографія. - Полтава : "Полтавський літератор", 2008. - С. 160-217.

174. Кигим С. Фонди видатних учених-природознавців у Полтавському краєзнавчому музеї / С. Кигим, Т. Кондратенко, О. Халимон // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавский краеведческий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 285-289.

175. Кигим С. Л. Фонд В. В. Докучаєва в Полтавському краєзнавчому музеї: історія створення, стан та тематичний каталог / С. Л. Кигим // В. В. Докучаєв і Полтавщина : факти, документи, бібліографія. - Полтава : Верстка, 2007. - С. 102-134.

176. Коваленко О. В. Предмети дрібної керамічної пластики із зібрання музею Катерини Скаржинської / О. В. Коваленко // Археологічний літопис  Лівобережної України. - 2002. - № 1. - С. 13-15.
Наведено опис експонатів, які було передано свого часу К. Скаржинською до фондів музею Полтавського губернського земства.

177. Кондратенко Н. Збірка фотодокументів Полтавського краєзнавчого музею "Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років" : частина 2 / Н. Кондратенко, О. Устименко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2013. - Вип. VIII. - С. 431-463.

178. Кондратенко Н. Іспанські мотиви в колекції зброї Полтавського краєзнавчого музею / Н. Кондратенко, Т. Кондратенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2013. - Вип. VIII. - С. 389-398.

179. Кондратенко Н. Фонд М. В. Гоголя у Полтавському краєзнавчому музеї / Н. Кондратенко, В. Берзой // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Полтавський літератор, 2010. - Вип. V. - С. 538-552.

180. Кондратенко Т. Клинкова зброя періоду Другої світової війни в експозиції Полтавського краєзнавчого музею "Полтавщина в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" / Т. Кондратенко, Н. Кузьменко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2011. - Вип. VІ. - С. 397-407.

181. Кондратенко Т. Нагородна клинкова зброя Російської імперії XIX - початку XX століть у колекційній збірці Полтавського краєзнавчого музею / Т. Кондратенко, Р. Прохватіло, Н. Кондратенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2013. - Вип. VIII. - С. 416-430.

182. Кондратенко Т. Наукова спадщина Д. С. Івашина у Полтавському краєзнавчому музеї / Т. Кондратенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 132-137.

183. Кондратенко Т. Особисті печатки відомих полтавців із колекції Полтавського краєзнавчого музею / Т. Кондратенко, Н. Кузьменко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2008. - Вип. ІV, Кн. 2. - С. 221-228.

184. Кондратенко Т. Трофей у подарунок : (експонат із колекції зброї Полтавського краєзнавчого музею) / Т. Кондратенко, Н. Кузьменко, О. Тітков // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2008. - Вип. ІV, Кн. 2. - С. 259-264.

185. Кондратенко Т. К. Кістяк мамонта у Полтавському краєзнавчому музеї / Т. К. Кондратенко // Археологічний літопис Лівобережної України. - 1998. - № 1/2. - С. 166. : фот.

186. Кузьменко Н. Лист до голови ВУЦВК : (з фондів Полтавського краєзнавчого музею) / Н. Кузьменко, Н. Шумейко // Полтавська Петлюріана. - Полтава : РІК, 2009. - Ч. 7 : Матеріали восьмих Петлюрівських читань, проведених у Полтаві 23 трав. 2006 р. - С. 96-99.

187. Кузьменко Н. Церковні печатки з колекції Полтавського краєзнавчого музею / Н. Кузьменко, Т. Кондратенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2008. - Вип. ІV, Кн. 2. - С. 22-27. : фот.

188. Курочка В. Із чого складається полтавський мамонт? / В. Курочка // Коло. - 2006. - 2 листоп. (№ 44). - С. 16. : фот.
З історії реконструкції скелета мамонта.

189. Кучеренко Г. Ювілейна виставка художника-реставратора Леоніда Григоровича Тоцького "Відроджені скарби духовні" в Полтавському краєзнавчому музеї (21 вересня 2012 р.) : каталог / Г. Кучеренко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2013. - Вип. VIII. - С. 412-416.

190. Лавріненко А. Залишки викопних оленів у зібранні Полтавського краєзнавчого музею / А. Лавріненко, В. Старченко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2008. - Вип. ІV, Кн. 2. - С. 228-242.

191. Левченко Д. И. Знахідки VI-VII cт. з околиць Градизька в зібранні Полтавського краєзнавчого музею / Д. И. Левченко // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2001. - № 1. - С. 26-28.

192. Литвиненко Е. До проблем перебудови експозиції Полтавського краєзнавчого музею "Полтавщина в XIX - на початку XX ст." у світлі сучасних вимог / Е. Литвиненко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 93-103.

193. Лугова Л. Матеріали з розкопок В. Щербаківського у збірці Полтавського краєзнавчого музею / Л. Лугова, І. Мельникова // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 290-299.

194. Лугова Л. М. Матеріали роменської культури у збірці Полтавського краєзнавчого музею : (короткий огляд колекції) / Л. М. Лугова, І. С. Мельникова // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2001. - № 1. - С. 49-51.

195. Мельникова І. Нові археологічні надходження до фондів Полтавського краєзнавчого музею в 2000-2005 рр. / І. Мельникова // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2005 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - С. 50-56.

196. Мокляк В. Твори П. П. Коршун у збірці Полтавського краєзнавчого музею / В. Мокляк, Н. Шумейко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2013. - Вип. VIII. - С. 473-480.

197. Мокляк В. О. Українські, козацькі старожитності в зібранні Полтавського краєзнавчого музею / В. О. Мокляк // Музеї. Меценати. Колекції : збірник наукових праць. - Полтава : Археологія, 2000. - С. 28-32.

198. Несен Л. Серія гербових значків "Родовід М. В. Гоголя" / Л. Несен // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2008. - Вип. ІV, Кн. 2. - С. 252-258.

199. Обелець Ю. Відкрили виставку, присвячену Небесній Сотні та загиблим в АТО полтавцям : [у Полтавському краєзнавчому музеї] / Ю. Обелець // Коло. - 2014. - 28 серп.-3 верес. (№ 35). - С. 7. : фот.

200. Памятники древнеегипетского искусства в собрании Полтавского краеведческого музея : каталог выставки / Полтавский краеведческий музей. - Полтава : б. и., 1986. - 63 с.

201. Пам’ятки козацької слави у зібранні Полтавського краєзнавчого музею : каталог виставки, 22 та 26 берез. 1991 р. / упоряд. В. О. Мокляк ; ред. О. Б. Супруненко. - Полтава : б. в., 1991. - 11 с. : іл.

202. Парасочка О. Кахлі в зібранні Полтавського краєзнавчого музею / О. Парасочка // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2005 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - С. 488-491.

203. Пуголовок Ю. Давньоруський меч зі збірки Полтавського краєзнавчого музею / Ю. Пуголовок // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2004 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2005. - С. 50-55.

204. Пуцко В. Г. Українські літургічні гапти XVII - початку XIX ст. в Полтавському краєзнавчому музеї / В. Г. Пуцко // Сто років Полтавському краєзнавчому музею : наукові читання, 26 верес. 1991 р. : тези доповідей, каталоги ювілейних виставок / ред. О. Б. Супруненко. - Полтава : б. в., 1991. - С. 10-11.

205. Революційна реліквія - експонат музею / Прес-служба обласної ради // Зоря Полтавщини. - 2014. - 4 берез. - С. 2.
Про передачу у фонди Полтавського краєзнавчого музею щита з Євромайдану.

206. Рейда Р. Деякі знахідки Черняхівської культури в зібранні Полтавського краєзнавчого музею / Р. Рейда, Р. Луговий // Український керамологічний журнал. - 2002. - № 2. - С. 136-138. : фот.

207. Риженко Я. Збірки з історії, етнографії, мистецтва та промисловости / Я. Риженко // Збірник. Т. 1 : Присвячений 35-річчю музею / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка ; ред.: В. Бендеровський, Я. Риженко, М. Гавриленко. - Полтава : б. в., 1928. - С. 63-116. : фот.

208. Рудинський М. Археологічні збірки Полтавського музею / М. Рудинський // Збірник. Т. 1 : Присвячений 35-річчю музею / Полтавський державний музей ім. В. Г. Короленка ; ред.: В. Бендеровський, Я. Риженко, М. Гавриленко. - Полтава : б. в., 1928. - С. 29-62. : фот.

209. Сахно Н. Незнищенна пам’ять народу / Н. Сахно // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2005 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - С. 481-483.
Опис етнографічної колекції Полтавського краєзнавчого музею.

210. Свистун В. Кістяк мамонта в краєзнавчому музеї / В. Свистун // Зоря Полтавщини. - 1962. - 21 верес. - С. 4. : фот.

211. Сидоренко Г. Дзвін Казикермен : [про експонат Полтавського краєзнавчого музею] / Г. Сидоренко // Зоря Полтавщини. - 1961. - 13 трав. - С. 4. : фот.

212. Сисько В. Заповіт Кобзаря / В. Сисько // Комсомолець Полтавщини. - 1973. - 8 берез. - С. 4.
Про "Кобзар" Т. Шевченка у фондах Полтавського краєзнавчого музею.

213. Скарби Полтавського краєзнавчого : [про колекцію музичних інструментів] // Наука і суспільство. - 1988. - № 1. - С. 17. : фот.

214. Супрун Т. Найсвященніший раритет : (з історії колекції Полтавського краєзнавчого музею) / Т. Супрун, К. Фесик // Край. - 2008. - Верес. (№ 53). - С. 15-16.
Про Пересопницьке Євангеліє.

215. Супрун Т. Найсвященніший раритет : (з історії колекції Полтавського краєзнавчого музею) / Т. Супрун, К. Фесик // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2008. - Вип. ІV, Кн. 2. - С. 242-249.
Про Пересопницьке Євангеліє.

216. Супрун Т. Орнаменти століть : (з історії колекції килимів Полтавського краєзнавчого музею) / Т. Супрун, К. Фесик // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2008. - Вип. ІV, Кн. 2. - С. 209-220.

217. Супруненко О. Забута колекція / О. Супруненко // Наука і суспільство. - 1991. - № 6. - С. 38-39. : фот.
Про давньоєгипетські пам’ятки, зібрані в Полтавському краєзнавчому музеї.

218. Супруненко О. Колекція кераміки додинастичного Єгипту в Полтаві / О. Супруненко, О. Тітков // Український керамологічний журнал. - 2003. - № 2/4. - С. 101-107. : фот.
Опис колекції Полтавського краєзнавчого музею.

219. Супруненко О. Скарб із Запсілля / О. Супруненко // Пам’ятники України. - 1984. - № 4. - С. 56.
Про поповнення монетним скарбом із Запсілля колекції Полтавського краєзнавчого музею.

220. Тітков О. Історія формування зброярської колекції у Полтавському краєзнавчому музеї / О. Тітков, Т. Кондратенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2005 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - С. 484-488.

221. Тітков О. Далекосхідна збірка зброї у зібранні Полтавського краєзнавчого музею / О. Тітков // Полтавська наукова конференція (3 ; 1994 ; Полтава). Третя Полтавська наукова конференція з історичного краєзнавства : матеріали. - Полтава : б. в., 1994. - С. 24-26.

222. Тітков О. Культові речі із давньоєгипетської збірки класичних старожитностей П. П. Бобровського та мистецтво муміфікації єгипетських майстрів / О. Тітков // Наукова конференція (2003 ; Полтава). П’ята полтавська наукова конференція з історичного краєзнавства : матеріали доповідей і повідомлень (3-4 грудня 2003 року). - Полтава : Полт. держ. пед. ун-т ім. В. Г. Короленка, 2003. - С. 249-252.

223. Тітков О. В. Дві іспанські шпаги кін. XVI -  першої чв. XVII ст. у зібранні Полтавського краєзнавчого музею / О. В. Тітков, Т. К. Кондратенко // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2006. - № 2. - С. 108-113. : фот.

224. Тітков О. В. Клинок подібний до листка верби / О. В. Тітков, Т. К. Кондратенко // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2005. - № 1/2. - С. 148-153.
Опис експонату з колекції китайської холодної зброї  Полтавського краєзнавчого музею.

225. Тітков О. В. Східний обладунок у колекції Полтавського краєзнавчого музею / О. В. Тітков // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2001. - № 2. - С. 159-160.

226. Тітков О. В. Східний світ у колекціях Полтавського краєзнавчого музею / О. В. Тітков // Музеї. Меценати. Колекції : збірник наукових праць. - Полтава : Археологія, 2000. - С. 22-28.

227. У Полтавському краєзнавчому музеї показали плащаницю кінця XVIII - XIX столітть // Вечірня Полтава. - 2009. - 18 берез. (№ № 11). - С. 7.

228. Устименко О. Виробничі марки Санкт-Петербурзького імператорського фарфорового заводу на зразках із колекції Полтавського краєзнавчого музею / О. Устименко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2011. - Вип. VІ. - С. 408-417.

229. Устименко О. Малюнки М. Бутовича до поеми І. П. Котляревського "Енеїда" із колекційної збірки Полтавського краєзнавчого музею / О. Устименко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2004 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2005. - С. 655-660.

230. Устименко О. Твори М. Бутовича в колекції Полтавського краєзнавчого музею / О. Устименко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2005 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - С. 491-506.

231. Фонд В. I. Вернадського в Полтавському краєзнавчому музеї : тематичний каталог / уклад. С. Л. Кигим. - Полтава : б. в., 2002. - 37 с.

232. Халимон О. В. Вернісаж метеликів / О. В. Халимон // Край. - 2007. - Лют. (№ 34) . - С. 5.
Опис виставки "Метелики Полтавщини" Полтавського краєзнавчого музею.

233. Халимон О. В. Екзотичні природничі експонати з колекції східних старожитностей музею К. М. Скаржинської / О. В. Халимон // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2002. - № 1. - С. 25-27.
У фондах Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського.

234. Шрамко И. Б. Исследование мечей из коллекции Полтавского краеведческого музея / И. Б. Шрамко // Полтавський краєзнавчий музей. 100-річчя Полтавського краєзнавчого музею : матеріали ювілейної наукової конференції. - Полтава : б. в., 1991. - Ч. 2 : Полтава. - С. 70-72.

235. Шумейко Н. З нових надходжень до фондової збірки Полтавського краєзнавчого музею / Н. Шумейко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2011. - Вип. VІ. - С. 495-498.

236. Экспозиция по археологии Полтавщины : путеводитель / Полтавское областное управление культуры, Полтавский краеведческий музей. - Полтава : Облполиграфиздат, 1988. - 16 с. : ил.

вгору

4. Хранителі пам’яті Полтавського краю

237. Белько О. Хранитель етномистецької спадщини краю : [про Олександра Михайловича Олеховського] / О. Белько // Слов’янський збірник. - Полтава : Фірма "Техсервіс", 2011. - Вип. 10. - С. 219-224.

238. Білоус Г. Галина Білоус: "Нас використовували як ідеологічну зброю" : інтерв’ю з директором Полтавського краєзнавчого музею / Г. Білоус ; розмовляв В. Цебрій // Полтавський вісник. - 1999. - 14 трав. - С. 5. : фот.

239. Білоус Г. Меценат, засновник музею, вигнанець... : [про Павла Павловича Бобровського] / Г. Білоус // Полтавський вісник. - 1997. - 27 черв.-3 лип. (№ 26). - С. 4 (Дод.).

240. Борейко В. Є. Творець полтавських заповідників : Валентин Федорович Ніколаєв (1889-1973) / В. Є. Борейко // Борейко В. Є. Розстріляна екологія : нариси про репресованих діячів охорони природи України / В. Є. Борейко. - К. : Зелений світ, 1994. - С. 18-19. : фот.

241. Васевич М. С. Колекція П. П. Бобровського : [з біографії колекціонера] / М. С. Васевич // Полтавська наукова конференція. Тези доповідей і повідомлень першої Полтавської наукової конференції з історичного краєзнавства. - 1989. - С. 83-85.

242. Вільмовська О. О. Дослідження співпраці співробітників Полтавського краєзнавчого музею з ботаніками Полтавського педагогічного інституту / О. О. Вільмовська // Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у загальноосвітній та вищій школі : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (присвячена пам’яті видатних вчених-ботаніків, які працювали в ПДПУ ім. В. Г. Короленка: Р. В. Ганжі, І. М. Голубинського, Д. С. Івашина, С. О. Іллічевського, Ф. К. Курінного, П. Є. Сосіна). - Полтава : Шевченко Р. В., 2010. - С. 13-15.

243. Власенко І. Віддані мистецькій справі / І. Власенко, М. Пісцова // Край. - 2006. - Трав. (№ 25). - С. 4.
Про відзначення у Полтавському краєзнавчому музеї 130-річчя з дня народження видатних вчених В. Щербаківського та К. Мощенка.

244. Власенко І. Кость Мощенко і Полтавський краєзнавчий музей / І. Власенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 37-41.

245. Власенко І. М. О. Олеховський. Музейна і педагогічна діяльність / І. Власенко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 61-65.

246. Власенко І. Михайло Олеховський та Василь Докучаєв: доленосна зустріч у Полтаві : [з історії створення Полтавського краєзнавчого музею] / І. Власенко // В. В. Докучаєв і Полтавщина : факти, документи, бібліографія. - Полтава : Верстка, 2007. - С. 68-72.

247. Галина Іванівна Галян : [співробітник Полтавського краєзнавчого музею] // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2002. - № 1. - С. 179. : фот.

248. Гармаш Т. П. Ніколаєв Валентин Федорович (1889-1973) : [директор Полтавського краєзнавчого музею] / Т. П. Гармаш // Гармаш Т. П. Портрети діячів природоохоронної справи : Полтавщина (XІX - поч. ХХ ст.) / Т. П. Гармаш. - Полтава : АСМІ, 2009. - С. 143-148. : фот.

249. Гармаш Т. П. Ніколаєв Микола Федорович (1882-?) : [директор Полтавського краєзнавчого музею] / Т. П. Гармаш // Гармаш Т. П. Портрети діячів природоохоронної справи : Полтавщина (XІX - поч. ХХ ст.) : монографія / Т. П. Гармаш. - Полтава : АСМІ, 2009. - С. 134-142. : фот.

250. Гармаш Т. П. Олеховський Михайло Олександрович (1855-1909) : [перший завідувач Полтавського краєзнавчого музею] / Т. П. Гармаш // Гармаш Т. П. Портрети діячів природоохоронної справи : Полтавщина (XІX - поч. ХХ ст.) : монографія / Т. П. Гармаш. - Полтава : АСМІ, 2009. - С. 128-133. : фот.

251. Гармаш Т. П. Організаторська діяльність М. Ф. Ніколаєва як завідувача Полтавського природничо-історичного музею (1910-1915 рр.) / Т. П. Гармаш // Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у загальноосвітній та вищій школі : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (присвячена пам’яті видатних вчених-ботаніків, які працювали в ПДПУ ім. В. Г. Короленка: Р. В. Ганжі, І. М. Голубинського, Д. С. Івашина, С. О. Іллічевського, Ф. К. Курінного, П. Є. Сосіна). - Полтава : Шевченко Р. В., 2010. - С. 16-18.

252. Глизь І. П. Михайло Рудинський - археолог, пам’яткоохоронець, музейник і педагог / І. П. Глизь, О. Б. Супруненко // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2002. - № 2. - С. 7-11 ; 2003. - № 1. - С. 7-11

253. Граб В. І. Археолог Олександр Тахтай : до 100-річчя з дня народження та 100-річчя Полтавського музею / В. І. Граб, О. Б. Супруненко. - Полтава : Полтавський краєзнавчий музей, 1991. - 79 с. : фотоіл.

254. З листа директора Центрального пролєтарського музею Полтавщини і уповноваженого Головполітосвіти НКО УСРР по охороні пам’яток старовини і мистецтва М. Я. Рудинського до Наромату освіти республіки, Головполітосвіти, Наукового комітету, Всеукраїнської академії наук та Полтавського губпарткому з питання охорони Покровської церкви в Полтаві // Репресоване краєзнавство (20-30-і роки). - К. : Рідний край, 1991. - С. 368-370.

255. Іван Зарецький: короткий життєпис і бібліографія керамологічних публікацій // Бібліографія українського гончарства : національний науковий щорічник. - Опішне : Українське народознавство, 2010. - Вип. 8 : 2006. - С. 255-272. : фот.

256. Кигим С. Завідуючі музеєм, природничим відділом та наукові працівники музею (1891-2006 рр.) : біобібліографічні відомості / С. Кигим // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2005 р. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - С. 433-472. : фот.

257. Кигим С. Л. В. І. Вернадський і Полтавський краєзнавчий музей / С. Л. Кигим // Полтавська наукова конференція. Тези доповідей і повідомлень першої Полтавської наукової конференції з історичного краєзнавства. - К. : б. в., 1989. - С. 85-86.

258. Кигим С. Л. Пам’яті видатних природознавців Полтавщини / С. Л. Кигим // Вісник Полтавського державного сільськогосподарського ін-ту. - 1999. - № 3. - С. 57
Про вшанування пам’яті В. Ф. Ніколаєва та М. І. Гавриленка у Полтавському краєзнавчому музеї.

259. Клочко Валентина Володимирівна перелік наукових та науково-популярних публікацій // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2011. - Вип. VІ. - С. 533-536. : фот.

260. Коваленко О. Дослідження Г. О. Сидоренко в царині пізньосередньовічних старожитностей у 40-х рр. XX століття / О. Коваленко // Маловідомі сторінки історії Другої світової війни в Україні та на Полтавщині : збірник наукових статей за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції (23-24 травня 2007 р.). - Полтава : АСМІ, 2007. - С. 278-283.

261. Коваленко О. Дослідження Г. О. Сидоренко в царині старожитностей Полтави XVII-XVIII століть / О. Коваленко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. - Полтава : Полтавський літератор, 2010. - Вип. V. - С. 440-454.

262. Коротенко В. В. Перший завідуючий полтавським музеєм (М. Олеховський) / В. В. Коротенко // Історія України : маловідомі імена, події, факти : збірник статей. - К. : Рідний край, 1996. - С. 76-83.

263. Коротенко В. В. Родовід та родинні зв’язки Михайла Олександровича Олеховського - першого завідуючого полтавським музеєм / В. В. Коротенко // Музеї. Меценати. Колекції : збірник наукових праць. - Полтава : Археологія, 2000. - С. 85-89.

264. Кричевський Василь Григорович : [архітектор, який спроектував будівлю Полтавського губернського земства] // Альманах пошани й визнання : 100 видатних особистостей Полтавщини минулих століть. - Полтава : Артполіграфсервіс, 2003. - С. 110-111. : фот.

265. Кулатова І. Археологія в діяльності І. А. Зарецького / І. Кулатова // Край. - 2014. - Січ. (№ 117). - С. 14-16.

266. Курінний П. Вадим Щербаківський : з нагоди 70 років життя / П. Курінний. - Полтава : Археологія, 1995. - 24 с.

267. Кустарьова Л. П. Роль Вадима Щербаківського у розвитку музейної справи Полтавщини / Л. П. Кустарьова // Матеріали підсумкової колегії управління культури і туризму ОДА (16-17 лютого 2006 р., м. Кременчук) та міжрегіональної науково-практичної конференції "Екскурсійна справа і музеї - синтез та комплексний підхід" (24 лютого 2006 р., м. Полтава). - Полтава : АСМІ, 2006. - С. 65-66.

268. Макаренко Д. Є. Зв’язки М. О. Макаренка з Полтавським краєзнавчим музеєм / Д. Є. Макаренко // 100-річчя Полтавського краєзнавчого музею : матеріали ювілейної наукової конференції. - Полтава : б. в., 1991. - Ч. 2 : Археологія Полтавщини. - С. 18-20. : фот.

269. Малик М. Зарецький Іван Антонович, археолог, етнограф, краєзнавець 155 років від дня народження / М. Малик // Край. - 2012. - Трав. (№ 97). - С. 19-20.

270. Місостов Т. Вихованець Харківського університету В. Ф. Ніколаєв - один із перших директорів Полтавського краєзнавчого музею / Т. Місостов // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 77-85.

271. Мокляк В. Роль особи в розвитку музейної справи / В. Мокляк // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 305-309.
Наведено відомості про видатних вчених, які стояли біля джерел створення Полтавського краєзнавчого музею.

272. Мощенко К. В. З спогадів про М. Ф. Біляшівського / К. В. Мощенко // Репресоване краєзнавство (20-30-і роки). - К. : Рідний край, 1991. - С. 25-31.
Про фундаторів Полтавського краєзнавчого музею.

273. Наливайко І. М. Директор музею Т. В. Чернявський / І. М. Наливайко // Полтавський краєзнавчий: сторінки історії та колекції : збірник наукових праць. - Полтава : б. в., 1991. - С. 87-93.

274. Наливайко І. М. Слідча справа № 817 : [про Трохима Вікторовича Чернявського, репресованого у 1937 р., який у 1935 р. працював директором Полтавського краєзнавчого музею] / І. М. Наливайко // Наливайко І. М. Невгамовний біль на віки : нариси / І. М. Наливайко. - Полтава : Дивосвіт, 2006. - С. 53-60.

275. Нестуля О. Михайло Якович Рудинський / О. Нестуля // Зневажена Кліо : збірка статей / НАН України; Ін-т історії України. - К. : НАН України, 2005. - С. 404-412.
Біографія вченого, археолога, етнографа.

276. Нестуля О. Рудинський Михайло Якович / О. Нестуля // Реабілітовані історією : Полтавська область. - Полтава : Оріяна, 2007. - Кн. 5. - С. 512-518. : фот.
Біографія археолога, краєзнавця, пам’яткоохоронця.

277. Нестуля О. О. Дослідник народного мистецтва (С. А. Таранушенко) / О. О. Нестуля // Репресоване краєзнавство (20-30-і роки). - К. : Рідний край, 1991. - С. 173-177.
Про сприяння збереженню дзвону Кизи-кермен в 30-х роках ХХ століття.

278. Нестуля О. О. М. Рудинський у пам’яткоохоронному русі Полтавщини 1917- початку 20-х років XX ст. / О. О. Нестуля, С. І. Нестуля // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2002. - № 2. - С. 15-18.

279. Нестуля О. О. Невтомний дослідник пам’яток України (М. Я. Рудинський) / О. О. Нестуля // Репресоване краєзнавство (20-30-і роки). - К. : Рідний край, 1991. - С. 273-278.

280. Нестуля О. О. Служив натхненно і щиро (К. В. Мощенко) / О. О. Нестуля // Репресоване краєзнавство (20-30-і роки). - К. : Рідний край, 1991. - С. 64-71.

281. Нестуля С. М. Ф. Біляшівський і музей Полтавського губернського земства / С. Нестуля // Полтавська наукова конференція (3 ; 1994 ; Полтава). Третя Полтавська наукова конференція з історичного краєзнавства : матеріали. - Полтава : б. в., 1994. - С. 261-265.

282. Нестуля С. І. Співпраця корифеїв музейництва М. Біляшівського та К. Мощенка по влаштуванню музею Полтавського губернського земства / С. І. Нестуля // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2000. - № 1/2. - С. 96-100.

283. Руденко О. Ювілей музейника, історика, краєзнавця : [Ірина Пістоленко] / О. Руденко // Край. - 2011. - Жовт. (№ 90). - С. 20-21 ; Село полтавське. - 2011. - 30 верес. (№ 38). - С. 9-10.

284. Самородов В. М. Брати Ніколаєви - першопроходці природно-заповідної справи Полтавщини / В. М. Самородов // Науково-практична конференція (2006 ; Полтава). Природоохоронний рух на Полтавщині : матеріали науково-практичної конференції, 8 - 9 черв. 2006 року. - Полтава : Верстка, 2006. - С. 13-16.

285. Самородов В. М. М. Ф. Ніколаєв (1882-1941?) - музейник, освітянин, один з організаторів природоохоронної справи / В. М. Самородов, С. Л. Кигим // Історія освіти, науки і техніки в Україні : матеріали IX Всеукраїнської конференції молодих учених та спеціалістів, 22 трав. 2014 р. - К. : Корзун Д. Ю., 2014. - С. 133-137.

286. Самородов В. М. Микола Ніколаєв - життя у царині природознавства та освіти / В. М. Самородов, С. Л. Кигим // Теоретичні та прикладні аспекти розвитку природничих дисциплін : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. - Полтава : Друкарська майстерня, 2014. - С. 24-30.

287. Сапєгін С. В. Майдани узбережжя р. Коломак і творча спадщина М. Я. Рудинського / С. В. Сапєгін // Археологічний літопис Лівобережної України. - 2002. - № 2. - С. 164-167 ; 2003. - № 1. - С. 164-167

288. Стадник С. Павло Бобровський - мандрівник, колекціонер, меценат / С. Стадник // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2000. - Листоп. (№ 42). - С. 8. : фот.

289. Стадник С. 110 кроків у майбутнє... : Полтавський краєзнавчий - ювіляр / С. Стадник // Управління освітою. - 2001. - Жовт. (№ 20). - С. 16. : фот.
Розповідається про видатних вчених, які працювали в Полтавському краєзнавчому музеї.

290. Супруненко О. Вадим Щербаківський: сторінки біографії / О. Супруненко // Архівний збірник на посвяту 90-річчю Полтавської вченої архівної комісії. - Полтава : Полтава, 1993. - С. 86-100.

291. Супруненко О. Галина Сидоренко та археологічна діяльність Полтавського краєзнавчого музею у середині XX ст. : до 85-річчя від дня народження відомого полтавського музейника / О. Супруненко // Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей 2001-2003 рр. / Управління культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавський краєзнавчий музей ; редкол. О. В. Белько [та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2004. - С. 10-33.

292. Супруненко О. Пам’ятки археології Полтавщини в матеріалах Докучаєвської експедиції 1888-1890 рр. / О. Супруненко // Археологічний літопис Лівобережної України. - 1998. - № 1/2. - С. 107-111.

293. Терещенко Р. Директор : [Максим Данилович Оніпко] / Р. Терещенко // Соціалістична культура. - 1986. - № 4. - С. 6-8. : фот.

294. Фесик Катерина Борисівна : [директор Полтавського краєзнавчого музею] // Хто є хто на Полтавщині. Видатні земляки : довідково-біографічне видання. - К. : Українська академія геральдики, товарного знаку та логотипу, 2004. - Вип. 2. - С. 200-202. : фот.

295. Ханко В. Полтавський період життєвої долі М. Рудинського (1917-1924 рр.) та епістолярій його сестри Є. Рудинської / В. Ханко // Полтавська Петлюріана. - Полтава : РІК, 2003. - Ч. 5 : Матеріали шостих Петлюрівських читань, проведених у Полтаві 22 серп. 2002 р. - С. 191-225.

296. Ханко В. Сидоренко Галина : [співробітник Полтавського краєзнавчого музею] / В. Ханко // Ханко В. Мистецтвознавча думка на Полтавщині / В. Ханко. - Полтава : Полтава, 2007. - С. 99-100. : фот.

297. Цебрій В. Директор музею? Чи справа на все життя? : [Катерина Борисівна Фесик] / В. Цебрій // Цебрій В. Слов’янські портрети: на широті Полтави, між меридіанами "Піквикський" та "Грибоєдов"... : збірник нарисів / В. Цебрій. - Полтава : АСМІ, 2012. - С. 205-209. : фот.

298. Щербаківський В. Мемуари / В. Щербаківський // Пам’ятки України: історія та культура. - 2007. - № 4. - С. 22-193.
У статті згадуються роки роботи в Полтавському краєзнавчому музеї.

299. Щербаківський В. Пам’яті Василя Григоровича Кричевського / В. Щербаківський // Пам’ятки України: історія та культура. - 2007. - № 4. - С. 248-274.
Наведено спогади про запрошення В. Кричевського Полтавським губернським земством для побудови будинку музею.


На момент публікації бібліографічного покажчика Бібліотека отримала два нові видання з данної тематики:

Самородов В. М. Постаті природознавства та музейництва Полтавщини (ХІХ-ХХ ст.) : на посвяту 125-річчя заснування Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та його відділу природи / В. М. Самородов, С. Л. Кигим ; наук. ред. В. М. Самородов. – Полтава : Дивосвіт, 2016. – 144 с.

Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток : збірник наукових статей / Управління культури Полтавської облдержадміністрації ; Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського. – Полтава : Дивосвіт, 2004. – Вип. 10 / редкол. Ю. В. Волошин [та ін.]. – 2015. – 682 с. : фотоіл.

вгору

Іменний покажчик персоналій

Андрієвський В. Н. 298
Білоус Г. П. 238
Біляшівський М. Ф. 97, 272, 281, 282
Бобровський П. П. 217, 222, 239, 241, 288
Боровиковський Л. І. 113
Бунін І. О. 50
Бутович М. 229, 230
Вавилов М. І. 175
Василенко В. І. 113
Васильківський С. І. 139
Вересай О. М. 165
Вернадський В. І. 64, 174, 175, 257, 286, 289
Вовк Ф. К. 97, 113
Гавриленко М. І. 173, 258
Галян Г. І. 247
Ганжа Р. В. 171
Гоголь М. В. 168, 179, 198
Гоголь-Яновський П. Д. 198
Голубинський І. М. 171
Докучаєв В. В. 94, 172, 175, 246, 271, 289, 292
Духов М. Л. 113
Дяченко М. А. 113
Житецький П. Г. 215
Зарецький І. А. 99, 113, 255, 265, 269, 271
Засядько О. Д. 113
Івашин Д. С. 171, 182
Іллічевський С. О. 171
Камінський Ф. І. 57, 113
Квасницький О. В. 175
Клочко В. В. 259
Кондратюк Ю. В. 113
Коробкін М. П. 113
Коршун П. П. 196
Котляревський І. П. 229, 230, 298
Кричевська-Росандич К. В. 28
Кричевський В. Г. 27, 28, 32, 33, 46, 47, 128, 170, 264, 299
Кричевський Ф. Г. 28
Курінний Ф. К. 171, 286
Лисенко М. В. 298
Лукашевич П. А. 165
Ляскоронський В. Г. 113
Майстренко І. В. 183
Макаренко М. О. 268
Міхновський М. І. 298
Мощенко К. В. 97, 243, 244, 271, 272, 278, 280
Нікітченко М. С. 184
Ніколаєв В. Ф. 175, 240, 248, 258, 270, 271, 284
Ніколаєв М. Ф. 249, 251, 284, 285, 286
Носів А. З. 97
Олеховський М. О. 57, 94, 99, 237, 245, 246, 250, 262, 263, 271, 272, 282, 289
Оніпко М. Д. 293
Павлович Ю. Ю. 97
Павловський І. Ф. 113
Пістоленко І. О. 283
Побєдоносцев Ю. О. 113
Потебня О. О. 97
Ремесло В. М. 113
Риженко Я. О. 57, 271
Рудинський М. Я. 99, 113, 252, 254, 271, 275, 276, 278, 279, 287, 295
Ручко Г. О. 113
Сидоренко Г. О. 260, 261, 291, 296
Скаржинська К. М. 57, 94, 97, 176, 233, 272
Сметанич С. Д. 183
Сосін П. Є. 171
Таранушенко С. А. 277
Тахтай О. К. 253, 271
Тоцький Л. Г. 139, 189
Тригуб О. Д. 183
Фесик К. Б. 294, 297
Челомей В. М. 113
Чернявський Т. В. 273, 274
Щепотьєв В. О. 113
Щербаківський В. М. 99, 193, 243, 266, 267, 271, 290, 299
Юхименко П. С. 165
Яворницький Д. І. 97

вгору

Іменний покажчик авторів

Андрієць В. 107
Бабенко О. 145
Барська Г. 108, 146
Барська Г. М. 168
Белько О. 237
Белько О. В. 76, 95, 108, 131, 139, 142, 158, 172, 174, 182, 192, 193, 244, 245, 270, 271, 291
Бендеровський В. 8, 94, 103, 157, 169, 207, 208
Берзой В. 147, 179
Білоус Г. 109, 238, 239
Білоус Г. П. 34, 35, 37, 48, 49, 110, 122, 125
Бокий І. С. 43
Борейко В. Є. 240
Васевич А. 50
Васевич М. С. 241
Васецька Л. 148
Величко Г. М. 42
Величко-Березова Г. М. 34, 35
Вечерський В. В. 26
Вільмовська О. 150, 151
Вільмовська О. О. 242
Віценя Л. 111, 112, 152
Власенко І. 153, 154, 155, 243, 244, 245, 246
Волошин Ю. В. 68, 71, 76, 95, 108, 116, 124, 130, 131, 134, 139, 140, 142, 146, 147, 148, 150, 151, 153, 154, 155, 158, 159, 172, 174, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 187, 189, 190, 192, 193, 195, 196, 198, 202, 203, 209, 215, 216, 220, 228, 229, 230, 235, 244, 245, 256, 259, 261, 270, 271, 291
Гавриленко І. М. 113, 156
Гавриленко М. 8, 94, 103, 157, 169, 207, 208
Гаврилів М. 80
Галян Г. 27, 28, 51, 158, 159, 160, 161, 162
Галян Г. І. 21, 35, 76, 95, 108, 131, 139, 142, 166, 172, 174, 182, 192, 193, 244, 245, 270, 271, 291
Ганжа П. 52
Гармаш Т. П. 248, 249, 250, 251
Гладыш К. В. 6
Глизь І. П. 76, 95, 108, 131, 139, 142, 158, 172, 174, 182, 192, 193, 244, 245, 252, 270, 271, 291
Говдя П. І. 31
Годзенко В. Д. 68, 130, 153, 183, 184, 187, 190, 195, 198, 202, 203, 209, 215, 216, 220, 229, 230, 256
Горбенко М. 164
Граб В. 165
Граб В. І. 253
Гузій Р. Ф. 24, 34, 41, 42, 53
Дениско Т. 114, 115
Дроздова О. В. 57
Дубяга Н. 58
Журавель Г. Г. 48, 113
Захожай Г. 167
Землянкіна Л. Г. 41
Іллічевський С. 169
Каплун М. 66
Каплун М. Л. 40, 41, 42, 67
Кигим С. 68, 171, 172, 173, 174, 256
Кигим С. Л. 69, 117, 175, 231, 257, 258, 285, 286
Киридон А. М. 68, 71, 116, 124, 130, 134, 140, 146, 147, 148, 150, 151, 154, 155, 159, 177, 178, 179, 180, 181, 183, 184, 187, 189, 190, 195, 196, 198, 202, 209, 215, 216, 220, 228, 230, 235, 256, 259, 261
Ковалевська О. 163
Коваленко О. 260, 261
Коваленко О. В. 176
Коваль М. 70
Кондратенко Н. 147, 177, 178, 179, 181
Кондратенко Т. 71, 146, 174, 178, 180, 182, 183, 184, 187, 220
Кондратенко Т. К. 185, 223, 224
Коротенко В. В. 72, 262, 263
Котлик О. П. 41, 42
Криворотченко М. 9, 93
Кузьменко Н. 71, 180, 183, 184, 186, 187
Кулатова І. 265
Курінний П. 266
Курочка В. 188
Кустарьова Л. П. 267
Кучеренко Г. 189
Лавріненко А. 190
Левченко Д. И. 191
Литвиненко Е. 192
Лобановський Б. Б. 31
Лобурець В. Є. 68, 153, 195, 202, 203, 209, 220, 229, 230, 256
Лугова Л. 193
Лугова Л. М. 156, 194
Луговий Р. 206
Макаренко Д. Є. 268
Маковка А. 118
Малик М. 269
Маричевська О. 32
Мельникова І. 193, 195
Мельникова І. С. 156, 194
Михеєва Т. 119
Місостов Т. 270
Мовчан Є. 73, 74
Мовчан Є. Я. 25
Мокляк В. 75, 76, 107
Мокляк В. О. 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 48, 71, 116, 124, 130, 134, 140, 146, 147, 148, 150, 151, 153, 154, 155, 159, 177, 178, 179, 180, 181, 183, 184, 187, 189, 190, 196, 197, 198, 201, 203, 215, 216, 228, 229, 235, 259, 261, 271
Москалюк П. 120
Мощенко К. В. 272
Наливайко І. 78
Наливайко І. М. 273, 274
Несен Л. 198
Нестуля О. 275, 276
Нестуля О. О. 277, 278, 279, 280
Нестуля С. 281
Нестуля С. І. 278, 282
Николаев В. Ф. 79
Ніколаів В. 80
Обелець Ю. 199
Парасочка О. 124, 202
Пархоменко В. О. 71, 116, 124, 134, 140, 146, 147, 148, 150, 151, 154, 155, 159, 177, 178, 179, 180, 181, 189, 196, 228, 235, 259, 261
Пасько Н. І. 5
Певний Б. 33
Пісцова М. 243
Поліщук М. 52
Посухов В. 127
Пошивайло І. 128
Прохватіло Р. 181
Пругло Т. 90
Пуголовок Ю. 203
Пудовкина А. С. 91
Пуцко В. Г. 204
Рейда Р. 206
Риженко Я. 8, 93, 94, 103, 157, 169, 207, 208
Ротач П. 95
Руденко О. 283
Рудинський М. 208
Самородов В. М. 284, 285, 286
Самуйло В. 96
Сапєгін С. В. 287
Сахно Н. 209
Свистун В. 210
Сергієнко П. 129
Сидоренко Г. 211
Сидоренко М. 130, 131
Сидоренко М. П. 132
Сисько В. 212
Скобельський В. 133
Скрипник Г. А. 97
Стадник С. 288, 289
Стадник С. М. 98
Старченко В. 134, 150, 190
Сулима О. 46
Супрун Т. 47, 102, 140, 214, 215, 216
Супруненко А. 137
Супруненко А. Б 2, 99, 144
Супруненко О. 217, 218, 219, 290, 291,292
Супруненко О. Б. 4, 20, 22, 55, 56, 69, 105, 110, 135, 136, 138, 143, 201, 204, 252, 253
Терещенко Р. 293
Тітков О. 184, 218, 220, 221, 222
Тітков О. В. 223, 224, 225, 226
Тоцький Л. 139
Турчина Н. 100
Устименко О. 147, 177, 228, 229, 230
Фесик К. 46, 47, 101, 102, 140, 141, 142, 213, 214, 215, 216
Філянський М. 9, 93
Халимон О. 174
Халимон О. В. 232, 233
Ханко В. 295, 296
Хмелевський Й. Ц. 29
Цветов Б. 104
Цебрій В. 238, 297
Циган Р. Д. 143
Цирульник Е. З. 6
Черевань Г. П. 24
Шебеліст С. 106
Шрамко И. Б. - 234
Шумейко Н. 186, 196, 235
Щербаківський В. 298, 299

вгоруРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net
2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського